Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak azért mert ő "más"?

Csak azért mert ő "más"?

Figyelt kérdés

Anyával ma összeültem beszélgetni, a legjobb barátnőm szülinapjáról. Egy meglepetésbulit szervezünk neki az osztálytársaimmal és úgy gondoltuk, hogy mivel az ő szülinapja lesz, meghívnánk még pár barátját. Valahogy ez szóba került a beszgetésünkben és megkért, hogy mutassak neki képet három fiúról, akiket nem ismer. Az egyikről már korábban beszélgettünk, nagyon szimpatikusnak tűnik a szüleimnek kép alapján, apa már élőben is látta és nem bánják, hogy vele "barátkozom". (Igazság szerint egyik fiút sem ismerem igazán, köszönő viszonyban vagyunk, de ennyi.) Viszont mikor megmutattam anyának a másik fiút szó szerint leesett az álla, nem tudott megszólalni. Történetesen nekem nagyon tetszik a srác, régebben néhányszor már találkoztam vele és nagyon normálisnak tűnik, szimpatikus. Anya finoman megkérdezte tőlem, hogy "Tiszta alomból van e" és már nem szívesen enged el a barátaimmal...igaz, hogy van egy kis "beütése", de én akkor sem tartok tőle. Szerinte kerülnöm kéne az ilyen társaságot "megelőzés" gyanánt, nehogy összejöjjek egy "ilyen" fiúval...

Ezek után én megkérdeztem mi lenne ha, mondjuk nem pont ezzel a sráccal, hanem egy hozzá hasonlóval összejönnék és anya válasza csupán annyi volt, hogy apád soha többé nem állna veled szóba...tudni kell apáról, hogy csak azért utálja az embereket mert "mások". Biztos vagyok benne hogy rázós menet lenne egy ilyen fiút bemutatni a családomnak, de nem hittem, hogy ennyire...a széleskörű rokonság szerintem képes lenne megbékélni vele.

Legvégül végig hallgattam, hogy mikor ő fiúzott, akkor meg sem fordult a fejében, hogy egy "ilyennel" összeálljon.

A szavai nagyon bántóak voltak, de közöltem vele, hogyha úgy hozná az élet és jobban megismerném ezt a fiút biztos, hogy összejönnék vele. Kaptam egy szemöldökhúzgálást és ezzel befejeződött a beszélgetésünk.

Én sosem tettem így különbséget az emberek között, mindenkinek adok esélyt és ez ezek után sem fog változni szerintem. Viszont elkezdtem félni, hogyha az élet tényleg összehoz vele, vagy mással aki "hozzá hasonló" az is megeshet hogy kiraknak itthonról. Tényleg csak azért ítélik el őt mert "más"!? Ezekután nekem is figyelnem kéne, hogy ki "olyan mint én és ki nem"??


2014. máj. 20. 00:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
31%
Ismerek egy srácot akinek cigány neve van és ránézésre a szüleid azonnal eltiltanának tőle a "vonó" miatt! Aztán szívhatnák a fogukat,mert egy rendes,tisztességes diplomás mérnökember,vezető állással egy multinál,nagyon jó kis fizetéssel!Az igaz,hogy nem romák között nőtt fel!:)
2014. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ha csak annyi lenne, hogy fekete börű, akkor akár lehetne simán néger is, de így, hogy konkretizáltad... én messze kerülném az tuti.
2014. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!