Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apukám nem...

Mit tegyek, ha apukám nem enged fájdalomcsillapítót venni?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sokszor volt migrénem, most már szerencsére ritkábban, havonta 2x-3x van csak. Ilyenkor a vény nélküli fájdalomcsillapítók semmi nem érnek, a vénykötelesek közül van ami használ. Illetve egy a legjobban, abból egy doboz kb. fél évre elég.


Most fogyott el a doboz, de apa kitalálta, hogy nem kell 17 évesen erős fájdalomcsillapító, jó lesz az advil vagy az algopyrin is nekem. Sokszor elmondtam, hogy azok nem használnak, de szerintem nem érti.


Amúgy ő összevissza eszi a gyógyszereket, ha van valami baja, anyum meg mindent triplán vesz be. Én a migrénre a fájdalomcsillapítón kívül max. görcsoldót veszek be ha szükséges, soha semmi mást, szóval nem értem, miért pont ő mondja ezeket nekem.


Hogy értessem meg apámmal, hogy nekem kell az a fájdalomcsillapító? Nyilván ha itthon vagyon inkább ledőlök, de ha az utcán, suliban, vagy bárhol, akkor ez nem valósítható meg, és nem szeretnék megint ügyeleten kikötni...


17/L


2014. júl. 22. 09:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen még gyermek háziorvoshoz tartozol.

Oda szépen elmész egyedül, aki vagy ad receptet vagy beutalót ír fejfájás ambulanciára, esetleg neurológiára, ahol alaposabban ki tudják vizsgálni a betegségedet és adnak olyan receptköteles készítményt, ami tényleg használ.


Ha édesapád a gyógyszert nem engedi kiváltani, akkor vagy a spórolt pénzedből ezt megteszed (zsebpénzből, diákmunkából stb. összekeresett), vagy kérsz anyukádtól, nagyszülőktől rá. Ha ilyen nagy gond a kiváltás, akkor ezt nyugodtan említsd meg a gyerekorvosnak is- ő tud tekintettel lenni arra, hogy hasonló hatónayag esetén az olcsóbbat írja fel.


Ha rá tudod venni édesapádat vagy édesanyádat arra, hogy kísérjenek el az orvosi vizsgálatokra, menjenek be veled az orvoshoz, akkor talán ha a szakember mondja el nekik, hogy ki kell váltani a gyógyszert, azt jobban betartják, mint ha tőled hallják.


A diagnosztizált (tehát kivizsgált, dokumentált) migrén nem játék.

2014. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha orvos felírja, akkor csak nem tiltja meg.... Bar az is igaz, hogy ennyi idősen nem kellene eros gyoygyszerekre szoktatni magad. Mi az a gyogyszer, ami ennyire bevált?
2014. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem voltál, mindenképp menj el neurológiára, az orvos véleménye talán csak meggyőzi apukádat.

Addig annyit tudok tanácsolni, hogy ha végképp muszáj a gyógyszer és algopyrined van (bár az is vényes), vegyél be kettőt porrá törve, vízben oldva. Nekem minimum hetente van migrénem, és már az erős neurológus által felírt gyógyszerek sem használnak, de ez mostanában segített. Az ügyeleten is algopyrin injekciót adnának, amiben ugyanannyi hatóanyag van mint két tablettában.

2014. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Voltam már neurológián, ügyeleten, ott írták fel ezt először, és ott ott voltak a szüleim is:)


Qualerin egyébként a neve. Szerintem nem annyira erős, de nekem használ.

2014. júl. 22. 10:04
 5/18 A kérdező kommentje:
*Quarelin, elírtam,
2014. júl. 22. 10:05
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos biztos felírjaneked akkor, csak a pénzt kéne rá előkeríteni
2014. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom mennyire erős migréned van és milyen gyorsan "éri el a csúcsot" a fájdalom, de én ha érzem, hogy migrénem lesz (pl ha még csak gyanítom a szemproblémát vagy a kézbizsergést), akkor lefekszem sötét szobába aludni, ha van rá lehetőségem. Volt már olyan, hogy egy fél óra alvástól nem alakult ki a migrén. Egyébként az algoflexek, advilok, nekem sem szoktak segíteni, de erősebbet sem szedek, inkább végig szenvedem a nap hátralévő részét.
2014. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

A quarelin es az algopirin alap hatóanyaga ugyanaz, a kulonbseg annyi, hogy a quarelin tartalmaz görcsoldot es koffeint is. Amúgy az Algopyrin is vény koteles evek óta....

Termeszetes módszert nem próbáltal meg? Létezik olyan, hogy Migrastick. Pici "golyósdezodor" szeru cucc, menthol es levendula olajjal. Nálam morphin tartalmú fajdalomcsillapitot váltott ki. Semmi mellékhatása.

[link]

2014. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A Qarelin is csak addig használ, amíg hozzá nem szoksz.

A migrén okát kellene kivizsgáltatnod.

2014. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, hogy mit tartalmaz, azt tudom, hogy za algopyrin nem használ, a quarelin pedig igen.


Az alvás nekem is használ, ha még nem érte el a 'csúcspontot', mint említettem, én is ezt tartom a legjobb módszernek. Viszont ez nem mindig valósítható meg..

2014. júl. 22. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!