Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám lecsesz azét, amit...

Anyukám lecsesz azét, amit nem tettem meg, mert nem is tudtam, hogy feladatom lett volna. Ezt hogy kellene lereagálnom?

Figyelt kérdés

Anyukám elment dolgozni, most jött haza, már ingerülten, hogy "El kellett mennem orvoshoz gyógyszert íratni, mert nem mertelek megkérni. "

Válaszom: Nem is tudtam, hogy menni kell.

"Miért nem kérdezted meg, bent a munkahelyen is azt mondták, hogy miért nem a lányod csinálja."


(A gyógyszer apukámnak kell, mert nincs itthon, hogy ő menjen el felíratni. De ezt a szöveget bármikor amikor veszekedni van kedve,előadja. Ha felveszem a kesztyűt, akkor addig veszekszik, míg végül megsértődik. Ha nem válaszolok rá, egy ideig mondogatja (belül én már robbannék az idegtől) de utána megnyugszik.


2014. júl. 8. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
...a történetben azért nem mindegy, hogy mennyi idős vagy, mert 14 év alatt abszolút nem tartom jogosnak :)
2014. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Meseld el neki a medve es a funyiro viccet, hatha leesik neki...
2014. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem életkorfüggő. Ha 14 felett vagy alatt vagyok, akkor sem tudok gondolatban olvasni, hogy ő éppen milyen feladatot talált ki magának munka után, aztán hazafele menet amikor már elfáradt azon gondolkozik, hogy miért nem velem csináltatta meg és haza jön, lecsesz...


A fűnyírós történet nagyon ide passzol, köszönöm! Leírja azt ami az anyukám fejébe végig megy...

2014. júl. 8. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenekből nálunk is vannak viták anyával. Ő mindig azzal jön hogy miért nem segítek. Mondom neki hogy szóljon, mit kell, és csinálom. Erre jön az, hogy magamtól kellene meglátnom. De most legutóbb azt mondtam, gondolja azt, hogy én is férfi vagyok: ha szól, megyek, de nem vagyok gondolatolvasó.

Ez segített.

17/L

2014. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom miért van ez. Az én anyum is folyton ezt csinálja, pedig már régen nem élek velük.. Valószínűleg vlmi miatt frusztrálódik és így vezeti le a feszkót.
2014. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Ismerős a szitu, én még a megszületésem előtt (még a szüleim megszületése előtti is) történt eseményekért is kaptam egész estés lebaszást. Ezen akkor sikerült segíteni, amikor elköltöztem. Ha kezdődött a műsor azonnal sietnem kellett haza. 4, 5 alkalom után teljes siker.
2014. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, elfárad a munkában és haza jön, le kell vezetni a feszültséget. Ott bent nem meri, haza jön és jön a legközelebbi családtagnak a mondva csinált problémával. Csak ezzel az a baj, hogy a kapcsolat megy tönkre. Egyébként már lefeküdt pihenni és már el is felejtette a történetet, ezzel együtt azt is, hogy engem lehordott.
2014. júl. 8. 15:59
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Na látod én ezért nem szoktam itthon lenni amikor hazaér munkából... aztán ha később hazamegyek és akkor is baja van, akkor felmegyek a szobámba, becsukom az ajtót és fülemre teszem a fejhallgatót valami jó zenével.

Értem én hogy fáradt munka után, de akkor pihenjen le és ne másokat cseszegessen... ezt meg is mondtam már neki párszor.

2014. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
A pszichológiában ezeket hívják játszmáknak. És tényleg a játszmák teszik tönkre a kapcsolatokat. Olvass utána egy kicsit a témának, és utána beszélgess el az olvasottakról anyukáddal. Lehet, hogy azért csinálja, mert előtte is ez a minta volt, szóval lehet, hogy nem annyira tudatos. Ha elmagyarázod neki a játszmák lényegét, és káros hatásait, és hajlandó tenni ellene, akkor tudtok egyről a kettőre lépni. Ha nem fogékony rá, akkor sajnos nem tudsz mit csinálni, csak minél előbb önállósodni és elköltözni.
2014. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

w.libri.hu/konyv/dr_henery_cloud.jatszmak-nelkul-1.html


Íme a szakirodalom.

2014. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!