Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknál külön kassza van miért?

Akiknál külön kassza van miért?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 21:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nél.

Szóval miért döntöttetek így? Miért látjátok ezt jobbnak, stb? És vajon miért van az önkormányzatnál meg mindenhol ez az 1 főre eső jövedelem meg az hogy minden közös duma mikor ez sok házasságban nem így mükódik.?

2013. okt. 15. 21:19
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Az önkormányzatot ne keverd bele. Ott nem azt kérdezik, hogy külön kassza van-e, vagy közös, akkor is kiszámolják az egy főre jutót, ha közös a lóvé, ha nem.

Én azt vallom: külön kassza, külön élet, közös kassza közös élet.

2013. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak nálunk pont ez van azért nem kapok segélyt tb fizetést mert az 1 főre jutó. Közben nem adsemmit a férjem. De semmit. 200 ft ot ad egy napra és abból egyek.
2013. okt. 15. 22:12
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Ok, akkor minek is vagy egy ilyen emberrel? Én naponta 200.-Ft adok a hajléktalannak, aki bekopog a kocsim ablakán a pirosnál!!!

Tessék váltani, lépni, nincsen lehetetlen, csak tehetetlen.

2013. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

azért számol így az önkormányzat, mert ez a normális, ez a természetes, egy házasságban vagyonközösség van, KÖZÖS dolgok stb. hogy aztán egyesek belemennek így-vagy egy kiszolgáltatott helyzetbe, kihasználtatják magukat, az már nem az ő bajuk. Vagy mégis hogy gondolod? Mondjuk tegyük fel, hogy nálunk a férjem nem keres, én meg keresek 500 ezer forintot és akkor ő elmegy segélyért és bemondásra azt mondja, hogy ja kérem, hogy a feleségem a magyar átlag fizetés négyszeresét keresi? De nekem nem ad, hát adjanak már egy kis segélyt. Aztán vigyorogva hazajön vele, hogy na Julis, ebben a hónapban ingyen van a csirkehús, bevette az ügyintéző, hogy nem külön kasszán vagyunk? Vagy mégis szerinted hogy?


Akinél külön kassza van, ott a másikfél nem olyan fontos, nem olyan "végleges" számodra, hogy megossz vele bármit. Akkor se, ha össze vagytok házasodva. A férjed így néz rád.

2013. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
javítás: "bevette az ügyintéző, hogy nem adsz és külön kasszán vagyunk"
2013. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
75%
Ha valaki szereti a másikat, mindenét megosztaná vele... SZERINTEM akiknél a közös kassza nem működik, azoknál a párkapcsolat sem igazán...
2013. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

"a férjem... 200 ft ot ad egy napra és abból egyek"


esetleg ha elmennél dolgozni???

2013. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha kapnék munkát elmennek. De nincs munka. A munkaügy se tud kiközvetiteni majd talan decemberben lesz közmunka de arra is azt mondta eaz előadó hogy én a sor végére kerülk mert elsösorban az kap közmunkatbaki kap segelyt. Aki meg nem az..
2013. okt. 15. 22:48
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert nekünk így jó. Sosem volt belőle problémánk, pedig már régen házasok vagyunk. Gyerek is van. Nem változtatnánk. A kérdésedet nem értem. A magyarázataid alapján neked inkább az a gondod, hogy nem tart el a férjed és erről akartál panaszkodni. Nyilván egy szemétláda, de ezt te is tudod, ettől még nem kell kérdést kiírni pláne nem olyat, amihez végül semmi köze nem lesz az egésznek, mert eltereled a témát más irányba.
2013. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!