Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy röhögnek rajtam?

Jogos, hogy röhögnek rajtam?

Figyelt kérdés

Emetofóbiám van [link]

És ma hánytam, vagyis inkább csak öklendeztem, nem sok jött, na mindegy. Egyedül voltam itthon. Kétségbeesetten hívtam fel apát, hogy adja meg nagyim számát, hogy áthívjam mert nem bírom egyedül. Akinek ilyen baja van az tudja, hogy mennyire kegyetlen is ez. Átjött és kb. hülyének nézett, hogy már nem hiszi el, amit leművelek, most a hányásba még senki nem halt bele. (Ő meg gyakran a tömegbe, vonaton, buszon kap pánikrohamot szóval tudhatná és én mindig megértettem, de ő engem soha). Jó tudom, a hányásba még senki nem halt bele én mégis pánikolok ilyenkor. Aztán hazajött apa, bár ő felhívott, hogy kell-e a boltból ropi vagy valami, de mikor hazajött azért őis röhögött egyet, hogy mit leműveltem. Olyan rosszul esik, mert nem tehetek róla, próbálom leküzdeni de nem megy. 15L


2014. aug. 6. 00:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
annyira jók ezek a tipikus ez csak hiszti kommentek :) akármit mondanak ezek az emberek, biztos vagyok benne, hogy soha nem találkoztak még ténylegesen ilyennel (pl én is félek a póoktól, őket még elintézem, a nagyobb rovarokat már apára bízom, de NEM ez a fóbiám, még a közelében sincs), mert akor nem vetnék oda ezek a megjegyzéseket nagy lazán. én hipochonder vagyok, már a szón röhög mindenki, hiszen hogy kigúnyolták folytok ezeket a "rájátszós, túlhisztizős" vagy épp "feltűnésmániás, figyeleméhes" embereket, és azt mondom, nagyon megértelek. én is halálos nyugalommal beszélek róla, de amikor itt van... hát szörnyű. én iskolába félek bemenni, hogy mi van, ha ott kap el a roham, vagy ott leszek rosszul, stb stb. a szüleim kb úgy állnak hozzá, ahogy a te családod, pedig az én fóbiám miattuk alakult ki (nem egy hálátlan dög vagyok, vagy hiszis kamasz, aki anyucit és apucit okolja mindenért), sőt, roham alatt se segítenek nekem se. szerencsére a barátaim remekül meg tudnak nyugtatni, ha arról van szó. idén fordult elő először, hogy nem rángattak ki magukkal külföldre nyaralni (na ezt is most sokan hisztinek veszi, nem jó nekem a külföldi nyaralás jaaaaj... de ez nem ynaralás, egymást marjuk, ha nem, bájvigyorgunk, és nekem egy hét a balatonon többet jelentene egy normális családdal, mint két hét lakókocsiban egy olyan idegen országban, amit nem is szeretek), mert külföldön mindig nagyon durva pánikrohamaim vannak, és semmi segítséget nem nyújtanak, itthon legalább egy zárt, relatíve biztonságos teret teremthettem magamnak. de sajnos rengeteg ember így áll hozzá, ahogy pár hozzászóló, a szüleink: győzd le, felejtsd már el, magadnak csinálod, ne hisztizz. csak sajnos ez rohadtul nem így megy, és nagyon nem jogos, hogy kiröhögtek, sőt, nem csak bunkó dolog, hanem elég veszélyes is, hogy ennyire semmibe veszik. sajnos ezt tapasztalatból mondom, van olyan szint, amikor az ember már nem tud magán segíteni, mert a fóbia túlnő rajta, és nálad ez van (nálam is egyébként, ha esetleg szeretnél még beszélgetni erről, írj nyugodtan privátot). ha tudsz, keress fel pszichológust (nem akarok én lenni a gonosz boszorkány, aki rontást hoz a házra, de lehet hogy a szüleid nem fogják fizetni, hiszen nem veszik komolyan ezt a dolgot... bár remélem, hogy más téren normálisabbak mint az én szüleim, és magukba szállnak és fizetni fogják). ha nem, fontold meg az iskolapszichológus felkeresését, aki mégiscsak pszichológus, és ha ő ír a szüleidnek, nem fogják tudni homokba dugni a fejüket (és remélhetőleg el is szégyellik magukat), most én is ezt fontolgatom. sok sikert!
2014. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19es. Az nevezi hisztinek, akinek semmi ilyesfajta baja nincs. Szóval gratulálok.

Akinek fóbiája van, maga is tudja hogy a félelme, undora irracionális.

De amikor történik sokkot kap, nem tud gondolkozni. Próbáld elfogadni, hogy létezik ilyen. Nem kell megérteni. Amúgy se logikus dolog

2014. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Most mondanám azt,hogy azzal küzdd le a fóbiád,hogy direktbe átéled,de jobban belegondolva csak ne hánytasd már magad... Én legalábbis szoktam ilyen "bátorságpróbákat" szervezni magamnak. Véradásra járok,pedig rettegek a tűktől,egyre jobb a helyzet. A víziszonyommal viszont nem tudok mit kezdeni,az csak egyre rosszabb lesz:D Engem volt,hogy úgy hoztak ki vízből,mert annyira bepánikoltam,pedig jól úszok... Úgyhogy tudom,milyen s.zar érzés. Keress fel egy pszichológust szerintem,nehogy még jobban elhatalmasodjon rajtad ez a fóbia.

