Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, hogy a férjem...

Mit tegyünk, hogy a férjem lánya ne útáljon minket ennyire?

Figyelt kérdés
16 éves (hamarosan 17) és úgy tűnik, nem az egyszerűen kezelhető kamaszok közé tartozik. Kitalálta, hogy inkább az apjához akar költözni, az anyja egyből meg is engedte neki (most közös felügyelet van). Azzal kezdtünk, hogy tisztáztuk a szabályokat, amiket akkor elfogadott, most viszont ott próbál minket átverni, ahol csak tud. Az ittlakásból az lett, hogy hol az anyjánál alszik, hol nálunk (és néha mikor nem vagyunk eléggé szemfülesek, a barátjánál). Az anyja soha nem "nevelte", csak sodródott az árral, sőt most még engem szíd, hogy ne terrorizáljam a lányát. A férjemmel próbálunk sokat beszélgetni vele, együtt és külön-külön is, de ha valami olyat mondunk neki ami nem tetszik, akkor rohan az anyjához, aki minket (főleg engem) hord le mindennek, hogy szegény lány életét megkeserítjük. Azt is észrevettem, hogy a lány engem próbál kitalált dolgokkal befeketíteni a férjem előtt. Nevelésibe már volt időpontunk is, de az anyuka elintézte, hogy ne kelljen menni, mert semmi gond...
2013. jan. 24. 14:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
64%

Hát talán mondd el hogy ez pontosan mit jelent.

Milyen szabályokat fektettél le neki?


Ő elvált szülők gyermeke, akármilyen gyakori ez manapság, akkor is baromi nehéz és baromi nagy krízisben van egy ilyen gyerek.


Szóval legyen bármilyen rendes is, ismerve kamaszkori önmagamat, ha nekem egy kvázi idegen nő akarta volna megszabni, hogy mit tehetek és mit nem, akkor ott tettem volna keresztbe,ahol tudok.

2013. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
42%

Ja és ettől egyáltalán nem biztos, hogy utál téged.


Csak szerintem más gyerekét nem kellene az új párnak nevelnie.

Alapból egy kamasznak két szülő szavát is nehéz betartani, nem még pluszba jönnek, akik dirigálnak.

2013. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom,nem azért költözött e hozzátok,mert otthon szorosabbnak gondolta a gyeplőt?Miért költözött hozzátok?Mi volt a konkrét indoka?Manipulál mindhármótokat,mert látja hogy nem vagytok egy állásponton a nevelését illetően.Írtad hogy az anyja sosem nevelte.De volt neki apja is,ő sem tudott rá hatni?Mert így lassan 17 évesen learatja az ember már amit elvetett,nevelni már ilyenkor nem igazán lehet.Egy rokonom azt mondta a kamaszkor túl kell élni.Sokminden mást nem nagyon tehettek.
2013. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
6%

Ennek a gyereknek lesz egy nagy tragédia még az életébe, és ha szerencséje lesz, akkor emberként fog belőle talpra állni.


Bocsáss meg, de én egyetlen mostoha beszédjét sem szoktam elhinni..Az ilyenekét meg mint amilyen te vagy, akiből a "jó"indulat sugárzik a gyerek felé-végképp.


Sajnálom, hogy a pasi nem veszi észre a tevékenységedet, de bizok benne, hogy fogja.

2013. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Nem voltak házasok, nem is éltek együtt, az anyja kiváló B terve volt, hogy egy gyerek majd megmenti a döglődő kapcsolatot. Ez lett belőle. Az apja mindent megtett, amit kéthetente hétvégén lehetett, mert az elején az anyánál volt a lány és a bíróság ennyit ítélt meg. Az anya csak 2 éve híve a közös felügyeletnek mióta már nem bír a lányával, de ezt soha nem látná be.


De, biztosan útál engem, mert nem úgy ugrálok ahogyan ő fütyül.

Most például engem tart a megtestesült gonosznak, mert el akarjuk küldeni nőgyógyászhoz (több okból is) és kértünk neki időpontot egy tini nőgyógyásznál (nő, nem férfi doki). Az anyja itt is őt támogatj: "Minek, még olyan fiatal!"


