Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sertodott meg a parom?

Jogosan sertodott meg a parom?

Figyelt kérdés
Olyan a munkam, hogy nyari-oszi szezonban jobban keresek. Meg egy evben sem sikerult felretennem ebbol, mert ilyenkor mindent en veszek. Kulon kasszan vagyunk, pont ezert, mert ket eve muszaki kutyukre verte el a fizeteset, en meg perkalhattam minden mast. Eddig kb. felesben fizettunk mindent, egyszer en az alberletet+rezsit, egyszer o. Par honapja uj helyre koltoztunk, es atutalassal lehet csak rendezni az alberleti dijat, azt o fizeti. Ezen kivul minden mast en: a rezsit, en veszem a dohanyt es hozzavalokat neki is, mivel mindketten dohanyzunk, a fott etelhez valot, mosoport, tisztitoszert, wc papirt, allatainknak kajat, almot, mindent. O meg vesz munkaba kajat maganak, en is magamnak. Tudom, kulon kassza hatranya, de nalunk a kozos kassza is ugy nezett ki, hogy fizettunk az en kartyamrol, mert nala veletlen sosem volt sem kp, sem kartya, o meg vette a kutyuket. Minden nyaron azon kapom magam, hogy joval tobbet allok, mint o, melle meg tobbet dolgozom, mosok-fozok-takaritok, o meg punnyad a gep elott. Megbeszeltuk, elmegy ma az allatainknak alomert, remeltem, hatha ez egyszer kifizet valamit, de nem. Kertem, vegyen par dolgot a boltban, tesztat, paprikat, ki volt akadva, hogy neki mar nincs penze. A fizetese nagy resze most nem muszaki kutyukre megy, hanem fankra, csokira, chipsre, edessegre. Kijott egy nagy szamlank, epp hogy ki fogom tudni fizetni. Ha kerem, beszeljunk a penzrol, en mit idegeskedek, attol nem lesz jobb, csak idegesitem ot is. Max. elkoltozunk es kesz. Ugyse talalnak meg alapon. Felelossegteljes egy ember, mondhatom. Mult heten is mindenre en adtam penzt, visszajarot nem latok belole. Csak a mult heten kb. 10 ezer forintot nem adott vissza. A lakber es a rezsi+cigi kb. egy arban van. A haztartas koltsegeibe ugy gondolom, illene beszallnia. Illetve az allatok dolgaiba is, egyutt vettuk oket, o akarta jobban, de csak en torodom veluk. Miert nem lehet megbeszelni sertodes nelkul?
2014. máj. 4. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Miert vagy meg mindig vele?
2014. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírod, itt nincsenek rendben a dolgok. Igazából ennek így semmi értelme. Ha lenne egy gyereketek, akkor is te fizetnéd a neki való holmikat? Ha együtt éltek, legyen közös a kassza, és mind a kettőtöknek legyen némi költőpénze (egy meghatározott összeg)a saját kis dolgaira.
2014. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet megbeszelni vele, adj ultimatumot. Mindent felezni kene szerintem azon kivul, amit kizarolag magatoknak vennetek.
2014. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi füz hozzá mégis?
2014. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerettuk nagyon egymast, mostansag inkabb se vele-se nelkule kapcsolat. Probalom megoldani, de ez a penztema es a takaritas, ami kiborit. Olyan, mintha semmi sem erdekelne, majd valaki (en) megoldja helyette.
2014. máj. 4. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyissatok kozos szamlat. Meghatarozzatok, hogy mindenki a keresetebol x %-ot (vagy fix osszeget, ahogy realisabb) arra utal. Abbol fizethettek lakbert, rezsit, almot es kozos kajalasokat.


A maradek penzevel mindenki azt csinal amit akar - cigit, chipset, munkahelyi ebedet stb vehet amennyit akar ameddig van penze, aztan ennyi. Igy kozos es kulon kassza is van, sztem ez a legjobb megoldas ilyen esetben!

2014. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a saját kapcsolatomban ilyen problémák és kérdések felmerülnének azt mondanám gondolkodás nélkül, hogy megette a fene az egészet. Az ilyesmi maximum lakótársak között szokott kérdés lenni, nem egy szerelmespárnál.

Ha pedig ilyesmit sértődés nélkül nem lehet vele megbeszélni akkor gondolkodj el azon, hogy akarod-e ezt életed végéig.

2014. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!