Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérlet után...

Öngyilkossági kísérlet után kötelező pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés
Igaz ez vagy nem? Vagy mi történik ilyenkor? Mondjuk felvágja az ereit, bekerül a kórházba, bekötözik és ennyi? Mehet haza, próbálkozhat újra? Lehet hülye kérdés...
2009. júl. 22. 00:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
szerintem nem kötelező. mehet haza megint próbálkozni.
2009. júl. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
olvastam blogon, hogy ott elbeszélget veled egy pszichológus, de ha tök normálisnak "adod ki magad", meg bemagyarázod neki, hogy csak hirtelen felindulásból volt blaa blaa, akkor elmehetsz haza és akár próbálkozhatsz mégegyszer. Meg csak nem raknak be a pszichiátriára, csak mondják h járj pszichológushoz, akkoris próbálkozhatsz újra :D Remélem nem tervezed...
2009. júl. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Még soha nem próbáltam öngyilkos lenni, de úgy tudom, hogy kötelező pszichiáterrel beszélni...

Azért, mert sok depressziós betegségnek a tünete az öngyilkossági kísérlet, ami pedig gyógyítható lenne!

Ilyenkor megvizsgálják az illetőt, hátha eddig fel nem fedezett depressziós betegsége van, mert akkor ezzel kezelni kezdik.


Az öngyilkossági kísérlet mindenképpen lelki betegségre utal, sokaknak fogalmuk sincs, hogy betegek, csak azt érzik, hogy nincs kedvük élni...


Ha úgy látják, hogy az illető valóban depressziós vagy más pszichiátriai baja van, akkor gyógyszerrel próbálják kezelni (ekkor is haza mehet, de időnként vizsgálatokra, beszélgetésekre be kell mennie az orvosához).

2009. júl. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Mivel már nem létezik kényszerkezelés, saját felelősségedre hazamehetsz.
2009. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
általában nem pszichológussal, hanem pszichiáterrel kell beszélni a kórházban. utána haza mehetsz
2009. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nem kötelező.

alá kell írni egy papírt, hogy "öngyilkossági szándékáról lemond"

2009. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12:11 vagyok. Kár volt lepontozni, ugyanis négyszer voltam a toxikológián, úgyhogy pontos információim vannak.
2009. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
azért az durva, hogy aláírod, hogy nem leszel öngyilkos. elég naivak...
2011. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Már ne haragudj!

De gondolod, az egész világ azon fog izgulni, hogy te öngyilkos leszel? Ez egy szabad ország. De akit megtalálnak, vagy megmentenek, az csak a felhajtást csinálta.

2012. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aki valóban meg akar halni az meghal.

Akkor is meg tudod ölni magad ha tízen vigyáznak rád:)

2012. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!