Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ha valakinek gyereke...

Miért jó ha valakinek gyereke lesz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 15:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A "jó" egy nagyon tág fogalom: érzelmileg, erkölcsileg, hatásában vagy milyen értelemben "jó" valami. Egy dolog biztos: ha valaki nem akar gyereket, mert pl. a gyereknevelés negatívumait látva nem szeretne, annak ne legyen gyereke. Semmilyen nyomásra, se családi, se társadalmi, se a párjának a nyomására. Annak nem lesz jó, hogy gyereke lesz és a gyereknek sem lesz jó.
2014. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem erre nem lehet normális választ adni, mert ez egy érzelmi döntés, érettség kell hozzá.

Nálam úgy jött, hogy elkezdett valami hiányozni az életemből. A gyerek volt az.

Aztán amikor terhes lettem, egész egyszerűen értelmet nyert minden. Mondhatom, hogy a világ legboldogabb emberre vagyok, pedig még van pár hetem a szülésig.

Már most tudom, hogy ezzel a csöppséggel lesz teljes az életünk.

2014. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
Hát kérdező, ha anyád is így gondolkodott volna., mint Te akkor most Te se lennél sehol se. Ezt amúgy annyi féle megközelítésből lehet nézni. Nekem például nevelt lányom van. Nem terveztem én gyereket, de hát ugye a szerelem...páromnak meg kiderült van egy akkor 2 éves lánya és hát párommal együtt egy gyereket is kaptam. Én örülök neki, el nem tudnám képzelni hogy csak ketten legyünk párommal. Mondjuk nekem szerencsém van, mert soha eddig az évek alatt semmi problémám nem volt vele különösebben. De én például rengeteget tanultam a kicsitől (már nem olyan kicsi, 8 éves), de a felelősségvállalástól kezdve, az önfejlesztésen át tényleg egy csomó mindent megtanul, fejlődik az ember az által, hogy egy gyereke van. Az az önzetlen szeretet amit tudnak adni, az a kis naivitás ami bennük van, az a rengeteg röhögés stb. Szóval megszínesíti egy kisgyerek szerintem a mindennapokat. Persze van nehézség, de ez is felfogás kérdése. És a 2 éves gyereket is egyenrangú félként kezeltem, meghallgattam mindig a "hatalmas" problémáit stb, tehernek igazából sose éltem meg a vele való foglalkozást. Szerintem amúgy meg felkészülni nem lehet előre az anyaságra, az jön magától. Mi se terveztünk babát egyenlőre, mégis a napokban fogok szülni. Az élet már csakilyen. Amúgy nem élem meg olyan nagy "csodaként" mint egyes anyukák, nem misztifikálom túl ezt a gyerek dolgot, a terhességemnél is mondták hogy életem legszebb hónapjai lesznek, hát semmi különös nem történt, vagy csodálatos dolog hacsak a vizesedést, lábdagadást, hízást annak nem nevezhetjük :D Én csak teljesen természetes dolognak élem meg, az élet része és ennyi. Különösebben nem terveztünk tesót, de ha ő jönni akar hát jöjjön. Úgy gondolom hiába az én testem, ebbe nem szólhatok bele, ha ő éppen minket választott, hogy ebbe a családba akar születni hát istenem, biztos van ennek is oka. Szerintem az a baj, hogy sokan a gyereküket tulajdonnak gondolják, kettőjükből (50%-50%) lett harmadik kis emberke, holott szerintem nem...
2014. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%

Az ember társas lény és egy saját gyerek vállalással hosszú időre biztosít magának egyfajta társaságot. Ez olyan mint amikor kutyát sétáltatsz a parkban. Ha látsz egy másik kutyás embert akkor már megven az a közös kapocs amivel tudod nyitni a társalgást. A gyerekkel ugyanez a helyzet; univerzális téma akár az időjárás.

Az esetek 95%-ában erről van szó akármennyire is próbálják magasztos köpenybe bújtatni az emberek a gyerekvállalást.


Gyakran hangzik el az a lesajnáló érv hogy nem vagy elég érett hozzá hogy megértsd. Nekik üzenem hogy ez nem így van. Te vagy az aki nem rendelkezel elég fejlett értelemmel hozzá hogy elmondd miért. Csak a tudattalan ösztönöd vezérel, miközben az a tévképzeted van hogy valami olyan magasrendű tudás birtokában vagy amit a többiek úgysem értenének.

