Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom ragaszkodik hozzá, hogy...

Párom ragaszkodik hozzá, hogy a gyerekünknek az ő nevét vagy az anyjáét adjuk. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Náluk ez családi hagyomány. A párom neve még elmegy, de az anyósomé....

A nevek:

Pál és Amália


2014. júl. 4. 22:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%
Az eddigiek miért is nem Amáliák tehát? Lehet, hogy ott a feleség a sarkára állt?
2014. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha az a családi hagyomány,hogy családtag nevét kapja, akkor miért nem a Te nevedet adjátok? Nálunk én is a nagymamám nevét kaptam, de azt tiszteletből, nem hagyományból és mind a két szülőnek tetszett.


Amúgy a hagyományokon lehet változtatni. Pároméknál anyai vonalon mindenki a szülő nevét kapta. Anyós ezt már csak úgy vitte tovább, hogy a gyerekek második névnek a szülő nevét kapták. Nálunk ez már csak annyiban maradt meg, hogy két keresztnevet kap a gyerkőc. (Amit én fölöslegesnek tartottam, mert úgy is csak egyet használunk majd, de párom ragaszkodott hozzá, mert elég gyakori vezetéknévről van szó, és kell valami megkülönböztetés szerinte, én meg rábólintottam a végén)

2014. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem tökmindegy, hogy milyen a neme, ha az anyja ilyen gyönge jellem? Harcolni nem vagy képes a saját akaratodért, csak panaszkodni a párod háta mögött. Gratulálok! :( Szegény gyereked...


Mindkét név nagyon szép, szebb mint a Dzsennifer és a Ruben, de itt nem a szépségről van szó, hanem arról, hogy az akaratodat beleverik a betonba vagy sem.

2014. júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
29%
A Rubennel mi bajod van?
2014. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
7%

Lia.

Ehhez mit szólsz? Márciusban van a a névnapja.

2014. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Akármennyire nem tetszik neked az Amália név, ne ócsárold, mert abból oltári sértődés lesz, nemcsak anyósnál, de a férjednél is. Inkább próbáld a férjedet abba az irányba terelni, hogy ezt a régi nevet picit felújítanátok, picit modernebb vltozatban adnátok. Pl. Amélia, Emília, Lia. Majdnem ugyanaz, mégis más. Hátha ebbe belemenne. Vagy neked így sem tetszik?
2014. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%
Hát nézd, az egyik nevet az apa adja, a másikat az anya. A vezetéknevet Te adod vagy ő?
2014. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Legyen Amélia inkább. Külföldön is top10-es név.

A Pál viszont semmilyen formában nem tetszik.


Azt pedig sosem értettem, hogy miért kell a gyereknek ugyanazt a nevet adni.

2014. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha náluk ez a hagyomány, akkor tudasd vele te is, hogy nálatok pedig az, hogy az anya, és az apa választja ki KÖZÖSEN a baba nevét!! Ami mindkettejüknek tetszik!! ... Csak van olyan.


Ez a hagyomány - dolog pedig már olyan elavult, és unalmas ... Most már 2014 van! :)

2014. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
A kórházban úgyis téged kérdeznek majd meg hogy mi a neve.
2014. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!