Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó ha valakinek gyereke...

Miért jó ha valakinek gyereke lesz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 15:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy egy 28 éves feleségnek, vagy egy 17 éves lánynak lesz-e gyereke?
2014. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre nem tudod a választ, akkor neked még semmi esetre se jó.
2014. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Kérdezz meg egy szülőt. Szerintem ezt szóban egyszerűbb közölni, mint írásban. Amikor anyukám előtt elszóltam magam, hogy semmi jót nem látok a gyerekekben, sőt idegesítenek, belekezdett egy hegyi beszédbe, amit 5 perc után leállítottam. Ha hagyom beszélni szerintem az 20 percet is igénybe vett volna.
2014. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem anyukámat de ő csak annyit mondott, hogy a gyerek az élet értelme. Én meg ebből az egészből annyit látok, hogy lesz egy gyereked (vegyük pozitívumnak) egy rakás negatívummal. Ráadásul semmi értelme
2014. jún. 21. 15:59
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
Milyen negatívum? A segélyből és gyerektartásból vígan elélhet az anya.
2014. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pontosan hogy érted? Kinek miért jó? A szülőnek, a hozzátartozóinak, a társadalomnak?
2014. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy az egész terhesség/szülés/gyereknevelés hármasban egyedüli jó az, hogy lett egy gyereked. De végül is ez a célja, nem kell, hogy más előnyök is társuljanak hozzá:)


Egyébként én sem tudom, pedig már 27 vagyok, ha rájöttem, szülök. Szerintem ez ösztön, majd ha jön, szülünk!

2014. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Na most ezt akárhogy is fokozzuk nem fogod megérteni addig ameddig nem leszel hozzá elég érett hogy magad értsd meg.


Nem tudom hány éves vagy ez sokon múlik de egy 25 éves emberrel is megeshet hogy még nem látja át az értelmét a dolognak, mert akkor az annak a jele hogy még nem elég felkészült rá hogy gyereket tudjon vállalni.

Nem feltétlen lehet ezt éretlenségnek mondani, de addig valóban nincs értelme gyereket vállalni ameddig a szülők mindkét fél fel nem készült rá!


Mi a barátnőmmel azért nem akarunk még gyereket mert még nem vagyunk elég biztosak abban hogy akarjuk-e épp ezért védekezünk és odafigyelünk a dolgokra, mert mi addig nem akarunk gyereket ameddig mindketten nem készültünk fel rá főleg lélekben, meg ugye az otthont is elő kell neki teremteni ami folyamatban van, de mi úgy vagyunk vele hogy majd akkor jöjjön ha már minden adott lesz!

2014. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Sokszor feltettem ezt a kérdést másoknak, mert én sem értem, a válaszok szinte mind érzelmi indíttatásúak voltak logikus érvek helyett, vagy eléggé légvárra építős reménykedések ("majd az én gyerekem ilyen/olyan lesz és akkor de jó lesz), vagy az, hogy számukra a gyerek egyfajta önbeteljesítés, vagy egyszerűen "neki kell", vagy hogy "hát ez a természetes".


Tőlem totál idegen a téma, pedig 30 fölött vagyok, szerintem sose fogom megérteni, de a lényeg, hogy elfogadjam a tőlem különböző embereket, ha nem is értem őket, nem?

2014. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem lenne értelme, akkor az emberiség kihalt volna...
2014. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!