Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérlet utánn...

Öngyilkossági kísérlet utánn van kötelező pszichiátria kényszerkezelés?

Figyelt kérdés
Ha valakit bevisznek a mentők begyógyszerezve, akkor van valamilyen kötelező kényszerkezelés, amire törvény kötelezi a kórházat, hogy elküldje a pácienst?
2009. aug. 29. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Van! Attól függően, hogy mennyire súlyos a dolog bent tartanak pár napig megfigyelésen. Az is lehet, hogy pszichológushoz küldenek kezelésre.
2009. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van.


Bár, nem tudom, lehet, hogy függ attól is, hogy megbánta-e tettét, mert akit én ismertem, ő végig azt hajtogatta, hogy ő nem bánta meg és meg akar továbbra is halni, 1 hónapig volt a pszichiátrián skizofrénekkel és közveszélyesekkel összezárva, nem volt egy életbiztosítás, volt olyan, akiktől még az ápolók is féltek, azt nem értettem, hogy a közveszélyes betegeket miért teszik egy szobába olyanokkal, akik végülis csak magukra veszélyesek.

2009. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony,hogy van. Általában minimum 24 órás megfigyelés kell, és zárt osztályon, figyelő részlegen. Ha utána azt nyilatkozza,hogy elmúlt a szándéka,akkor elengedik haza, de ha gyanúsnak találják, tovább is bent tarthatják. Pszichológust is rendelnek általában, hogy kiderítse mi volt a baj,és segítsen az illetőn.
2009. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért nem zárt osztályra teszik őket!


2. válaszoló

2009. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
BARÁNTŐMET PEDIG BIZONY ZÁRTOSZTÁLYRA TETTÉK AZ ÖNGYILKOSSÁGI KÍSÉRLETE UTÁN....
2009. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
bocs a nagybetűért, véletlen volt :)
2009. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichiátrián dolgozok, ahol zárt osztály is van természetesen. Elmondanám,hogy az összes öngyilkos hajlamút, vagy aki megpróbálta, oda viszik először és bizony ott tartják 24 óráig minimum. Ha már valóban nincs suicid szándéka,akkor kiteszik kórszobára, de addig bent van a skizofrének, mániások között. Sajnos a magyar államnak köszönhetően össze kell zárni őket a közveszélyesekkel, mivel nincs pénze az eü-nek az öngyilkosok számára külön intézményre, és az öngyilkosokra is fokozottan kell figyelni, mert sosem tudni mikor akasztja fel magát egy udvaron összeszedett dróttal,kötéllel vagy épp a köntöse övével(volt már rá példa). Sokszor én is sajnálom őket,hogy a többi beteggel vannak összezárva, de nem lehet máshogy megoldani.
2009. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 29. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Én sajnos többször is voltam a toxikológián, és nem küldtek utókezelésre, főleg nem zárt osztályra! Sőt, még bent sem tarthatnak erőszakkal, elég ha megmondod, hogy elmész orvoshoz, és már mehetsz is haza. Kivéve, ha még a toxin is ön-és közveszélyes állapotban vagy, mert akkor akár le is kötözhetnek.
2009. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!