Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak azért mert ő "más"?

Csak azért mert ő "más"?

Figyelt kérdés

Anyával ma összeültem beszélgetni, a legjobb barátnőm szülinapjáról. Egy meglepetésbulit szervezünk neki az osztálytársaimmal és úgy gondoltuk, hogy mivel az ő szülinapja lesz, meghívnánk még pár barátját. Valahogy ez szóba került a beszgetésünkben és megkért, hogy mutassak neki képet három fiúról, akiket nem ismer. Az egyikről már korábban beszélgettünk, nagyon szimpatikusnak tűnik a szüleimnek kép alapján, apa már élőben is látta és nem bánják, hogy vele "barátkozom". (Igazság szerint egyik fiút sem ismerem igazán, köszönő viszonyban vagyunk, de ennyi.) Viszont mikor megmutattam anyának a másik fiút szó szerint leesett az álla, nem tudott megszólalni. Történetesen nekem nagyon tetszik a srác, régebben néhányszor már találkoztam vele és nagyon normálisnak tűnik, szimpatikus. Anya finoman megkérdezte tőlem, hogy "Tiszta alomból van e" és már nem szívesen enged el a barátaimmal...igaz, hogy van egy kis "beütése", de én akkor sem tartok tőle. Szerinte kerülnöm kéne az ilyen társaságot "megelőzés" gyanánt, nehogy összejöjjek egy "ilyen" fiúval...

Ezek után én megkérdeztem mi lenne ha, mondjuk nem pont ezzel a sráccal, hanem egy hozzá hasonlóval összejönnék és anya válasza csupán annyi volt, hogy apád soha többé nem állna veled szóba...tudni kell apáról, hogy csak azért utálja az embereket mert "mások". Biztos vagyok benne hogy rázós menet lenne egy ilyen fiút bemutatni a családomnak, de nem hittem, hogy ennyire...a széleskörű rokonság szerintem képes lenne megbékélni vele.

Legvégül végig hallgattam, hogy mikor ő fiúzott, akkor meg sem fordult a fejében, hogy egy "ilyennel" összeálljon.

A szavai nagyon bántóak voltak, de közöltem vele, hogyha úgy hozná az élet és jobban megismerném ezt a fiút biztos, hogy összejönnék vele. Kaptam egy szemöldökhúzgálást és ezzel befejeződött a beszélgetésünk.

Én sosem tettem így különbséget az emberek között, mindenkinek adok esélyt és ez ezek után sem fog változni szerintem. Viszont elkezdtem félni, hogyha az élet tényleg összehoz vele, vagy mással aki "hozzá hasonló" az is megeshet hogy kiraknak itthonról. Tényleg csak azért ítélik el őt mert "más"!? Ezekután nekem is figyelnem kéne, hogy ki "olyan mint én és ki nem"??


2014. máj. 20. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
elárulod nekünk is, hogy miben "más" ez a fiú? :) így viszonyítási alap nélkül nem igazán lehet válaszolni
2014. máj. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg mondd, hogy miben más..mert nem mindegy, hogy a szeme színben vagy mondjuk homoszexuális.
2014. máj. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
20 éve alatt egyszer jártak a házamban cigányok, akkor is csak betörni voltak. Szóval igen, én se örülnék ha egy testvír is lenne a saját házamban!
2014. máj. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom a " van egy kis beütése" meg a "tiszta alomból való-e" valami olyasmit jelenthet, hogy vagy fél cigány, fél néger vagy valami félvér.

Anyukával meg közölném, hogy szűk látókörű, előítéletes. Mi lenne ha őt is valami alapján megkülönböztetnék?

Gondolom kamasz vagy anyukád gondolom elmúlt 40.

Ha egyszer munkanélküli lesz szembe fog találkozni azzal, hogy öregnek titulálják és csak a kora miatt nem fog tudni elhelyezkedni. Én ebben a cipőben járok és elmondhatom, hogy nincs rosszabb érzés annál, mikor csak a korod miatt néznek egy lepusztult, rugalmatlan, komplett h*lyének. Ez is egy megkülönböztetés.

Ha valakinek első blikkre ismeretlenül csak a rossz ugrik be az nem vall különösebb észre és intelligenciára de még csak jóindulatú személyre sem.

Tudom, hogy vannak csoportok, akiket nem szívesen lát az ember maga körül de ha egyszer a barátotok és jó fej és nem szolgált rá az utálatra akkor, mi a probléma?

Meg sem adja neki az esélyt, hogy bizonyítson? Elég gáz.