Néhány szabály:

-legkésőbb 8-ra itthon kell lennie, nyáron 9-re, nagyjából tudnunk kell, hogy merre van és hol alszik

-nem jöhetnek-mehetnek ellenőrizetlenül a barátai

-segítenie kell a háztartásban, a szobájáért csak ő a felelős

-zsebpénz heti 1000Ft (anyjától is és tőlünk is), ha kell valami szóljon és adunk, de ne vegyen ki a pénztárcánkból

2013. jan. 24. 14:39
 6/38 anonim ***** válasza:
14%

Tudod a szabályt nem akkor kell a gyereknek nyomni, amikor már ordít a szülő és mostoha hibája a gyerekről vissza, hanem első pillanattól kezdve kell úgy nevelni, hogy elfogadja a szavatokat.


De sorolhatnám.


A nőgyógyászhoz sem ilyenkor szokás vinni a gyereket, hanem a gyerekkel kell kiépiteni egy olyan kapcsolatot, hogy az első együttlét előtt kell elvinni a gyereket. Az meg hogy nem tudjátok mikor hol alszik a gyerek az meg téged is és a másik két embert is masszívan minősít.

Hagytatok egy kislányt elkallódni, és most ahelyett hogy magatokra mutogatnátok bőszen, arra a szerencsétlen neveletlen gyerekre mutogattok-illetve főként te.



Egy majd 15 éves kislány anyukája.

2013. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
17%
*aláírás:Egy majd 15 éves kislány anyukája.
2013. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 okoska31 ***** válasza:
75%

egy lányt nem akkor kell nőgyógyászhoz vinni, amikor a következő este szexelni akar.


erről még időben szólok.


egyetlen orvost sem akkor kell kontroll vizsgálat céljából meglátogatni, amikor már jó közel van a gond.

2013. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
30%

okoska31


Miért nincs nálunk ilyen probléma a gyerekkel? mint itt amit irkált a kérdező? miért tudom kivétel nélkül mindig, hogy hol mikor és meddig van a gyerekem? és miért tudja a gyerekem magától, hogy mikor kell hazajönnie, és mikor próbák elé állítottam kivétel nélkül egyszer nem vágta át a burámat? és nem 9 kor ténfereg haza, hanem suli után egyenesen jön haza, holott ha menni akarna én engedném?


Talán azért mert szeretve és nevelve van.És törödve van vele.Talán ezért.

2013. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
93%

Ezt ugye nem gondolog teljesen komolyan, amit leírtál, "15 éves kislány anyukája"?:)

Jogos, hogy normális kapcsolatot lenne illendő kiépíteni a gyermekeddel. De neked erre 15 éved volt, ellentétben a kérdezővel, aki az írásából ítélve mondjuk max pár hónapja él együtt a férje gyermekével. Azt azért ne várd már el, hogy egy eleve elutasító ("szétromboltad a családomat te szemét"), ráadásul kamaszodó gyermekkel ennyi idő alatt a "tök idegen" szintről a "bensőséges" viszonyig el lehet jutni!

Igenis kellenek szabályok, és ebből a szempontból a kérdező korrekt volt, hiszen ELŐRE tisztáztak mindent - vagyis legalább a nagyobb dolgokat.

Ha ezeket a világosan ismertetett szabályokat a lányka nem tartja be, azért ha lehet ne a kérdező legyen már a hibás!

Inkább a vér szerinti anya a hibás, hiszen az a nő hagyta elkallódni a gyermeket! Ha ebből a helyzetből ki akarják rángatni, akkor először szigor kell (nem ütés-verésre és GPS nyomkövető bőr alá ültetésére gondolok), aztán abból lehet engedni, ha normálizálódik a helyzet.

Egy szélsőséges hasonlattal élve: a heroinistát sem tudod leszoktatni a heroinról azzal, hogy megkéred szépen, hagyja abba. El kell vonni tőle az anyagot. Kutyául szenvedni fog, de utána hálás lesz!

Valami ilyesmi kellene a lánynál is.

2013. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!