Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Próbáljak vele beszélni,...

Próbáljak vele beszélni, hagyjam el vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Kedvesem (vőlegényem) kiszámolta, hogy havi 20-25 ezret költ sörözésre. Általában 1-2 sört iszik, a "haverok" meg lehúzzák, akit 2 hete ismer, annak is fizeti a söröket, röviditalokat. Szeretne spórolni, persze rajtam. Kiszámolta, hogy havi kb 5 ezert költ rám, ebből 4000 a benzin, hogy elautózik hozzám, innen haza, esetleg havi 2x elvisz az iskoláig. Az ezresből meg kijön egy üdítő ha elmegyünk valahova, meg kb 2 csoki. És ennyi. Havi 200 ezert keres, a szüleivel él, nekik 30 ezert ad, de egyébként nálunk van, mikor nem dolgozik. Megértem, hogy spórolni akar, de szerintem nem csak rajtam kellene. Kiszámoltuk együtt, ha nem a haverjaival sörözne, hanem minden nap nálunk meginna egyet, max 2-t, havonta legalább 20 ezret spórolna. Nem, ő a haverjaival szeretne lenni hétvégenként.


Eljegyzésünk napján is elment este a haverjaival ünnepelni, persze nélkülem. Másnap mondta, hogy majdnem 20 ezert elköltött, és a gyűrűmre is kiadott 25 ezret és most spórolnia kell.


Egyszerűen elkeserítő, hogy "velem akar élni", de a haverokra elszórja a pénzét, ha én 3 havonta egyszer rinyálok egy szál virágért, már pénzéhes vagyok. :S


2009. dec. 31. 14:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem pénzéhes! És mi az hogy elmondja 25 ezret költött gyűrűre! Ha az Én völegényem mondaná mennyi volt a gyűrűm biztos kivágnám Vele eggyütt! Ja és gondolod ha most igy csinál majd ha gyereke lesz akkor máshogy fog? 25 ezerből rengeteg pelus kijön ám, a két sört meg igya meg otthon, ne a haverokat itassa, ha bajban lesz egyik haver sem fog ám segíteni! Tapasztalat!
2009. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A pasid egy utolsó tapló. milyen már ez, hogy kijelenti kerek-perec, mennyibe került az eljegyzési gyűrűd, és hogy most emiatt IS spórolnia kell?? hozzá ne menj, mert keserves életed lesz mellette, erre mérget vehetsz.
2009. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Szeretném ha változna. Vagy esélytelen?
2009. dec. 31. 14:34
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hosszas beszélgetést kellene folytatni a problémáról a pároddal (bár majdnem biztos vagyok benne hogy ez már megtörtént). csakugyan elég idegesítő lehet, hogy a haverjainak szónélkül fizeti a sört, neked meg 3 havonta könyörögni kell egy szál virágért. megaztán a hétvégéjét miért a haverjaival tölti? egy normális embernek a családja a legfontosabb, és minél több időt akar tölteni velük, persze találkozzon a havrokkal is de nem kell túlzásba vinni. ezeket a dolgokat nyugodtan mondd el neki, és ha semmi sem segít mond hogy válasszon, vagy te vagy a szórakozás, pia, haverok!
2009. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A barátommal két éve vagyok együtt, ő is hasonló. Vagyis ő benzinre költi a pénzt, hogy kocsikázzon a városba, 10 ezret simán elkölt egy nap a semmire (és csodálkozik, hogy sosincs pénze) meg hasonlók... Ezzel nekem nincs semmi bajom, mert nem vagyok a felesége és így azt csinál a saját pénzével amit akar. De ezzel azt is bebiztosította, hogy soha nem is leszek! Sőt egy házban sem fogok egy ilyennel lakni.
2009. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Persze, már beszélgettünk. Ő is látja, hogy ez így nem jó, de ő valamiért úgy van vele, hogy normális, hogy a haverjaival ennyit törődik. Mert ő megteheti.


A szüleim is nehezményezik, hogy itt eszik, fürdik stb, és Valentin napkor vagy nőnapkor egy szál virágot nem tud hozni. :(

2009. dec. 31. 14:38
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
14:36-nak igaza van. Ha választás elé állítod, és szeret akkor téged választ. Ha szép szóból nem ért, talán majd ebből.
2009. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

hmmm ez nem völegény sajnos!

Igenis van hozzá közöd!!

Ismeretlen embereknek fizetget!!

Mien felnőtt apa lesz beőle!Ki tudja mien lesz később!Lehet tetlegeségig fajul majd!Sok sikert hogy megoldjátok de ez nem lesz örök életű kapcsolat!

25ezer gyürüre sok 20ezer piára nem!

Könyörögni kell egy virágra!Istenem!

És az anyukájának is van egy kis közze szerintem csak a fia

2009. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretek látatlanban kritizálni senkit, de ha ez így van, akkor a te barátod nagyon buta, már ne haragudj! Idegeneken nem spórol, hanem rajtad? Ahogy így leírtad, elég rideg és számító lehet...biztos, hogy szeret?
2009. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%

Látom te már próbáltál beszélni vele, de elég reménytelennek tűnik.

Gondolj bele ha mindenen spórol akkor ha gyereketek lesz akkor azon is spórolni fog míg neki a saját haverjai előrébbvalóak lesznek. Majd minden nap gyomorgörccsel akarsz élni hogy úristen nincs pénz kenyérre mert elsörözte?

Miért nem magán spórol?Persze ez neki tök kényelmes.

MEg milyen görény már hogy vesz gyűrűt aztán azt is a fejedre veri, de a sör az fontosabb.

Szerintem ne remélj sokat ettől a gyerektől, te is érzed hogy ez nem helyénvaló,de azért próbálj beszélni vele,és köss alkut vele:ha nem teszi amit te kérsz Útilapu!

Ne félj tőle, ha igazán szeret akkor megváltozik, ha nem akkor meg jobb ha megszabadultál tőle.

Vagy esetleg kend a fejére te is minden egyes dolgod:amikor nálatok van az mennyibe kerül, kaja, nasik- és ahogy ő add elő te is hogy spórolnotok kell. Kíváncsi leszek mit szól erre!

2009. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!