Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Próbáljak vele beszélni,...

Próbáljak vele beszélni, hagyjam el vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Kedvesem (vőlegényem) kiszámolta, hogy havi 20-25 ezret költ sörözésre. Általában 1-2 sört iszik, a "haverok" meg lehúzzák, akit 2 hete ismer, annak is fizeti a söröket, röviditalokat. Szeretne spórolni, persze rajtam. Kiszámolta, hogy havi kb 5 ezert költ rám, ebből 4000 a benzin, hogy elautózik hozzám, innen haza, esetleg havi 2x elvisz az iskoláig. Az ezresből meg kijön egy üdítő ha elmegyünk valahova, meg kb 2 csoki. És ennyi. Havi 200 ezert keres, a szüleivel él, nekik 30 ezert ad, de egyébként nálunk van, mikor nem dolgozik. Megértem, hogy spórolni akar, de szerintem nem csak rajtam kellene. Kiszámoltuk együtt, ha nem a haverjaival sörözne, hanem minden nap nálunk meginna egyet, max 2-t, havonta legalább 20 ezret spórolna. Nem, ő a haverjaival szeretne lenni hétvégenként.


Eljegyzésünk napján is elment este a haverjaival ünnepelni, persze nélkülem. Másnap mondta, hogy majdnem 20 ezert elköltött, és a gyűrűmre is kiadott 25 ezret és most spórolnia kell.


Egyszerűen elkeserítő, hogy "velem akar élni", de a haverokra elszórja a pénzét, ha én 3 havonta egyszer rinyálok egy szál virágért, már pénzéhes vagyok. :S


2009. dec. 31. 14:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ő nem fog változni valszeg még jó ideig, ha ez eddig magától nem oldódott meg. Max. egy kicsit és egy kis időre, miután ezért elhagyod őt. Talán ekkor komolyan fogja venni, mit is jelent barátnak, sőt vőlegénynek lenni. Vagy áltatja magát, hogy lám, milyen igaza volt, hogy nem rád költött, hisz te elmentél a haverok pedig mindig haverok maradnak, s mindig mellette maradnak.... De nagyon téved!!

A helyzet azonban az, hogy a haverok is pár év múlva megházasodnak és szép lassan fordulnak majd saját családjuk felé, és ez így normális. Mi ennek a folyamatnak a végefelé vagyunk a párommal. Kísérteties pl. a mai szilveszteri bulink. A családosok már egy kevésbé hajcihős bulira vágynak, a facérak, fiatalabbak pedig még mindig a nagy piálásra készülnek.

A furcsa a helyzetben, hogy aki a régi csapatból nem házasodott meg vagy ilyesmi, az mára már eléggé lelkevesztett, magányos vagy alkoholista lett.

Lényeg szerintem: ha a barátod komolyan házasságon töri a fejét (márpedig az eljegyzés elvileg ugye ezt jelentené....), akkor lassan át kellene értékelődnie magában, hogy ki milyen helyet foglal el az életében, s ugyanez kivetíthető a pénzügyekre is.

Tehát ha még a haverokat előbbre rakja nálad, legalábbis akármit is mond, nekem úgy tűnik, akkor még nem gondolkodik komolyan a veled való kapcsolatról, sőt, házasságról.

2009. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te milyen vagy,de ha az én völegényem menne piálni a haverokkal nélkülem az eljegyzésünk estéjén,másnap már nem lenne a vőlegényem.
2009. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog változni.Ritka mint a fehér holló aki a szerelméért változik.

Gondolj bele, ha majd a tápszer árát költi a haverokra.Te meg otthon punnyadsz a babával

2009. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: hagyjad el.

Te is látod és pontosan tudod, hogy nem fog megváltozni. Egyébként a minden nap 2 sör, az alkoholizmus. Ennyi.

És mindig minden fontosabb lesz neki, mint te.

2010. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom,hagyd el,ez csak sokkal rosszabb lesz!Később többet fog inni(alkesz),elkölti az összes pénzt a piálásra ,meg a haverokra,ja és persze,majd nyom két öklöst az arcodba,mert "rinyálni" mersz,hogy nincs kaja a két majdani gyerekeiteknek otthon-ez a jövő kép ugrott be nekem rólatok!:(Nem akarlak elkeseríteni,de téged ez a pasi leszar,lépj ki,amíg nem vagy lekötve!
2010. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj hozzá! Akinek fontosabbak az ivócimborái, mint a menyasszonya, az egy senkiházi, akiből aztán később alkoholista lesz, elver, eladósít, és szépen lassan eliszik mindent. Tuti kivágnám, mint azt a bizonyos macskát sz...ni!
2010. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Beszéltem vele, mondtam, hogy kap 2-3 hónapot a változásra. Ha nem tetszik neki, hogy milyen feltételeket szabok, menjen a haverjaihoz, a gyűrűt meg adja el a fenébe. Meghallgatott, azt mondta megpróbál változni. Kíváncsi leszek.


Persze próbált alkudni, hogy a haverjaival ne csak havi 2x mehessen el. Nélkülem nem mehet el többször sehova, hétköznap nem ihat semmit, és ideje lesz ha kicsit spórol, de nem rajtam.

A "haverjai" vagy elváltak, vagy olyan feleségük van, akik "nem szólnak, ha kicsit kirúg a hámból a férjük".

2010. jan. 2. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!