2014. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

#14: Vagy csak azért, mert nem lehet elmondani, mert ők sem tudják, csak szerettek volna egy gyereket. Ki tudja miért? Szeretik a gyerekeket talán, bármi lehet az indok.


Én férfi létemre nem tudom, miért akartam annyira egy gyereket, csak szerettem volna és kész. Minden álmom az volt, hogy fiam szülessem, segítsem őt, felneveljem. És sikerült is, összejött. De még mindig nem tudnám megmondani miért akarok/akarunk (ugyebár két ember kell ehhez) gyereket, mivel már a 2.-on gondolkodunk. Nem tudom, mivel nem lehet leírni, de még megfogalmazni sem. Nekem, és még sok embernek természetes, hogy gyereket akarnak.

De egy biztos, hogy teljesen kitöltik az életedet.

2014. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes kérdés. Valószínűleg én sosem fogom megérteni, nincs bennem semmiféle vágy vagy ösztön, késztetés, akármi, hogy mindent eldobva gyerekvállalásba kezdjek. De abból ahogy a legtöbb ismerősöm leírja nekem, erre valóban nincs logikus válasz, ez egy érzés.

Szerintem akiben nincs meg ez a bizonyos érzés (mint pl én), az ne is vállaljon gyereket, mert nem tudja szívvel-lélekkel nevelni, és úgy tényleg nincs semmi értelme. Véleményem szerint a gyerek arra "jó", hogy boldoggá tesz egyszerűen azzal, hogy létezik.

2014. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15%

Mert a legcsodálatosabb dolog a világon. Akkora szeretetet tudsz adni neki (és persze kapni)amit senki másnak a világon. Ez az ösztön csak úgy jön, főleg a nőknek, kinek előbb kinek később. Én semmiért nem cserélném le a világon, azt, hogy anya lehetek...

3 gyerekes anyuka

Majd ha megértél rá, akkor nem kell ezt kérdezned, tudni fogod.

2014. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%

Én egyszerűen azt érzem, hogy a gyerek kiteljesíti az életemet.

A barátnőm meg pont fordítva érzi, ő azt mondja, hogy nem akar gyereket pont azért mert a gyerek elveszi tőle az életét.

Szóval ennyire különbözőképpen gondolhatjuk.

2014. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%

Pedig ezek egyáltalán nem megfoghatatlan dolgok. Én a 14-es válaszomban tisztán megfogalmaztam azt amit senki nem tudott leírni, vagyis hogy miért akarnak az emberek utódot.

Csak nem tudjátok ezt beismerni, ami azért meglepő mert a szociális igények ilyen fajta kielégítése egyáltalán nem elítélendő. Viszont ettől az ember valahogy önzőnek tűnik, és talán ezért utasítja el sok ember ezt a tényt.

2014. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

Erre lgoikus,puszta észérvekkel alátámasztott magyarázatot nem fogsz kapni,ugyanis nincs. Az emberek érzelmi alapon / gondozási ösztön,reprodukciós ösztön/ vállalnak gyereket.

Racionálisan nézve a gyerek : időt,pénzt,energiát vesz el .Tehát nem egy gazdaságos "befektetés" . Valami viszont muszáj,hogy az embert szaporodásra késztesse,fajfenttartás céljából.

A háború utáni népességcsökkenés miatt maradtak vissza ezek a sztereotipiák,aki nem akar gyereket önző,a nő élete csak ugy teljes ha szül,egykének lenni szörnyű rossz stb


Szerintem el kellene fogadni,hogy nem mindenki vágyik gyerekre. Lehet,hogy valakinek a legcsodálatosabb dolog a világon ,másnak meg a hideg rázza a hátát ha erre gondol. Én azt mondom,aki nem akar gyereket,semmiféle nyomás hatására NE szüljön,mert az jól még sosem sült el. Egyélbként biológiai szempontból teljesen normális,sosem szaporodik az összes egyed,egyetlen egy fajnál sem !

Nekem 3 gyerekem van ,azért,mert szerettem volna. Imádom őket,de más is van az életemben amit szeretek,és igy együtt teljes /férjem,munkám,a kutyám stb/ .Szerintem akinek nagyon piszkálja a csőrét,hogyha más nem szül,esetleg bele is szól,az súlyos önértékelési zavarokkal küzd,a legnagyobb és egyetlen dolog amit valaha elért az életében az hogy csinált egy gyereket. Szálljatok le másokról!

2014. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!