Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdhet az, akit rosszul...

Mit kezdhet az, akit rosszul neveltek a szülei? Mit adhat majd tobább a saját gyerekeinek, ha nem volt előtte jó példa, amit követhet?

Figyelt kérdés
Van itt valaki,aki hasonló cipőben jár? :(((

2014. júl. 5. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha átlátod, hogy nem jól csinálták, máris jó úton vagy. Mi a probléma?
2014. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű, de ha látod a rosszat az nagyon jó. Öcsém is észrevette a rosszat. De nagyon nehéz még így is kizökkenteni azokból a berögzült hülyeségekből amiket otthonról hozott. Én már 10 éve nem lakok otthon, én kicsit hamarabb rájöttem hogy gáz van. Szerintem semmit nem úgy cvsinálok mint a szüleim. Sajnos öcsémnél még vannak gondok, de jó úton halad. Ne add fel, tűzz ki magad elé egy értelmes elérhető célt, keress egy olyan embert magad körül akire fel tudsz nézni, akinek az életét csodálod, és próbálj afelé orientálódni! Kitartást!
2014. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak könyvek, amiket el lehet olvasni, pl. Frommtól a szeretet művészete, el lehet menni terapeutához is. Mindenen lehet változtatni, főleg a dolgokhoz való hozzáálláson.
2014. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Önmagában az, hogy az ember észreveszi, mi nem jó, nem elég. A legtöbb fiatal felnőtt bírálja a szüleit, elhatározza, hogy ő majd másképp csinálja - aztán pontosan ugyanúgy csinálja, mint ők. Hiszen nem tudja, hogy máshogy lehetne.

Én akkor döbbentem rá, hogy máshogy is lehet, amikor tiniként sokat voltam az akkori barátomnál. Amíg a mi családunkban az a divat, hogy mindenki csak ordít a másikkal és évekig rágják ugyanazokat a sérelmeket ahelyett, hogy egyszer megbeszéljék, náluk azt láttam, hogy leülnek és megoldják. Naná, hogy ez tetszett és igyekeztem átvenni, szerintem elég jó sikerrel. DE ehhez kellett az is, hogy már akkor sem otthon laktam. Amikor ugyanis hazalátogattam, adódott egy vita és mondtam, hogy inkább nyugodt hangnemben beszéljük meg, mi lett a reakció? "Mit teszed itt az agyad, ne játszd meg magad, mint egy primadonna" - és ez még a legfinomabb verzió volt.

Úgyhogy inkább a saját lábamra álltam és velük minimálisra szorítottam a kapcsolatot. Nem vagyok tőle boldog, de ha szorosabb a kapcsolat, visszahúznak. (Nem csak ilyen téren, de a kérdés most erre vonatkozott.)

2014. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Először is meg kell tanulni nem mindent másra fogni...önálló felnőtt ember dolgozza fel a sérelmeit és lépjen tovább...amíg azon siránkozik, hogy őt rosszul nevelték, nem lesz jobb ő sem...nem bántásból írom..nincs mindenkinek rózsaszín gyerekkora, de túl kell tudni lépni...
2014. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
le lettem pontozva mert más a véleményem? a kérdésre válaszoltam nem másról kezdtem el hablatyolni...azt hittem véleményt vársz, nem önigazolás...az én véleményem lenullázása is sokat mutat.....
2014. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez pont nem válasz a kérdésre, mert a kérdező ezzel a kérdéssel láthatóan pont nem önigazolást keres, hanem megoldást, leírni hogy az az első lépés, amit egyébként már megtett, pont nem segít semmit.
2014. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) #5-ös válaszoló,nem pontoztalak le.Egyébként igazad van abban,hogy sajnáltatással az ember nem jut előrébb(nem is e célból írtam ki ezt a kérdést).Igyekszem változtatni magamon,hiszen az,hogy milyen az életem,az nagyban függ attól,hogy hogyan állok a dolgokhoz,leginkább saját magamhoz;és mindig van lehetőség változratni,csak akarni kell..
2014. júl. 6. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!