Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Öngyilkossági kísérlet?...

SOS! Öngyilkossági kísérlet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bátyám ma öngyilkosságot kísérlt meg, sztem inkább segélykiáltás volt, a csuklóján felvágta az erét, de hazajött. Remegett, átfagyott (nem téli kabátban ment el), azonnal hívtuk a mentőket. Nekik válaszolt annyit, hogy önmaga tette ezt, gyógyszert nem vett be. Anya és másik tesóm be ment vele. Én holnap reggel ott kezdek. Hogyan tovább? Hogy viszonyuljak hozzá? Adjatok tanácsot!
2010. jan. 4. 23:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapasztalatból mondom amit mondok: Most ne hozd fel neki a témát, mintha mi sem történt volna, mindenről beszélgess vele, vidáman, látszódjék rajtad, hogy nem törtél meg, és mutasd ki nagyon a szeretetedet.Erre lesz most szüksége.

Viszont komoly lelki betegségben szenved, mert nem minden esetben pszichiátria a vége.

Sok kitartást Nektek!

2010. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

A mentősök azt mondták, hogy viszik a traumatológiára, onnan pedig a pszichiátriára. Már bent fekszik, anyáék jönnek haza, úgyhogy én most megyek és kikérdezem őket. Bár sokat ők sem tudnak. Annyi biztos (dokinak mondta el), hogy egy nő miatt volt. Jól sejtettem :(

Anyáéknak csak annyit mondott, hogy sok sikert kíván nekem, holnap vizsgáznék.

Remélem minden rendben lesz vele.

Ha valaki tud még valamit mondani, hogy miről beszélgessek vele annak nagyon örülnék.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Majd még visszanézek

2010. jan. 5. 00:03
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is az a megoldás, ha most inkább hanyagolod a témát, majd ha ő szeretne róla beszélni, akkor jelzi. addig is ha hozzá mégy legyél vidám, röviden érdeklődj az állapotáról, ha akar mondani vmit akkor úgyis elmondja, aztán mesélj neki: mi volt a suliban/munkában, ma esett a hó stb. csupa vidám dologról, hogy eltereld a figyelmét.
2010. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Vadmeggy ***** válasza:
88%
A problémát nem lehet kikerülni, hiába beszélsz neki az időjárásról attól még ugyanúgy szar marad neki. Ha ő maga nem változik meg nem lehet rajta segíteni. Így akarta magára felhívni a figyelmet mert gyáva. Sztem beszélj vele mindenképpen
2010. jan. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy kidobtak sikertelen öngyilkossági kísérlet után másnap reggel a kórházból, hogy "öröm" volt nézni. Este bevitt a mentő, elláttak, másnap reggel hétkor már a kezemben volt a zárójelentés. Méghogy beutalnak a pszichiátriára... Ja persze a zárójelentésen rajta volt a pszichiátriai kezelés is. :)


Na mindegy. Az érfelvágás az segélykiáltás, abba igen nehéz belehalni. Valószínűleg ezt az elkövető fél is nagyon jól tudta, ezért tette ezt. [Persze kérdés, hogy milyen eret vágott fel.]


Az öngyilkossági kísérlet hátterében mindig van valami "egészen más dolog", mint amit állít az elkövető. Ezt kéne megtalálni. De arra a kérdésedre, hogy hogyan viselkedj az a válasz, hogy pont úgy, mintha mi sem történt volna. Ugyanúgy, mint tegnapelőtt. Vagy tegnap. Pontosan ugyanúgy. Minden más helyzet nevetséges lesz. Amikor a srác hazamegy, már le sem fogja sz@rni azt, hogy mit bohóckodott a pengével. Jó, látszani fog kb. egy életen át. De kb. ennyi nyoma lesz, mire hazamegy.

2010. jan. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mielőtt tényleg megkövezitek az első válaszolót, valahol ott van az igazság. Aki öngyilkosságért kiált, annak segíteni kell. Nekem mindig a kezembe adták a nagy kést. Egyszer nem voltak otthon, hogy ezt megtegyék, akkor én kerestem meg. Akkor nem kellett volna. De amikor SEGÍTENI akartak, akkor mindig rájöttem, hogy mekkora hülye vagyok.
2010. jan. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

Sziasztok!

Én mikor felvágtam az ereimet, örültem volna ha egy pofán vágással észhez térítettek volna. De így már én is csak azt tudom mondani, hogy légy nagyon kedves a tesóddal. Szerintem sokat segítene, ha valahogy elmondaná, hogy mi volt a baj, amiért ilyet tett magával.

2010. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi azzal a 'hihetetlenül okos' jelzővel óvatosan bánnék feléje, ha ilyet követett el. Nem akart ő komolyan öngyilkos lenni. De egyébként a pszihiátrián, vagy ahová szállítják az ilyeneket jól fogja magát érezni, egyik haverom is kísérelt meg öngyilkosságot és azon a helyen jól érezte magát a többi emberrel, mikor hazajött jó kedvű volt.

Én nem emlékszem hogy nagyon faggatóztam volna a témáról, kissé ciki az ilyenről beszélni(pedig nem olyan haver hogy bármit is cikinek éreztünk volna beszélni egymásról). És így utólag belegondolva jobb is, csak elrontottam volna a kedvét. Szerintem te se erőltesd neki majd a témát, csak ha ő maga szóba hozza, mondd el neki hogy meg ne próbáljon mégegy ilyet, mert szükség van rá még, vagy valami ilyesmit.

2010. jan. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy segélykiáltás volt.. vagy figyelem felkeltés. Amikor az anyukám megpróbált öngyilkos lenni, nagyon is komolyan gondolta, abban a néhány percben. Szép lassan kiszedegedte a gyógyszereket a dobozokból (és nem 5-10 DB-ot vett be, mit az "ál"öngyilkosok, hanem 60 DB-ot.) és bevette. És amikor észhez tért és tudatosult benne, hogy meg fog halni, pánikba esett és sírva mondta el nekem, hogy sajnálja és ő most meg fog halni... Egészen addig komolyan gondolta, csak azután bánta meg, hogy bevette a gyógyszereket. Persze akkor nagy zokogás, pánik, hívtuk a mentőket, bevitték a mérgezéses osztályra (most nem jut eszembe a hivatalos neve) és másnap haza jöhetett. Szóva csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy a Te bátyád is komolyan gondolta egészen addig, amíg benne is tudatosult, hogy meg fog halni és akkor "meggondolta magát". Amúgy együtt érzek... Nagyon nehéz felfogni ép ésszel, hogy majdnem meghal az, akit szeretsz...
2010. jan. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval!
2010. jan. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!