Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek külön vagy közös...

Szerintetek külön vagy közös kassza lenne jó a mi esetünkben?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt, júniusban megszerzem a diplomámat, és hozzá költözöm, mert elég nagy közöttünk a távolság, és úgy vagyunk vele, hogy lakva ismeri meg a másikat igazán az ember. A szerelem megvan, és az összhang is.

A felállás a következő:

Én kezdő diplomásként közszférában (eü) elég rosszul fogok keresni. Szeretnék több képzést is megcsinálni, ami a diplomámra épül, hogy még több bevételhez juthassak, plusz munkával, de a fizetésem 2-3 éven belül így is csupán maximum 200 ezer Ft körül fog mozogni. Most örülhetek, ha ennek a felét megkapom, arról nem is beszélve, hogy elkezdhetem törleszteni a diák hitelt...

Ő elég jól keres, 300 ezer Ft felett. Most bérelt ki egy "luxus" lakást, amit a "miénknek" nevez. Nem tudom még, mennyit fizet érte, de szerintem nem keveset, tekintettel arra, hogy belváros, stb...

Az ízlésünk körülbelül megegyezik, kajában, élelmiszerben (szeretjük a különlegesebb dolgokat, de az egyszerűeket is), ruhában (amit érdemes, pl cipő, táska, drágábban, márkásat vesszük, de az egyszerűbb ruhadarabokat részesítjük előnyben) kb. ugyan úgy vélekedünk.

Viszont ő nagyon szeret utazni, sportolni, ilyesmi, ami szintén sok pénzt visz el. Én is szeretnék, de nekem erre soha nem volt keret.

Ő tudja, hogy én jóval kevesebbet fogok keresni nála. Viszont nem akarom, hogy az legyen, hogy ő fizet mindent, és ő tart el. Mindig előteremtettem magamnak arra a pénzt, amire kell, és én nem akarok tőle függeni.

Én 23/N, ő 32/F.


2014. máj. 3. 17:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%

Decemberben leszünk 40. éves házasok.

Felneveltünk két gyermeket, mindketten diplomások.

A férjem a házasságunk alatt szerezte az első diplomáját, én a másodikat.

Ilyen múlttal azt mondom, nekem természetes volt, hogy az én dolgom a főzés, mosás, vasalás. Nem éreztem áldozatnak, mert boldog voltam, ha a családomat elégedettnek láttam. A takarítást közösen végeztük, aki éppen ráért inkább. Ha a munkám el-elszólított pár napra, a férjem is meg tudott főzni.A gyerekek leckéit mindketten megnéztük, férjem a reál, én a humán dolgokat.

Nem mondom, házasságunk elején főleg akkor, amikor gyes-en voltam, a férjem pedig munka mellett tanult, éreztem úgy, hogy a házimunka rabja vagyok, de mikor visszamentem dolgozni, majd e mellett egyetemre kezdtem járni valahogy jobb lett az időbeosztásunk, nem tologattuk a munkát, nem vártunk a másikra, s főleg nem áldozatnak tekintettük a család körüli teendőket. Örülök, hogy lányom is, fiam is jól főz, bár gyakran kérdezik, hogy bírtátok ti annak idején? Mi észre sem vettük, micsoda szervezés kellett ahhoz, hogy minden frappánsan ment. Ehhez kellett persze egy családjáért élő nagyszerű férj is.

2014. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem Budapesten van a lakás, hanem vidéki nagy városban.

A gyerekről már beszéltünk, és mindketten nagyon vágyunk rá, 3-4 év múlva. Nekem kell, hogy gondoskodjak róla, ellássam a házimunkát, stb... Az én családomban ez mindig a nő dolga volt, gyereknevelés, család... A hagyományos felállás az, amely mindkettőnk számára ideális.

2014. máj. 4. 10:41
 23/24 anonim ***** válasza:
62%
Hát ha neked az ideális, hogy beledöglesz a házimunkába, amíg a párod szórakozik/pihen ugyanannyi munka után csakmert ez "hagyomány" akkor hajrá :)
2014. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
De hát az fel sem merül, hogy a férfi is kiveszi a részét a munkamegosztásból? Az én férjem kertészkedik a ház melletti kiskertben,kezeli a szőlőt, gyümölcsfákat,sepri a havat, mindenféle javítani valót megcsinál a leszakadt rolótól a csepegő csapig. Én utálom a kerti munkát, így titokban megállapítom, hogy én a könnyebb végét fogom meg a munkának. Ő behozza a paradicsomot, szilvát, én befőzöm a lecsót, kifőzöm a szilvalekvárt. Miért kell azt gondolni, feltételezni, hogy minden házasságban hereként él a férfi, és mártír a nő? De igaz, sok házasság fel is bomlik, mielőtt eljutna a 40. évfordulóig. Szóval ha a kérdező olyan otthont teremt, ahova jó hazamenni és minden gondra, bajra közösen megtalálják a feloldást, akkor pénzben ugyan nem forintosítható, legalább is nem szokták, de van olyan jelentősége, ha ilyen dologgal száll bele a közösbe.
2014. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!