Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hol lakjak?

Mit tegyek? Hol lakjak?

Figyelt kérdés

Barátommal 2 éve vagyunk együtt. Távkapcsolat. Most végeztem az iskolával, lett egy szakmám. Megbeszéltük már korábban, hogy jövőhéten oda költözök. Dilemmázok. Utóbbi időben nagyon megromlott vele a kapcsolat, és a kedves édesanyját is sikerült kiismernem. Úgy érzem kiszolgáltatott helyzetbe lennék, mert végülis mégis csak én egy vendég leszek ott mindig is (még ha havi 30ezret leadok akkor is) Szívesebben laknék barátommal csak ketten együtt, persze ehez kell kiinduló pénz is. Azt beszéltük meg, hogy párhónap alatt össze szedjük magunkat, és költözünk. Mostanában akárhányszor felhozom, mi lesz a jövőbeni terve, kiakad, lehülyéz stb... Elhiszem, hogy kényelmes anyucika melett, de azért még mindig durvának tartom, hogy a 23 éves gyermekének, az anyja csinálja a kaját munkába. Nagyon nem vágyok oda, nagyon úgy érzem, nem bír engem ott senki, pedig segítek, főzök, mosogatok... :( általában 3nap alatt kiszoktam készülni ott. Az anyja beleköt szinte mindenbe, de ilyen mindennapos dolgokról van szó...ha az ég kék, ő nekem megakarja magyarázni, hogy az igenis piros, és addig mondja a saját igazát, még én kussba nem maradok. Persze magas hangerőn. Szívesen együtt laknék a fiával, de félek, hogy ez így nekem sok lesz... Édesapámtól 1hét haladékot kaptam, hogy döntsem el mit akarok, de magamsem tudom...ti mit tennétek a helyemben?

(bocsánat ha nem érthetően fogalmaztam)

19/L


2014. jún. 6. 00:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Senkivel nem tudom megbeszélni a problémámat, kiváncsi vagyok, ti mit tennétek a helyemben.
2014. jún. 6. 00:15
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne költözz oda!!!


Nem fogod magad jól érezni, hiszen pár napot is alig bírsz ki ott. A kapcsolatotok is könnyen rámehet.

Ha a barátod komolyan gondolja veled, akkor megérti, és vár pár hónapot, hogy önállóan élhessetek.

2014. jún. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Arra is gondoltam, ha én most itt elhelyezkedek, és tegyük fel beválik a munka, mármint jó fizetés, jó közösség...akkor még nehezebb továbblépnem, és akkor megint új munka, megint új emberek (persze ha találok) :( Nagyon dilemmázok...

2014. jún. 6. 00:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyeneket írsz, sok(k) lesz ez neked. Hasonló helyzetben voltam én is. Bár én inkább az exemmel nem bírtam, a szülők pedig még két lapáttal rátettek.
2014. jún. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Nekem már ott megbukott a dolog mikor olvastam, hogy az anyukáék 30 ezret elkérnek havonta.

Én soha nem kérnék pénzt a gyerekem párjától, pláne nem ilyen sokat.

Ez nem párkapcsolati együttélés lenne, hanem albérlet.

Ne költözz oda!!

2014. jún. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én munka után költöztem a páromhoz,addig távkapcsolatba éltünk. Anyós tüneményes, de bár segíteni szerettem volna, sehogy sem volt jó, bármit is csináltam. Nekem nem kellett beadnom semmit sem, a párommal így a hűtőt pakoltuk mindig tele.

Viszont így összeköltözve megismertem jobban a páromat, és sajnos rá kellett jönnöm, hogy szereti a nőkkel kiszolgáltatni ( ha én nem akartam este szendvicset készíteni neki, ment az anyjához, aki morgott rám, hogy miért nem csinálok az ő édes kis fiacskájának valamit).

Szerencsére csak 2 évet kellett kibírnom, utána mehettünk külön tőlük. Jelenleg elértem, hogy a párocskám szépen ismeri a hűtőt, és néha tudja is, hogy mi van benne.

Viszont én még szerencsésebb kimenetű voltam.

Ha a párod most lehülyéz, kiakad, mert jövőbeli terveket szövögetnél vele, akkor még nagyon fiatal egy komoly kapcsolatra. ( vagy nem ért meg rá, vagy nem gondola komolyan).

Ha esetleg oda is költöznél, egy ideig még talán minden rendbe lenne, de mi van akkor, ha nem találsz ott munkát? Miből fogod letenni a 30 ezer forintos albérleti díjat? Rendbe, hogy anyós meg szeretne téged tanítani a spórolásra, meg azért a többlet költséget nem tudja kifizetni, ennek ellenére nekem a tyúk kopasztás jut az eszemben, főleg, hogy a kapcsolatotok is megromlott..:S

Apudat nem értem, miért kaptál tőle 1 heti haladékot? Miért kell ilyen gyorsan dönteni?

Én a helyedbe nem költöznék. A pasi nem biztos, anyósnak aranytojós tyúk lennél ( Sajnos az egyik ismerősöm is kb hasonlóan járt. Mihelyt össze kap a barátjával, nem csak a barátja akarja kidobni a házból, mint egy rühös kutyát, hanem rohan anyós is segíteni neki. Ilyen esetbe még a szüleid nagyon segíteni sem tudnak).

2014. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehülyéz? És Te még gondolkozol? Nekem ennél a mondatánál érne véget a kapcsolat!
2014. jún. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát...hol is kezdjem.

Aputól azért egy hét haladékot kaptam, mert csak vele élek, albérletben. Tudta, hogy elfogok költözni, és ő így kisebb albérletbe költözne. Ő is látja rajtam, hogy dilemmázok, azért adott még egy kis időt, hogy átrágjam, mert ha meggondolom magam, és mégse költözök, akkor neki úgy kell kalkulálni, hogy jó legyen. Mindenképpen támogatna míg nem találok munkát, így odatudnám adni anyósjelöltnek a pénzt.

2014. jún. 6. 00:58
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Így pláne ne költözz.

Utána nem tudnál hová visszajönni és apukádból is bohócot csinálnál, mert megint kereshetnétek nagyobb lakást.


Az anyós úgyis kicsinálna.


Keress csak munkát ott ahol vagy most és támogasd Te apukádat, ha ilyen rugalmas.


És majd pár év múlva ráérsz elköltözni.

2014. jún. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még ha apukád támogatna is,h oda tudd adni a pénzt,akkor se menj bele a dologba!30.000 csak tőled nagyon sok!Vagy párod is annyit fizet az anyjának?Amúgy se költözz oda,főleg,h ilyen szinten tartasz is tőle.Szerintem a párod utána se akarna elköltözni,kapnál tőlük rendesen,plàne,h már most azt csinálják,mikor mèg csak vendégként vagy ott!Szerinted ha odaköltözöl mi lesz?Adod a pénzt,de hallgass a neved,neked majd mindent le kell nyelned.Már most mit meg nem engednek maguknak!A pároddal se fogod azt mondani,h szívesen laknál vele,mikor majd már nem csak hülyéz!Várj a dologgal,gyűjtsetek külön pénzt,pár hónap és el tudtok menni magatoknak albérletbe,gondolom apukád úgyis támogatna abban is.Azt a kis időt még bird ki a saját érdekedben!Ha a párod ebbe bele megy ès ő is gyűjt,h külön tudjatok menni,akkor rendben,ha nem tetszik neki akkor pedig tudni fogod hányadán álltok.Mert sajnos sok pasinál a majd elköltözünk magunkba csak duma,de meglépni nem fogják.Kívánom,h helyesen dönts!
2014. jún. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!