Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire hagyjátok, hogy a...

Ti mennyire hagyjátok, hogy a párotok beleszóljon abba, hogy támogatjátok-e anyagilag a saját családotokat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 23:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
33%

Bezzeg mindenki mást írna, ha egy feleség panaszkodna, hogy a férj az anyóst pumpolja, és a közös kasszából megy el a pénz.

Ez a kettős mérce. A nő támogassa az anyját, de a férfi ne!

2014. júl. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Még jó, hogy segítenék, ha tudok.. akármit is mondd! Természetesen van hozzá köze, hogy beleszóljon, viszont nincs joga ahhoz, hogy megmásítsa a döntésedet!
2014. júl. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, de a hapsid egy tirpák paraszt. Mi köze neki ahhoz, hogy te segíted e a szüleidet? Ha nekem ilyet mondana valaha is, hogy "másszanak ki belőle ők, az ő bajuk, ne segíts nekik" és hasonlók, tuti kirúgnám a ház oldalát, de talán még őt is! Ugyanez a helyzet, ha a saját szüleivel is így viselkedne: mert bakker, felnevelték, úgy ahogy tudták, de felnevelték! Az a minimum, hogy segít, ahogy tud! Nem?


A párod inkább lenne büszke Rád, arra, hogy anyósék ilyen gyereket, ilyen EMBERT neveltek, aki segíti a szüleit, nem pedig magasról tesz rájuk, elfelejti őket.


Szerintem akár külön, akár közös a kassza, a saját fizudból támogathatod a szüleidet, főleg annak tudatában, hogy nem megy a közös rovására.


Az egyik válaszolónak meg nagyon igaza van: gondolkozz el rajta milyen EMBER a párod...mennyire EMBER ő.

2014. júl. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

#13:


Nagyon egyetértek veled, csak nem akartam ilyen végletesen fogalmazni, mert mégis csak kívülálló vagyok. Ha ez velem történne meg, és a "párom" beszólna, akkor én ugyan nem szoktam ház falát kirúgni, de tuti nem sokáig lenne a párom.


(Az volnék, akit az utolsó soraidban emlegettél.)

2014. júl. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%
Én a béke kedvéért javasolnám, hogy amit egyik fél a szüleire költ a közös kasszából, annyi pénzt vegyen ki a másik is, és csináljon vele amit akar. Megértem, hogy nem tartja igazságosan, hogy egyoldalúan így megcsapolja a másik a közös dolgokat. Mondjuk az se mindegy, hogy a szülők milyen mentalitásúak. Ha Tényleg a saját hülyeségük áldozatai és csak tartják a markukat, mondván, aki külföldön dolgozik, az fürdik a pénzben, ti meg a támogatás miatt nem juttok előre, az gáz. De ha a támogató fél egyke, és rendes emberek a szülei és nem elvárják, és a fiatalok se ettől az összegtől vannak rosszabb helyzetben, akkor szerintem rendben van a dolog. Ha több gyerek is van, és a szülők azt pumpolják, aki külföldön van, és pl. áruhiteles baromságok miatt adósodtak el, akkor segítene a halál. Az ilyennek ugyanis nem lehet, mert újra és újra elköveti majd ugyanazt a hibát...
2014. júl. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi el közös kasszank van, teljes mértékben van beleszólása.. mindenbe amihez a pénzünknek köze van.

Ebből egyébként sosme volt gond még nálunk.

Sőt még ő mondja, kérdezzem meg, pl új szemüvegmvásárlása esetén, hogy hogy oldják meg.

2014. júl. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent megbeszélünk, azt is ha valakinek ajándékba pénzt adunk...minden közös, a kiadások és az ajándékozások cekkjei is.


A szüleinket nem kell támogatnunk egyelőre...

2014. júl. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
95%
Mivel egy család vagyunk és ebbe anyuék is anyósék is beletartoznak igy nem kérdés ha valakinek szüksége van a támogatásra akkor a lehetőség szerint segitünk,ez oda vissza müködik.Volt hogy anyósék voltak megszorulva volt hogy anyuék de volt olyan is hogy nekünk kellet anyagi segitség.Soha nem kellet egymástól engedéjt kérnünk,felnöttek vagyunk fel tudjuk mérni hogy tudunk-e most x összeget hiányolni vagy most nem fér bele,csak szoltunk a másiknak hogy ennyit meg ennyit adtam apámnak,vagy a férjem szolt hogy x összeget adott a szüleinek.Nekem nem kellene egy olyan partner aki ennyire önzö.
2014. júl. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
45%
Közös kasszán teljes mértékig van beleszólása.
2014. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
mivel mi közös kasszán vagyunk, mindent megbeszélünk. Öcsém néha szokott kérni, igaz, pár ezer forintról van szó, de én azokról is kikérem a véleményét. Házasok vagyunk, közös kasszán, ugyan annyi köze van hozzá, mint nekem. Főleg, hogy nem vagyunk nagy keresetűek, így még jó, hogy megbeszéljük.
2014. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!