Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudjuk eldönteni...

Férjemmel nem tudjuk eldönteni, milyen nevet adjunk gyerekünknek, mivel ő indiai, ezért úgy gondolja inkább nem magyart kéne neki adni. Hogy győzzem meg, hogy inkább legyen magyar neve?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ne meggyőzni akard, hanem kössetek kompromisszumot. Keressetek konkrét neveket, és olyat, ami mindkettőtöknek tetszik.

Ha már ebben sem tudtok megegyezni, hogyan fogjátok közösen felnevelni a gyereket?

A kérdésed pedig igencsak önző hozzáállást tükröz...

2014. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet, és úgy oldottuk meg, hogy olyan nevet választottunk, ami mindkét nyelvben létezik.
2014. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom van már elképzelés. Azokat oszd meg velünk és könnyebben tudunk tanácsot adni.
2014. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kössetek kompromisszumot, egy különlegesebb magyar névvel, vagy egy kicsit magyarosabb indiai névvel. Milyen neveket gondoltatok eddig?
2014. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok olyan nevet keresni, aminek nemzetközileg is vannak megfelelői, tehát nem kifejezetten magyar, ami bármilyen nyelven kiejthető. Indiai neveket nem ismerem, úgyhogy nem tudom, hogy ott az általam ismert neveknek vannak-e változatai.

Ilyenre gondoltam, hogy pl. Péter, Dávid szinte minden nyelven hasonlóan hangzik. Hátha van az indiai nevek között is olyan, ami hasonlít az európai nyelvekre. Nézz át egy indiai utónévszótárt. Vagy válasszatok két keresztnevet a gyereknek. Az egyiket használjátok, a másikat tiszteletből a másik ország miatt.

2014. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Két keresztnév. Bár már a vezetéknévből tudni fogja mindenki hogy nem magyar a lurkó.
2014. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kapjon két keresztnevet ,egy indiait és egy magyaros hangzásút .
2014. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy hol fogtok élni?
2014. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hatos vagyok, úgy értettem, hogy valamelyik szülője nem magyar. De egyébként ha nem akartok két keresztnevet, akkor tényleg jó megoldás még, hogy olyat választatok, ami mindkét nyelvben jelen van. Meg az sem mindegy, hogy itt éltek (és élni fogtok) Mo-n vagy sem, mert akkor szerintem nem kellene neki nagyon cifra külföldi nevet adni.
2014. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Egy indiai és egy magyar keresztnév.
2014. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!