Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudjuk eldönteni...

Férjemmel nem tudjuk eldönteni, milyen nevet adjunk gyerekünknek, mivel ő indiai, ezért úgy gondolja inkább nem magyart kéne neki adni. Hogy győzzem meg, hogy inkább legyen magyar neve?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 18:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%
hol fogtok élni? s nincs valami, ami se magyarul, se indiaiul nem hangzik rosszul? adj tippeket, mert így túl bonyolult.
2014. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Ha a vezetékneve indiai, akkor kapjon magyar keresztnevet.
2014. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszum!

Legyen két neve, és olyan legyen az első, mint az ország ahol lakni fogtok.

Ha pl. Magyarországon laktok, akkor: Bhadresh Máté Kamal.

Nekem van egy ilyen nevű ismerősöm, a vezetékneve Abdul és van ilyen, meg olyan keresztneve is.

2014. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem olyan legyen a keresztneve, amilyen a vezetékneve.

Egy indiai vezetéknévhez hülyén fog hangzani egy magyar keresztnév. Biztos van olyan indiai név, ami a magyar fülnek sem olyan idegen. Esetleg van magyar megfelelője.

2014. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Adjatok neki egy indiai és egy magyar nevet.A gyerekeimnek én is sajnálom,hogy nem 2 nevet adtam, hanem csak a külföldit.
2014. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Eddig sok indiai név szóbajött, de ha esetleg mégis úgy állapodnánk meg, hogy indiai neve lesz, akkor valószínűleg Salim. Ha meg magyar lenne akkor olyanokra gondoltam mint Máté vagy Dávid, szóval semmi olyan extra.
2014. jan. 1. 19:03
 17/22 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! Ha Indiában fogtok élni indiai neve legyen, ha Mo-n, akkor magyar. Azért ha belegondolsz itthon nem lenne könnyű kimondani egy full indiai nevet, ugyanígy Indiában.
2014. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

Pimpinella :)))))))))


Ne hari, még nem szállt ki teljesen a pezsgő a fejemből :)))))


Amúgy jól mondja 5-ös, nemzetközi nevet kell választani. Egy cipőben vagyunk, nekem afganisztáni a kedvesem, én is sokat dilemmázok ezen a témán.

2014. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Legyen Eufrozina. Az nem éppen magyaros hangzású.
2014. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nagyon sok múlik a vezetéknévtől és attól, hogy hol fogtok élni, egyáltalán hogyan lesz anyakönyvezve.

Van egy ismerősöm, aki szíriai pasashoz ment hozzá és nemzetközi nevet választottak, mert nem akartak egy Mustafát, de a férfi neve annyira szíriai hangzású, hogy nem lehetett mellé tenni egy magyar nevet sem.

Megállapodtak egy angolos hangzású névben és így szépen cseng.

Egyébként a vezetéknevén alapból érezhető lesz, hogy "külföldi", szóval nem feltétlenül ragaszkodnék a magyar névhez, de tényleg az döntene, hogy mi cseng jól a vezetéknévvel és hol akarunk élni. Pl. a Dávidot is lehet itthon kitudnák mondani, de ha már idegen vezetéknév, akkor lehet inkább David-ként anyakönyveztetném, mert az jobban illik hozzá. A rokonok pedig hívhatják Dávidtól kezdve Dévidig bárhogy. Avagy a Mátéval is ugyanígy.

Tudom, hogy sokmindent elárul, ha megírod a vezetéknevet, így kevésbé maradsz inkognitóban, de ha nem olyan különleges és megírnád, úgy talán könnyebb válaszolni.

2014. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!