Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el azt a párom...

Hogyan érjem el azt a párom édesanyjánál, hogy ne utáljon?

Figyelt kérdés

Még elég fiatal vagyok, és ez az első párkapcsolatom. Lassan fél éve leszünk együtt a barátommal. A barátommal, meg úgy általában mindenkivel el tudok beszélgetni, aki szimpatikus, de a barátom anyukája előtt mindig zavarban vagyok, és általában nem is tudom hogy mit mondjak neki, miről tudnánk beszélgetni. Egy párszor voltam náluk, de nem tudtam, és őszintén szólva nem is annyira akartam megnyílni a párom anyukája előtt, beszélgetni vele. Emiatt egyre jobban "megutált", illetve nem szereti, ha náluk vagyok. Sajnos a legtöbbet náluk tudunk találkozni, mert most sok dolga van, ami miatt nem tud jönni hozzánk, így csak náluk lenne időnk együtt tölteni egy kis időt... Már 2 hete nem találkoztunk, és nagyon hiányzik. Előző héten mentem volna, de a barátom anyja leosztotta a barátomat, hogy "minek jön ide?!"

Egyébként 2 hete mikor voltam, akkor említette meg nekem, hogy legyek bátrabb, érezzem otthon magam, ami ment is, szeretett is, de mivel túlzottan "kerültem" őt néha, mert nagyon zavarban voltam, és nem tudtam mit mondani, ezért nem szerette, ha ott voltam. Én nem ilyen vagyok alapból, igaz, hogy kissé félénkebb vagyok, de ha valakivel jól érzem magam, akkor "be nem áll a szám":D, de az anyukájával valahogy mégis, nem tudok "ellazulni", mert tényleg nem tudom miről tudnánk beszélgetni...


Fontos lenne, hogy megkedveljen, így utólag látom be, hogy nem így kellett volna viselkednem vele szemben, szinte csak a barátommal voltam, szinte csak vele beszélgettem, és nem így kellett volna. Most viszont valahogy ki kéne találni, hogy hogyan tudnék változtatni ezen, ami nehéz, mert menni nem mehetek ezek szerint hozzájuk, és a barátom is próbálta győzködni, hogy majd változtatok, de így fél év után nem biztos hogy elhiszi, ad esélyt rá, hogy változtatok, és közvetlenebb leszek vele. Ötletek?


16/L barátom: 19/F


2014. jún. 24. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy szimpatikus neki.

Ha szeretnél az lenni, akkor beszélgess vele.

Bármilyen témáról, mintha anyukád lenne. Mi volt az iskolában, mit álmodtál, milyen könyvet olvastál legutoljára.

Dicsérd a főztjét, kérd meg, hogy tanítson főzni, stb stb.

2014. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%
Vigyél neki virágot, vagy valamit!
2014. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát kedveském, részvétem. Engem is utál 4 éve. A lényeg, hogy a párod hosszútávon kitartson melletted, hidd el, ha együtt maradtok, veled fog majd élni és pampoghat anyuci ahogy akar.

Ha majd kicsit felnősz, bátrabb, cserfesebb leszel, hidd el, fogod tudni kezelni.. Én kb másfél év után tudok úgy kommunikálni, hogy ne legyen gond. Nem biztos, hogy te vagy a hibás, illetve szinte biztos, hogy nem. Anyuci ki van akadva, hogy a fiacskája más nőt is fontosnak tart.


Viszont keresztkérdés: Miért kell folyton ott lenni? Miért nem csináltok programot a környékükön, ha hozzátok nem tud átmenni?


22/N

2014. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
*tudtam úgy kommunikálni
2014. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 Igazad van. :)

De "csak úgy" menjek oda hozzájuk, miután ilyet mondott a barátomnak, hogy mégis minek megyek? Nem bunkó velem, meg kedvelt is, de félek, hogy nem venné jó néven, ha "csak úgy" odamennék...

2014. jún. 24. 20:44
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Tudunk és szoktunk programokat csinálni, de tényleg, annyi dolga van, a háza körül, dolgozik, meg nekem is gyakorlatom van, hogy szinte csak úgy tudunk a legkönnyebben együtt lenni, ha átmegyek hozzá, és nézünk valami filmet este, mert hát napközben nagyon ritkán tudunk együtt lenni, találkozni..:/

2014. jún. 24. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Kérdezd meg a barátodat, hogy az anyukája mit szeret igazán. Ha szeret olvasni akkor vedd meg neki a kedvenc írója legújabb könyvét. Ha szeret főzni, és érdekli az idegen országok ételei ,akkor vegyél neki kínai vagy japán vagy görög szakácskönyvet.

Maradjunk egy sima könyvnél.

Vidd el neki, és ad neki oda. Mond el neki, hogy tudod, hogy X.Y a kedvenc írója, és szeretnéd meglepni az új könyvével. Mondjuk ha te is szeretsz olvasni és szerencsés vagy mert te is ismered az író könyveit már van is órákig tartó közös témátok. Ugyan így lehet beszélgetni ételekről ( ha szakácskönyvet adnál neki) vagy bármilyen hobbiról amit szeret. Mindig van téma.. Esetleg később meg is mondhatod neki, hogy ne haragudjon rád, hogy eddig olyan mamlasz voltál, de nehezen tudsz feloldódni..

Ha ezek után sincs közös témád akkor ne csodálkozz, ha nem fog kedvelni téged. Te sem kedvelnél egy olyan ember aki állandóan kerülgetne, nem szólna hozzád..

Azért nem árt tudni, hogy bár 20-30 évvel idősebb a nő nálad, de rengeteg téma érdekel minket is..:)

2014. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy szeretnéd megtanulni elkészíteni a párod kedvenc ételeit, sütijeit, segítsen ebben.
2014. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint minden fiús anyuka félti a kicsi fiát. Majd bele nyugszik , hogy a kicsi fia felnőtt. Nem kell erőlködni. Viselkedj természetesen. Érdekes hallgasd meg. Anya szülő


http://www.youtube.com/watch?v=RFiLvn1zkTk

2014. jún. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!