Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám lecsesz azét, amit...

Anyukám lecsesz azét, amit nem tettem meg, mert nem is tudtam, hogy feladatom lett volna. Ezt hogy kellene lereagálnom?

Figyelt kérdés

Anyukám elment dolgozni, most jött haza, már ingerülten, hogy "El kellett mennem orvoshoz gyógyszert íratni, mert nem mertelek megkérni. "

Válaszom: Nem is tudtam, hogy menni kell.

"Miért nem kérdezted meg, bent a munkahelyen is azt mondták, hogy miért nem a lányod csinálja."


(A gyógyszer apukámnak kell, mert nincs itthon, hogy ő menjen el felíratni. De ezt a szöveget bármikor amikor veszekedni van kedve,előadja. Ha felveszem a kesztyűt, akkor addig veszekszik, míg végül megsértődik. Ha nem válaszolok rá, egy ideig mondogatja (belül én már robbannék az idegtől) de utána megnyugszik.


2014. júl. 8. 15:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Most kicsit megkönnyebbültem, hogy nem csak nálunk van így. Anya "kedvenc" mondata, hogy "hát gondolhattad volna"... Kösz... Az a baj, hogy nem tudok nyerni vele szemben. Egy ideig azt csináltam, hogy nem szóltam vissza, így hamar vége lett a lecseszésnek, de ma már ott tartunk, hogy azért is üvölt, hogy " miért nem szólalsz meg". Szóval esélyem sincs. Igyekszem minél kevesebbet itthon lenni.
2014. júl. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
Egy ideig az én anyukám is játszmázott. Aztán felismertem, hogy a gond nem velem van. Egyik alkalommal, amikor már nagyon felidegesített, és nem értette meg, hogy nem tudok gondolatot olvasni, akkor mélyen a szemébe néztem, és nyugodt hangon megkérdeztem tőle, hogy miért is velem veszekszik, amikor ő maga is nagyon jól tudja, hogy valójában nem rám haragszik? Erre döbbent csend, majd kiselőadás a gyermek elszemtelenedésének következményeiről, végül hallgatás. Legközelebb már eleve ezzel a mondattal válaszoltam a játszma kezdetekor. Egy idő után leesett neki, hogy nem megy velem semmire. No, akkor indítványoztam, hogy esetleg ha munka közben eszébe jut valami, amit én is meg tudok csinálni, és ez a valami nincs benne a "Mi a gyerek dolga itthon, amit előre megbeszéltünk" listában, akkor lesz szíves felhívni.
2014. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!