Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hol lakjak?

Mit tegyek? Hol lakjak?

Figyelt kérdés

Barátommal 2 éve vagyunk együtt. Távkapcsolat. Most végeztem az iskolával, lett egy szakmám. Megbeszéltük már korábban, hogy jövőhéten oda költözök. Dilemmázok. Utóbbi időben nagyon megromlott vele a kapcsolat, és a kedves édesanyját is sikerült kiismernem. Úgy érzem kiszolgáltatott helyzetbe lennék, mert végülis mégis csak én egy vendég leszek ott mindig is (még ha havi 30ezret leadok akkor is) Szívesebben laknék barátommal csak ketten együtt, persze ehez kell kiinduló pénz is. Azt beszéltük meg, hogy párhónap alatt össze szedjük magunkat, és költözünk. Mostanában akárhányszor felhozom, mi lesz a jövőbeni terve, kiakad, lehülyéz stb... Elhiszem, hogy kényelmes anyucika melett, de azért még mindig durvának tartom, hogy a 23 éves gyermekének, az anyja csinálja a kaját munkába. Nagyon nem vágyok oda, nagyon úgy érzem, nem bír engem ott senki, pedig segítek, főzök, mosogatok... :( általában 3nap alatt kiszoktam készülni ott. Az anyja beleköt szinte mindenbe, de ilyen mindennapos dolgokról van szó...ha az ég kék, ő nekem megakarja magyarázni, hogy az igenis piros, és addig mondja a saját igazát, még én kussba nem maradok. Persze magas hangerőn. Szívesen együtt laknék a fiával, de félek, hogy ez így nekem sok lesz... Édesapámtól 1hét haladékot kaptam, hogy döntsem el mit akarok, de magamsem tudom...ti mit tennétek a helyemben?

(bocsánat ha nem érthetően fogalmaztam)

19/L


2014. jún. 6. 00:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Párom is 30ezret fizet az anyjának. Elég pénzéhes nőnek tűnik. Párom testvére is most végzett a sulival, és tett egy ilyen kijelentést az anyja: 'mostmár ő is dolgozni fog, tud haza adni pénzt' Nagyot néztem. Én is ettől félek, hogy nem akar elköltözni párom majd velem. Van egy munkahelye, megszokta, jól érzi ott magát...nem szeret változtatni, nagy lépéseket tenni.... :(
2014. jún. 6. 01:42
 12/15 anonim ***** válasza:

Na elsőnek is....mindenmi ki van akadva hogy sok az a havo 30E....


Attól függ....pl lányom barátja is add nekem havi 30 at bár sose fogadom el de ő se rakja el:(....igy már 90E Ft van egy aluminium dobozba a mikron...majd elrakják vagy ha nem és költöznek ùgy is akarnak autot bele adom.Na a lényeg hogy havi 30E egy teljes elltartásra kajára rezsire (nâlam 2 szintes ház kert auto hasznâlat) nem sok.De ha csak egy szobátok lenne plusz kaja plusz kötekszik az màr sok.Na de neked ahogy levettem nem kevés az a havi 30...apudnak sincs lakása :(....inkább add apudnak.Párodhoz meg ne menj ha csak egy kis ellenszenvet is érzel...kapcsolatodra fog menni....ha meg nagyon anyás mutasd meg neki ezt a kiirást és meg fog értenni....akkár vetlenûl is hagyd igy a géped.

2014. jún. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se költözz oda! Leírták előttem az okokat. Igazából ennek tudatában maradék az apukáddal, a barátod meg maradjon anyuka szoknyája mellett, mert neki az a kényelmes. Most nem a pénz miatt, de ha ott neked nem lehet véleményed, ....?! Először majd, amikor főzni szeretnél, jön a 'ne abba az edénybe', 'miért így mosogatsz', tedd ide-tedd oda, ezek sok apró dolgok lesznek, amiből lesz 1nagy&be fogsz sokalni, utána meg eljössz, de addigra apukád már egy kisebb albérletben lakik majd, és keresheti újra a nagyobbat.

A leírtak alapján tervben volt a srácnál is az összeköltözés, de anyukaebeszélte, mert ugye jó lesz ott nektek alapon még el is hitte a barátod, hogy úgy van. Ha mész, ott fogtok ragadni, első időkben 30e, aztán majd nőni fog az összeg, ha elromlik valami vagy lesz 1-2 mondva csinált ok, amiért még jattolni kell, és tuti ami bizti alapon ne tudjatok elköltözni...

2014. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Hát nézd, mindenki úgy k*rja el az életét, ahogy akarja. Ha te így akarod, lelked rajta.
2014. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne költözz oda a párod anyjához!!!!semmi esetre sem..inkább maradjon a távkapcsolat akkor már...Próbáljátok a pénzgyűjtést külön...ha szeretitek egymást,akkor ráértek összeköltözni akkor,amikor lesz elég pénz.
2014. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!