Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Próbáljak vele beszélni,...

Próbáljak vele beszélni, hagyjam el vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Kedvesem (vőlegényem) kiszámolta, hogy havi 20-25 ezret költ sörözésre. Általában 1-2 sört iszik, a "haverok" meg lehúzzák, akit 2 hete ismer, annak is fizeti a söröket, röviditalokat. Szeretne spórolni, persze rajtam. Kiszámolta, hogy havi kb 5 ezert költ rám, ebből 4000 a benzin, hogy elautózik hozzám, innen haza, esetleg havi 2x elvisz az iskoláig. Az ezresből meg kijön egy üdítő ha elmegyünk valahova, meg kb 2 csoki. És ennyi. Havi 200 ezert keres, a szüleivel él, nekik 30 ezert ad, de egyébként nálunk van, mikor nem dolgozik. Megértem, hogy spórolni akar, de szerintem nem csak rajtam kellene. Kiszámoltuk együtt, ha nem a haverjaival sörözne, hanem minden nap nálunk meginna egyet, max 2-t, havonta legalább 20 ezret spórolna. Nem, ő a haverjaival szeretne lenni hétvégenként.


Eljegyzésünk napján is elment este a haverjaival ünnepelni, persze nélkülem. Másnap mondta, hogy majdnem 20 ezert elköltött, és a gyűrűmre is kiadott 25 ezret és most spórolnia kell.


Egyszerűen elkeserítő, hogy "velem akar élni", de a haverokra elszórja a pénzét, ha én 3 havonta egyszer rinyálok egy szál virágért, már pénzéhes vagyok. :S


2009. dec. 31. 14:11
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az anyukájával beszélgettem, elmondtam neki ezeket a dolgokat, ő tanácsolta a fiának, hogy spórolnia kellene, de nem rajtam. Kiakadt, hogy az anyja ne szóljon bele az életébe.
2009. dec. 31. 14:12
 2/27 anonim ***** válasza:
3%

Ha benned felmerül,hogy mindezekért elhagyod, igenis pénzéhes vagy!!

Olyan, amilyen, majd ha te is dolgozol, szépen spórolsz magadnak és félreteszed.. Nem hiszem,hogy közöd van ahhoz, mennyit költ másokra, magára, hisz megkeresi a pénzét.. és még együtt kiszámoltátok, röhejes és szánalmas..

2009. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ilyen a pénzéhes ember, mint én.
2009. dec. 31. 14:20
 4/27 anonim ***** válasza:
59%

Az anyja tényleg ne szóljon bele az életébe, elég nagyfiú, te pedig ne neki mond el a problémáitokat. Ha Ti nem tudjátok megoldani együtt nincs az a 3. fél aki ebben segíteni tud.


Nem a költekezéssel van a probléma, hanem, hogy a vőlegény alkoholista. Neked kell eldönteni, hogy akarsz-e így élni hosszú távon, mert ha már most ennyit iszik, mi lesz később?

2009. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Kedves első! Szerintem ezért nem pénzéhes. Azért, mert gondol egy kicsit előre, hogy mi lesz velük akkor, amikor külön háztartásban élnek. Én nem örülnék neki, ha a megkeresett pénzt a párom kidobná az ablakon, a számlákat meg csak én fizessem. Szerintem a kérdező teljesen jól látja a helyzetet. Ezért nem kell ledegradálni, pénzéhesnek titulálni, egyszerűen józan gondolkodású felnőtt nő.
2009. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Te vagy a szánalmas, nem a kérdező. Ez nem pénzéhség, ez józan ész. Itt felmerül a kérdés, hogy ha megkezdik a közös életüket, akkor mi lesz? Akkor is haverok meg a sörözés lesz a fontosabb? még szép, hogy együtt kiszámolták, azért csak van közük egymáshoz, mint jövendőbeli házasok! Mi még csak együtt élünk, de igenis közös a kasszánk. Együtt osztunk-szorzunk, hogy min lehetne spórolni, de nem egymáson spórolunk. Pedig csak nekem van keresetem, mégis kettőnké az a pénz, nem csak az enyém. Ha lenne közös gyerekük a kérdezőnek meg a párjának, akkor is a sörözés lenne fontosabb? Ez józan ész, kedves előttem szóló, nem pénzéhség.
2009. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
És azt hiszem, ha a menyasszonya vagyok, igenis van hozzá közöm.
2009. dec. 31. 14:22
 8/27 anonim ***** válasza:
13%
Jesszus...1-2üveg sör még nem alkoholizmus...
2009. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Tavasszal költöznénk össze!
2009. dec. 31. 14:24
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem azzal lenne bajom,hogy elkölti a pénzét,költse,ö kereste...

DE haviszinten ennyi haveros sörözést én nem türök el,főleg nem ugy hogy én nem vagyok vele...

az meg hogy rajtad sporol még ennyit is,az nevetséges...

meg rádkölti...a benzint? könyörgöm,ő lusta tömegközlekedni...

párom is kocsival mászkál hozzám,havi 15-20 elmegy benzinre,ebből felét hozzám mászkál,felét meloba,de sosem hallottam még,hogy ez miattam...ez saját maga miatt,mert kényelmes,ő nemfog buszozni,hiába olcsobb

sörözni meg...csak ha énis megyek vele,és másnak fizetni...csak ha őt is visszahivja az illető...

enyém fizeti (énis költök rá sokat,haviszinten 20ezerbe van nekem etetni őt,plussz meglepik,akármik),de másét nem


nyugi,nem te vagy a pénzéhes,inkább párod az akinek nem megfelelő az értékrendje...

a vőlegényed,tehát egyszer hozzáméz,gyereket akar...majd a gyereken is sporolni fog,mert fontosabb hogy a haverjai sörét fizese?

22/L

2009. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!