Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerelemben szivetekre...

A szerelemben szivetekre hallgatnátok vagy az eszetekre?

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok van két gyermekem.Fél éve különváltam a férjemmel mert már nem működött közöttünk főként a sex.Van egy barátom akivel minden jól működik de sok akadály van előttünk gyerekek anyagiak ami miatt nem nagyon tudunk találkozni és valószinüleg hosszu ideig nem is fog változni.Egy ideje egyre jobban vágyom vissza a férjemhez hiányzik a régi életem.de hogyan tudnék mellé feküdni mert érzem ea mostani járna az eszemben.Pedig semmi gondom nem lenne ha vissza tudnék térni hozzá teljesen.
2014. jún. 29. 19:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
szerelemben az érzelmek parancsolnak, de az a legjobb ha valaki mást is megkérdeznél aki közel áll hozzád és ismeri mind2 illetőt és nagyjából azonos a gondolkodás módotok...de én pl szerelemben engedek az érzelmeimnek egy szinten, de az eszemet is bevonom a dologba :)
2014. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A környezetemben lévők megoszlanak a véleményeik...már annyira össze vagyok zavarodva nem szeretnék senkit bántani de ha egy napon arra ébrednék hogy elvesztettem azt a másikat úgy érzem belehalnék...most mégis visszavágyom mert a gyerekem nem akar hozzám jönni a régi életünket szeretné és én is..
2014. jún. 29. 19:16
 3/23 anonim ***** válasza:
azzal légy akit szeretsz, problémák mindig lesznek...
2014. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

ha a régi életre vágysz akkor meg van a válasz! próbáld meg újra, de előtte ezt a könyvet olvasd el hátha segít:

Garry Chapman: A szerelem pszichológiája


Nem ígérek semmit, neked kell döntened ebben, de ajánlom figyelmedbe, mert talán ez hiányzott neked eddig...sajnos a fordító elrontotta a cím fordítását, mert nem a szerelemről szól ez a könyv, hanem egy sokkal fontosabb dologról, de ha elolvasod szerintem te is rájössz, de lehet én tévedek és ugyanaz a kettő :)

2014. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%

Mit mond az ész és mit mond a szív, az a kérdés.


Egyébként meg szívre, párkapcsolatokba nem fér bele a racionalitás, az hazugsággá válik és fájdalommá.

2014. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
#4 #1 voltam
2014. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt mondanám, hogy egy közeli ismerőssel beszélj erről. Az érzelmeknek nem lehet parancsolni, de a hosszútávú boldogság útja nem az, hogy mindig az érzelmeidre hallgatsz. Ha nem szítod magadban a szerelmet, egy idő után elmúlik. De a régi férjeden is nagyon sok múlik. Ha visszamész hozzá, az neki is, neked is nagyon nehéz lesz, és mindkettőtöknek a büszkeségét félretéve kell segítenie a másikat lelkileg. A férjed képes lenne erre? Te képes lennél erre? Beszélgess valakivel.


Az én szüleim kb. 10 éves koromban szétköltöztek egy időre, de aztán kibékültek és azóta is boldogan élnek együtt. Talán pár hónapról, max. 1 évről volt szó. Egy kívülről jövő személy nagyon csábító lehet, mert nem látod, hogy milyen morcos hétköznap reggel, még tart benne a lendület és eltitkolja előled a gyengeségeit. De ha tartósan vele akarnál élni, előjönnének ugyanazok a problémák, mint a férjeddel.

2014. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

az eszem azt súgja szép családom van ott a helyem a gyerekem és a férjem mellettszép életem lehetne egyetlen dolog ami nem működött a testiség

a szivem azt hogy erre a férfira vártam egész életemben de annyi az akadály hogy talán soha nem leszünk igazán egy pár..a gyerekeink hallani sem akarnak róla anyagiak stb

2014. jún. 29. 19:24
 9/23 A kérdező kommentje:
és hosszú napokat töltök egyedül amig rá várok mert szeretem miközben addig jól érezhetném magam a családommal amíg lehet
2014. jún. 29. 19:28
 10/23 anonim ***** válasza:

Ne azért válj el, mert ott az új, azért válj csak el ha régi tarthatatlanná vált és ha nem lenne más akkor is megtennéd.


Ha a testiség nem működik, apróságnak tűnik, de mégis a kapcsolat lenyomata. Ha valaha volt jó, akkor van remény, hogy az visszatérhet. Akkor meg kell keresni az okot, hogy miért vált rosszá, mi múlt el érzelmileg. Ha neked nem jó, vélhetően a férjednek sem jó, agy nagyon őszinte és fájdalmas beszélgetést megér, de csak akkor ha valóban volt jó, különben felesleges is.

2014. jún. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!