Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Öngyilkossági kísérlet?...

SOS! Öngyilkossági kísérlet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A bátyám ma öngyilkosságot kísérlt meg, sztem inkább segélykiáltás volt, a csuklóján felvágta az erét, de hazajött. Remegett, átfagyott (nem téli kabátban ment el), azonnal hívtuk a mentőket. Nekik válaszolt annyit, hogy önmaga tette ezt, gyógyszert nem vett be. Anya és másik tesóm be ment vele. Én holnap reggel ott kezdek. Hogyan tovább? Hogy viszonyuljak hozzá? Adjatok tanácsot!
2010. jan. 4. 23:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért akar meghalni?

Szerintem is segélykiáltás volt.. nem gondolhatta komolyan, hiszen aki megakar halni az érfelvágás után nem megy haza :S

2010. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom :( Talán egy régi szerelme miatt. Mindig is zárkózott volt és ezt a lányt már több éve szereti. De ma még voltak tervei. Egy értelmes, racionális ember.

Mi, a családja nagyon szeretjük, de úgy tűnik, ez nem mindig elég. Mit csináljak??

2010. jan. 4. 23:36
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Pszichiátriai kezelés alá kell helyeztetni, de a dokik a kórházban ezt hivatalból intézik majd valószínűleg, mert minden olyan személyt, aki öngyilkosságot kísérelt meg, beutalják. támogatni kell és nem a "pofáncsapás" a megoldás. minden bizonnyal súlyos lelki krízisen megy át a fiú, mellette kell állni türelemmel és szeretettel. remlem, rendbejön.
2010. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen pszichiátriai kezelés alá helyezik, már bent van :( Köszönöm az együttérzést, és a biztatást.

Holnap ha bemegyek, kérdezzem a dologról (vagy egyáltalán bármikor)? Vagy tegyek úgy, mintha mi se történt volna?

29 éves felnőtt férfi, hihetetlenül okos.

2010. jan. 4. 23:41
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem támogasd,legyél mellette mig felépül és ha jobban van akkor fokozatosan kéne elbeszélgetni vele az élet dolgairól.

Most nincs olyan helyzetben h "prédikációkat" fogadjon be . :-)

2010. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%

Neharagudjon a kedves illető de be kellett volna látnia hogy mit okoz ezzel nektek!

1.voltam.

2010. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

De hogyan támogassam úgy, hogy ne érezze azt, hogy "elmebetegnek" tartom?

Tudja, hogy szeretem. Bár ő nagyon zárkózott, szótlan. De ilyen volt mindig is. Tulajdonképpen örülök, hogy bent van, talán így sikerül feldolgoznia az összes problémáját. Én a vizsgáimat azt hiszem, hogy következő félévre halasztom, hogy végig mellette lehessek. De nem akarok az agyára se menni.

Milyen legyek? Hogy segítsek? Nem akarom, hogy mégegyszer megtegye, vagy h csak megforduljon a fejében.

Félek elengedni is, pedig egyszer muszáj lesz, mert nem velünk él :( De mindennap beszélünk vele, vagy ha nem tudunk e-mailt váltunk.

2010. jan. 4. 23:47
 8/26 A kérdező kommentje:

Első!!!!

Nem tudom mit mondjak! Egyrészt nem hiszem, hogy hirtelen felindulásból tette, ahogy ismerem, megfontolta (igaz igen rövid idő alatt) és talán azért is jött haza mert jobban belegondolt, hogy mi lenne velünk nélküle :(

Egyébként, kicsit finomabban is megfogalmazhattad volna a mondandód!!! Belegondolhattál volna, h ezzel mit okozol nekem.

2010. jan. 4. 23:48
 9/26 anonim ***** válasza:
drug's?????
2010. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ha most bárminemű dorgra gondolsz, akkor elárulom, hogy nem él semmivel, még kávéval sem.
2010. jan. 4. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!