Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom ragaszkodik hozzá, hogy...

Párom ragaszkodik hozzá, hogy a gyerekünknek az ő nevét vagy az anyjáét adjuk. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Náluk ez családi hagyomány. A párom neve még elmegy, de az anyósomé....

A nevek:

Pál és Amália


2014. júl. 4. 22:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Amália szép név. Bár én már nem fogok szülni, de amikor terhes voltam akkor az Amália nevet választottam volna a lányomnak. De fiam lett.
2014. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem feltetlenul. Par hete szultem, ferjem is bent volt. 5 perces se volt a baba, kerdeztek a nevet. En tul kimerult voltam, a ferjem diktalt mindent.
2014. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondolom, hogy ennek a szülők közös döntésének kell lennie.


Amennyiben az egyik fél nem ért vele egyet más alternatívát kell keresni. Nincs ilyen, hogy "de ez a hagyomány". A másik félnél meg"de nem ez a hagyomány". Ha nem értetek egyet, akkor nem jó, ennyi.


Egyébként ha nekem ezt így közölné a férjem, én meg közölném, hogy a gyermek nevét szerencsére tőlem fogják megkérdezni szülés után, így amennyiben nem hagy fel ezzel az ostobasággal és hajlandó kompromisszumra, olyat mondok be, amit én tartok jónak, szintén szarva a véleményére, ahogy ő is szarik az enyémre ebben az esetben...


A felhozott ötlet pedig már azért is sértene, mert a férfi feljogosítva érzi magát, hogy az ő szülei nevét kapja a gyermek, de a te szüleid nyilván nem számítanak. Magyarán különbséget tesz...

2014. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
2. névnek esetleg...
2014. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
25%
Én férfi vagyok nálunk hagyomány hogy az első szülőt fiú az apja nevét örökli a párom tartotta is volna ezt a hagyományt de én nem akartam még 2 névnek sem így olyan nevet választottunk ami mind kettőnknek tetszett az ö családjukban meg mindkét nem örökli a nevet de ö sem akarta arról meg szó sem letehet volna hogy após vagy anyós nevét kapja egyik részről sem
2014. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!