23L

2014. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
milyen jó dolguk van itt egyeseknek, az a legnagyobb problémájuk,hogy undorodnak a szőrtől, hajtól! Ha nem unatkoznátok ennyit,nem lenne ilyen bajotok!
2014. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, én pl a vértől undorodtam, illetve a vérvételtől, és képzeld, hozta úgy az élet, hogy vettek tőlem többször és nem nyavajogtam! Sőt, mikor kellett valakinek, fel is ajánlottam! Leküzdöttem,mert kellett! És nem nyavalyogtam! Igaz, majdnem elájultam, de túléltem! Pókokat is utálom. Mit csináljak ha bejön egy? Hát nem fogok az utcán aludni ezért! Mindent le lehet küzdeni, de ilyen rohadt kifogáskeresést még nem láttam!
2014. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
97%
Ez a különbség a fóbia és a félelem közt. Félelem az, amivel szembe lehet szállni. Azt mondani a póknak, hogy most meghalsz. Fóbia az, hogy a fürdőkádban alszol, ha pók van a szobádban.
2014. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Tegnap szétrágtam a kezem meg a számat, mert ilyenkor fizikai fájdalommal próbálom elterelni a figyelmem a pánikról. Tudom, nem normális, de olyankor csak úgy jön.

Egyszer énis megpróbáltam leküzdeni mikor már alapból is hánytam ugye legutóbb, na akkor próbáltam mondogatni, hogy nem is olyan rossz meg gondoltam hátha jobb lesz, hogy szembenézek vele. De írtam, hogy mi lett abból is. Azóta, ha rosszul leszek az van előttem, hogy soha nem akarom átélni mégegyszer ugyanazt

2014. aug. 6. 15:43
 28/33 anonim ***** válasza:
95%

Egy ismerősömnek is szőrzetfóbiája van.

Úgy írta le, hogy olyan érzés, ha valaki hozzáér szőrös testrészszel, mintha rothadó, kukacos húst nyomnanak hozzá.

Elhiheti át a pár kedves ember, akik hisztire és unalomra hivatkoznak, hogy ez nem egy kellemes hobbi.

Nekem konkrétan halálfélelmem van a sötétségben. Olyan, mintha a fénnyel együtt a levegő is eltűnne a légtérből.

És baromi nehéz ezt megmagyarázni, mivel mindig az a következő kérdés, hogy mégis mitől? Mi van a sötétségben, amitől félek.

Egyszerűen nem bírják egyesek magát a sötétséget felfogni. És úgy kezelnek mint egy kislányt, aki mumust képzelt az ágy alá.

Oh, páran persze kihívásnak tekintették, hogy majd sokkterápiávál kigyógyítanak. Jómagam is próbáltam.

Nem lehet. Én addig jutottam el, hogyha véletlenül áramszünet van, képes vagyok az első elemes lámpáig eljutni. Te közben levegőt se bírok venni.

Nem tudom emlékeztek e arra a március 15. ére, amikor az a brutális hóvihar volt.

Pont dolgoztam. Éjfél után ért be a vonatom, aminek 11re kellett volna.

Az egész faluban nem volt világítás, csak a vasúton.

Egyszerűen képtelen voltam hazamenni. Volt vagy mínusz 15 fok, orkán erejű szél, ami a hódarát még a ruhámon is átpreselte.

Ebben a helyzetben sem voltam képes bemenni a sötétbe.

Ráadásul nem volt térerőm, és egy idő után a telefonom is meghülyült a hidegtől.

Biztos voltam benne, hogy halálra fagyok.

Aztán úgy egy és félkettő közt megjelent a férjem. Megébredt és hallotta elmenni a vonatot. Miután nem értem haza, észrevette hogy nincs kint se világítás. Szerencsére itt volt a húgom, így ki tudott értem jönni, anélkül hogy egyedül hagyná a lányunkat.

Életemben nem voltam olyan boldog mint mikor megláttam ahogy jön a viharlámpával.

2014. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, amikor az emberre rájön a görcsös hányás, betegségtől, vagy rosszulléttől, amikor nem tudja elmulasztani sehogy a hányingert, és futni kell, mert jön és kész, az MINDENKINEK elviselhetetlen és baromi sz*r. Ez nem fóbia, ez természetes reakció. Én is voltam nagyon beteg nemrég, és a gyógyszerektől olyan hányingerem volt, hogy én is könyörögni tudtam volna a halálért... sőt, olyan is volt, hogy annyira túlzásba vittem a piálást, hogy hiába hánytam folyamatosan, nem lett jobb, és már annyira kikészültem, hogy pánikrohamot kaptam, és majdnem mentőt hívtak hozzám... te nyilván mindig hasonlót érzel, amikor rosszul vagy, mert nehezen kezeli a szervezeted a rosszullétet. De ez NEM emetofóbia, mert akkor beszélni sem lennél képes a témáról. Ha van is valami pszichés oka, akkor inkább nálad is enyhe pánikbetegségről lehet szó, ezek a tünetek sokkal inkább arra utalnak.
2014. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a hányás is olyan természetes dolog, mint a pl. a sötétség vagy a szőr? Hát próbálom így felfogni.

Egyébként nem, nem mindenki van így vele, sokakat ismerek akik akár piától, akár csak úgy valami betegségtől hánynak egyet és még van, hogy röhögnek is egy jót rajta. Meg megkönnyebbülnek, jobban lesznek és kutya bajuk. Én ilyenkor egy korty vizet nem merek inni és napokig nem eszek. És pánikolok, hogy mikor lesz újabb rosszullétem. (amúgy megint nem vagyok jól) De ilyenkor már nem tudom eldönteni, hogy csak bebeszélem vagy tényleg rosszul vagyok.

2014. aug. 6. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!