Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire hagyjátok, hogy a...

Ti mennyire hagyjátok, hogy a párotok beleszóljon abba, hogy támogatjátok-e anyagilag a saját családotokat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 23:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
20as vagyok. Az hozzátartozik, hogy nyilván, ha tudtok, akkor segítsetek, kössetek kompromisszumot a pároddal. Mégis csak a szüleid.
2014. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon birom az olyan hozza szolasokat hogy semmi koze a masik felnek az anyagi helyzetben....illetve ha bele szolna el hagynam...kirugnam!!! Itt nem fonokoskodes van hanen parkapcsikat,ahol meglehet beszelni mindent!!!pont ezert el sok nö egyedul!!!!KERDEZO: mivel egyutt eltek,sztem meg kell beszelned ezt a helyzetet a parodal....kozos kasza....kozos kiadas!! Termeszetes hogy a szuleudnek segitesz hisz felneveltek!!!es foleg ha jo a kaocsolatotok a s ulokkel..... at kell latni a dolgokat,pl a parodat miert zavarja ha segitesz a szuleidnek??? Mert ha a szulok ugy allnak a parodhoz,hogy sehogy akkir ertheto a parod is!!minden fele kepen nyugodt korulmenyek kozott kell atbeszelni aparodal!! Ki dolgozik??atmenetu segitseg vagy minden honapban elfer a segitsegetek, de 1 dolgot ne kovess el hogy titokban tamogatod vagy epp kirugod a parodat ez miatt!!! Egy osszinte beszelgetes mindent megildhat,parod megerteser kerd,es tamogatasat!!!
2014. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
47%
Semennyire. A saját keresetemből azt csinálok, amit akarok, és ő is az övéből. Már miért lenne beleszólása? A közös dolgokat közösen beszéljük meg, de a fennmaradó pénzzel külön-külön rendelkezünk, ahogy az normális.
2014. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolso,en nem folgozom csak a parom, es a parom minden egues penzt a kezembe teszi, en abbol vezetem a haztartast... szamla fizetest minden.... Soha nwm kerdi.meg a parom hogy menyit koltok hova teszem a penzt mennyit teszek fere vagu epp veszek magamnak vagy a paromnak ruhat... nem szol bele semmi be sem!!?minxig azt mondja tr vagy az assony neked kell tudni mit szabad es mit nem.... tehat ram bizza...amikor.dolgoztam sem volt maskep,1 kasza van az pedig kozos... butot csere vagy szulut ha segitjuk azt termeszetessn megbeszeljuk...

Es.mindent elmondok neki o is nekem..... nincs titok es ez az enyem az a tied!!!! Ha valaki komolyan gondolja az eletet a masik felel akkor csak kozos minden es persze mindent megbeszelunk!!

2014. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
48%
Bocsi telorol nem.igazan tudok jol irni :@ elozo voltam
2014. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Sajnos aku ugy el parkapcsolatban hogy kulon kasza az a szive melyen boldogtalan.....nekem van nem us egy az ismerösöm közt aki igy ėl es boldogtalanok....mert olyan mintha csak baratsag lenne es nem parkapcsolat!!!mert ha elfogy az igyik felnel a penz es a parjatol kell kolcsonkerni..es vissza adni az milyen gaz mar!!!meg csak 4 szelet szalamit veszek mert nwm vagyunk 1 kaszan....
2014. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes...csak nálunk van az, hogy amennyi kell a közösbe (számlák, rezsi, kaja, extra kiadás, megtakarítás), azt beadjuk fele fele arányban, a fennmaradó összeggel meg csinálunk amit akarunk, de az már saját, nincs benne a közösben!

Ha én ebből a fennmaradó pénzből, ebből a sajátból, ami nem a közös része, akarom támogatni a szüleimet, és EZT megTILTJA vagy más módon akadályozza a párom, akkor ugyan hadd legyen már jogom összeveszni vele, kirúgni a ház oldalát vagy akár őt magát is! Amíg a közös kasszába berakom ami kell, úgy, hogy soha semmiben nem nélkülözünk, addig nincs joga megtiltani, megszabni, mit kezdjek a maradékkal, a SAJÁT FIZETÉSEM MARADÉKÁVAL!!!!

Remélem érthető, világos. Akinek meg szövegértési gondjai vannak ... az vegye elő az értelmező szótárt.


13-as voltam, véleményem még mindig ugyanaz, kérdező, ha nem hiányzik a közösből, nem az a kiadott pénz szegényít el titeket, akkor támogasd a szüleidet.

2014. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27 nem csak nálaok van...de ez a amikor külön kasszán éltek..

A közös dolgokat fizetitek közösen, a többit külön..

Ilyenkor senki enm szól semmit..

De ahol közös kassza van, ot nincs én penzem, te penzed..

Minden egyes zsemle vásárlásába is van kb beleszólása mindkettőnknek..

Mi mindent megtudunk beszélni, ha nem tudnánk egyezni, nem volnank már egy pár.

Netudom elképzelni,hogy a férjem, előtte párom ellenezne valamit amit szeretnek, ha nicsenek észérvei ellene.

Pl h a nagymamámat támogassam( pelda egy másik kérdésnél), ha nekünk ez nem okoz nehézséget, viszot ha nem megy, akkor ezt el is tudja mondani...

2014. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%

Véleményem szerint ha a szülők rászorulnak, a gyerek(ek)től elvárható, hogy segíti őket. De nem mindegy, hogyan.


Mivel közös kassza, a pároddal a következőkről kellene beszélnetek:


Miért vették fel a szüleid a hitelt? (Nem lett volna-e elkerülhető?)

Miért nem tudják tovább fizetni? (Ha pl. azért, mert az egyikük munkanélküli lett, akkor egyértelmű, hogy segíteni kell.)

Milyen módon támogatnád a szüleidet? Egyszeri nagyobb összeg, vagy évekig tartó kisebb összeg?

Az egész hitelt ti fizetnétek ki helyettük vagy csak besegítenétek?

Ha van testvéred, ő is fog-e segíteni?


Azt akarom mondani, hogy ha a szüleid önhibájukon kívül kerültek rossz anyagi helyzetbe, akkor természetes, hogy segíteni kell rajtuk. Ha elkerülhető lett volna az eladósodásuk, akkor viszont megfontolandó a segítés.

2014. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
53%

29-es.

Te olyan utolag nagyon okos tipus vagy szerintem.

Nem igazan van olyan hitelfelvetel ami nem elkerulhetetlen lenne.

A lenyeg az, hogy ha van ra mod hogy segitsunk a szuloknek, akkor kutya kotelessegunk, ha kozos a kassza ha nem.

Aki maskent gondolkodik az nem lenne tovabb a parom, ez nalunk siman volook lenne, talan meg a haz oldalat is kirugnank.

2014. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!