Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egész álló nap, legalább...

Egész álló nap, legalább 10-20x megkérdezem a szüleimet, hogy mit segítsek, mi az én feladatom. (? )

Figyelt kérdés

Anyámék erre mindig azt mondják, hogy semmi, menjek tévézni.


Esténként meg mindig leordibálják a fejem, hogy milyen sz.r vagyok, hogy semmit sem segítek nekik a házimunkában.


Szerintük saját magamnak kellene kitalálnom, hogy mi a tennivaló.


Szerintetek?



2012. jan. 4. 23:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Hány éves vagy, miért nem alszol már, holnap suli, nem?
2012. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
A szülők ilyenek, erre egy megoldás van: fogod a szivacsot és elmosogatsz vagy éppel felmosol a konyhában, kérdezés nélkül.
2012. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem valóban próbáld meg "meglátni a munkát". Később a munkaadók is ezt fogják követelni, ezt nevezik proaktivitásnak. Nem olyan nagy vaszisztdasz, ha kajáltatok, akkor mosogass el vagy pakolj be a gépbe, ha eszedbe jut, önts egy kis tisztítószert a vécébe, vagy porszívózz ki, locsold meg a virágokat, akármi. Így csak megdicsérni tudnak majd.
2012. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha megkérdezed mit segíthetsz és a válasz egy nem, akkor esetleg szólj nekik, hogy ok. de akkor este ne ordítsátok le a fejem, hogy nem segítek semmiben.


2. Ha este mégis leordítanának akkor közölheted velük finoman, és udvariasan, hogy folyamatosan megkérdezed, naponta többször is ma pl. ekkor meg ekkor de azt mondtátok, hogy semmiben. Akkor min problémázunk?

2012. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Már írta, azon problémáznak, hogy magától nem találja meg a munkát, hanem azt várja, hogy mindent a szájába rágjanak.
2012. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

NE kérdezz, hanem lásd meg, hogy mi a tennivaló!!

Ha látod, hogy ott a sok mosatlan, akkor mosogass el, vagy nyomd be a szennyest a mosógépbe, ha látod hogy a nappali rendetlen, akkor az istenért! ne kérdezgess, hanem rakd rendbe. Nem azért mondom, nekem sosem kellett mondani semmit, ezrét nem is értem, másoknak miért kell, ha látom, hgoy valamit meg kell csinálni, akkor megcsinálom.

Persze az is elég gáz, hogy te legalább megkérdezed (sokan még ezt sem teszik meg) és erre tévézni küldenek.. HÁt .. ők sem a legjobban intézik a dolgokat, annyi szent

2012. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na igen. Bizonyos dolgokat meg lehet látni. De az az igazság, hogy inkább a szülőnek kéne megmutatni, hogy mit is lásson meg és úgy alapból ránevelni, hogy a gyereknek természetes legyen a segítség. Ha ezt nem teszi meg akkor néz egy nagyot a lusta kamasz kölykén. Még jó hogy a kérdezőben legalább felmerül, hogy segítsen.


Az rendben van, hogy teljesen egyértelmű dolgokat megtalál az ember mondjuk a beágyazás, vagy egy tányér elmosása.

De ha egy szép napon odaáll a srác a mosógéphez lehet azt sem tudja mit csináljon vele de ha mégis akkor meg kimossa úgy a ruhákat, hogy a fehér pólóból rózsaszín szoknya lesz:)

Szóval bizonyos dolgoknál oda kell állítani a gyereket, hogy nézd fiam ezt így kell csinálni.

Aki csak ül a fenekén és folyton lepattintja a gyerekét amikor próbálkozik, az örüljön, hogy még egyáltalán érdeklődik az a gyerek.

Az ilyen szülők azok a szülők akiknek semmi se jó.

Gyanítom ha nekiállna nem kapna egy köszönömöt, vagy egy dicsérő szót. Találnak mást amin levezethetik a feszültséget.

Csak annyit tudok tanácsolni, mint a többiek, csináld meg csak úgy magadért. Majd meglátod mi sül ki belőle.

2012. jan. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De nem az a baj szerintem, hogy nem látom meg, hogy mi a munka.


Pl.:


Amikor befejeztük az ebédet, szépen, kedvesen szólok anyukámnak, hogy mindjárt elmosogatok, már ott is vagyok a mosogatónál, de egyszerűen lestoppol és elküld, hogy nem kell, majd megcsinálja ő.


Reggel egyidőben kelünk, mindig felajánlom, hogy elmegyek boltba, pékhez, nem kér belőle. Valamelyik nap szinte vitáztunk, hogy nem kell, hogy ő menjen.


Rendszerint, miután megetettem a kutyát, leveszi a fejem, hogy miért én adtam neki enni, mert milyen koszos lett a ruhám.


És még sorolhatnám.


Ez megy napközben. Este meg mindig ki vagyok osztva, hogy egész nap lazsáltam.


Mégis hogyan kellene reagálnom? Mit csináljak, hogy megfeleljek nekik? Hogyan viselkedjem? Egyszerűen lehetetlenek, lehetetlenek.


Amikor meg pl. saját eszemtől főztem ebédet, anyukám zokogásban tört ki, hogy minek költöttem fölöslegesen a pénzt (alig költöttem valamit).


18 vagyok, lány.

2012. jan. 5. 00:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Na erre írtam azt az előbb, hogy egyeseknek bármit csinálhatsz nem lesz jó. Szerintem maguk sem tudják mit és hogyan akarnak. Kérdezd meg miért vagy lemarva mikor mindig lepattint és akkor mondja meg konkrétan, hogy például mit kellett volna csinálnod. Kutyaetetés kilőve, mosogatás kilőve szóval anyuka akkor mi is az én reszortom? Jó lenne tisztázni. Csak a viták elkerülése végett. Ha nem képes értelmes, intelligens választ adni,csak habog akkor nem veled van a probléma egyszerűen rajtad vezeti le a feszültséget.

Anyám is ilyen volt. Dolgozott, odabent nem volt egy jani majd hazajött és minden rajtam csapódott le, rajtam vezette le a gőzt már rettegtem mikor hazajött. Csinálhattam amit akartam ha belegebedtem se volt jó mindig belekötözködött. Ez éltette a veszekedés. Üzemanyag volt neki. Aztán egy szép napon alaposan kiosztottam, utána elkezdtem elengedni a fülem mellett és a minimálisra csökkenteni a kommunikációt. Aztán leszázalékolták, nyugdíjas lett nem volt ami ingerelje egy kicsit lehiggadt. Most kb húsz év múlva látja be hogy hibázott és nem volt igaza.

2012. jan. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

na jó ez durva!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hát ennyire elcseszett szülőt, komolyan mondom... Már ne is haragudj, de ez nagyon gáz.. Én a helyedben húznék el onnan, amint lehetséges..

Mert itt tényleg bármit csinálsz le vagy cseszve, nem arról van szó, hogy lazsálsz, hanem hogy valakin ki kell tölteniük a mérgüket/ a feszültséget, és te vagy a legközelebb, így te leszel ennek a szenvedő alanya... :S

2012. jan. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!