Talán mindezt közölhetnéd velük is. Ne legyenek már ilyen korlátoltak. Ha azt hiszik, hogy nincs elég eszed és te mindenféle szedett-vedett alakkal összejössz na az a bizalom totális hiánya. Gratula.

Ez a tiszta alomból való-e beszólás enyhén gyomorforgató és primitív, mintha csak valami állat lenne az a srác, akiről még semmit sem tud.

2014. máj. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Attól hogy valakinek sötétebb a bőre az még nem jelenti azt hogy félni kell tőle. Szerintem az ilyen beütés jobban kiütközik a tekinteten és a testtartáson mint a bőrszínen. Egyébként legjobb barátnőm barátjának is sötétebb a bőre mégsem cigány.
2014. máj. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Úgy látom sokan összekeverik az előítéletet a tapasztalattal. Az, hogy nem keveredünk "másokkal" nem előítélet, hanem tapasztalat. Eddig mindenki megbánta.
2014. máj. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, arra utaltam, hogy van benne cigány vér, de tényleg szerintem egy nagyon rendes családja, baráti köre van. Nem is igazán a bőrszíne az ami sötétebb, inkább arcról lehet megmondani róla és a vezetékneve miatt.

Az unokatesója miatt bizonyosodtam meg a dolgokról, mert neki viszont sötétebb a bőre, igaz egyikőjük szüleit sem láttam még. Én ezek ellenére sem hiszem, hogy bevonulna ide a "famili" és kipakolnák a házunkat vagy ilyesmi...nem hiszem, hogy rá vannak szorulva, de ez szerintem nem ide tartozik.

A szüleimben pedig annyira benne van ez a dolog, hogy bármit teszek/mondok én jövök ki rosszul belőle és csak a veszekedés lesz belőle. Apa biztos vagyok benne, hogy lenne olyan bolond, hogy megfélemlíti a fiút, kirak vagy csak nem szól hozzám, nem engedi meg, hogy apának szólítsam. Pusztán attól felkapja a vizet, hogy csak megpróbálom védeni a cigányokat, zsidókat, hogy nem kéne mindenkit egy kalap alá venni...az egész családomban benne van ez, úgyhogy engem nem vesznek komolyan, meg sem próbálnak megérteni.

2014. máj. 20. 07:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Nevezhetjük tapasztalatnak, igen. Apa részéről, elég zűrös gyerekkora volt. Viszont ha ez mégis bekövetkezne, meg sem próbálná megismerni a fiút, még a kedvemért sem. Pedig nem a telepről való, nem lopják az áramot, becsületes, sosem lopott, igazán kedves. Egyáltalán nem olyan, mint amilyen emberekhez apa hasonlítja. És úgy rosszul esik, hogy anya már csak a társaságától is el akar tiltani és tényleg szinte már undorodik tőle, holott szerintem sokkal rendesebb és normálisabb mint a "tisztafehér" legjobb barátja, aki nagyon szimpatikus a szüleimnek.
2014. máj. 20. 07:30
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Egyrészről az, hogy így ítélik meg az embereket elkeserítő és dühítő. Az pedig még inkább, hogy próbálják rád erőltetni ezt a látásmódot.

De el kell ismerni, hogy ezek a sztereotípiák nem véletlenül alakultak ki. Ők nem ismerik a fiút, nem tudják, milyen a többi barátja, milyenek a szülei, hogy él, és sajnos mivel az emberi természet olyan, hogy minden megismert dolgot próbál valami addig létrehozott kategóriába belepakolni (tehát nem nyit az "új" megismerése felé), őt is berakták egybe.

Ha szimpatikus a srác, ismerd meg jobban. Akinek olyan rossz a személyisége, az nem tudja magát társaságban sem megjátszani, max. megpróbálhatja, de észrevehető rajta. Ha viszont nem találsz benne kivetnivalót, akkor hajrá!

2014. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 brandon91 válasza:
94%
most igen sokan összekeverik az előítéletet a tapasztalattal!!! Figyelj a vér nem válik vízzé.. én olyan helyen nőttem fel ahol a környék tele van velük és nincs rendes ez nem szűk látókör, aki meg azt mondja hogy hülye vagyok azzal szívesen cserélek egy hetet... jó nem azt mondom hogy nincs rendes és tiszta 1000ből 1 kb ilyen szinten. És lehet rendes meg tiszta akkor sem szeretném ha lenne gyerekem és ilyennel állna össze...szűk látókörű az aki nem veszi észre maga körül a világot ...!!!
2014. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!