Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek külön vagy közös...

Szerintetek külön vagy közös kassza lenne jó a mi esetünkben?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt, júniusban megszerzem a diplomámat, és hozzá költözöm, mert elég nagy közöttünk a távolság, és úgy vagyunk vele, hogy lakva ismeri meg a másikat igazán az ember. A szerelem megvan, és az összhang is.

A felállás a következő:

Én kezdő diplomásként közszférában (eü) elég rosszul fogok keresni. Szeretnék több képzést is megcsinálni, ami a diplomámra épül, hogy még több bevételhez juthassak, plusz munkával, de a fizetésem 2-3 éven belül így is csupán maximum 200 ezer Ft körül fog mozogni. Most örülhetek, ha ennek a felét megkapom, arról nem is beszélve, hogy elkezdhetem törleszteni a diák hitelt...

Ő elég jól keres, 300 ezer Ft felett. Most bérelt ki egy "luxus" lakást, amit a "miénknek" nevez. Nem tudom még, mennyit fizet érte, de szerintem nem keveset, tekintettel arra, hogy belváros, stb...

Az ízlésünk körülbelül megegyezik, kajában, élelmiszerben (szeretjük a különlegesebb dolgokat, de az egyszerűeket is), ruhában (amit érdemes, pl cipő, táska, drágábban, márkásat vesszük, de az egyszerűbb ruhadarabokat részesítjük előnyben) kb. ugyan úgy vélekedünk.

Viszont ő nagyon szeret utazni, sportolni, ilyesmi, ami szintén sok pénzt visz el. Én is szeretnék, de nekem erre soha nem volt keret.

Ő tudja, hogy én jóval kevesebbet fogok keresni nála. Viszont nem akarom, hogy az legyen, hogy ő fizet mindent, és ő tart el. Mindig előteremtettem magamnak arra a pénzt, amire kell, és én nem akarok tőle függeni.

Én 23/N, ő 32/F.


2014. máj. 3. 17:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Nehéz kérdés. Alapból én csak akkor költöznék össze ha már van munkám és valamennyi félretett pénzem és utána közös kassza, de úgy hogy én tanulok és az ő keresetére azt mondjuk,hogy közös na az nekem nagyon nem fér bele.
2014. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Házasság előtt szigorúan külön kassza! Aztán közös kassza, mert úgy is vagyonközösség van.
2014. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Miután 100 nettóból te az életben nem tudnád ezt az életet finanszírozni, így elég egyértelmű, hogy ha ezt akarod, akkor ő fogja fizetni ennek a nagyját.


Így tényleges kérdésről nincs is szó.

2014. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, amit az első írt: nem költözök össze vele addig, amíg nem lesz munkám, és egy kis félretett pénzem.
2014. máj. 3. 17:21
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

"júniusban megszerzem a diplomámat, és hozzá költözöm"


Most akkor összeköltöztök, vagy nem? Ha nem, akkor a kérdés tárgytalan, ha igen, akkor meg kár érte, mert neked nem az az evidens, hogy ezt VELE beszéld meg.

2014. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Ez mindig nehéz kérdés, érdemes külön kasszával belemenni a kapcsolatba, ámde ha közben kiderül, hogy a háztartási munkákat illetően nem a megosztás híve, hanem hogy te csinálod a több mindent, ő meg keveset, akkor jogosan várhatod el, hogy rád is költsön a pénzéből.

Itt neked kell mérlegelni, mert sok nőnek ez nem probléma, ha ő otthon többet dolgozik, sokan még szívesen is csinálják a háztartásvezetést, de ettől függetlenül ezt nem szabad ingyen végezni.

Ha azonban a különböző anyagi háttér miatt nem lesznek közös programok, mert ő sokkal több fizetős helyre menne, mint te, az se jó, a kapcsolat rovására mehet.


Az lenne a jó, ha ti mindketten konzervatív módon gondolkoznátok e téren, és cserébe azért, hogy te végzed a házimunka nagy részét, ő költene rád.

2014. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő bérelte a lakást, úgy, hogy nem is tudod mennyiért, akkor valószínű úgy tekinti, hogy ez az ő kötelezettsége. Mivel nem laksz ott, akkor a rezsi is.

Az öltözködésed szerintem a te dolgod a jövedelmedből.

A közös étkezéseket úgy oldanám meg, hogy néha én is bevásárolnék, vagy fizetném egyszer-egyszer a vacsoránkat.

A kirándulásba mindenképpen betársulnék. Nem méricskélve, ki hol tart, de nem várnám el, hogy eltartson.

Viszont nem szórnám a pénzt, azon az alapon, hogy majd ő fizeti. Kb addig nyújtóznék, ameddig a saját fizetésemből is megtehetném. Nem élnék vissza az ő jobb anyagi helyzetével, pl hogy magamnak luxus dolgokat vásárolnék. De azért tartalékolj is, mert ha mégis kiderül, hogy valami nem stimmel, akkor legyen egy kis megtakarításod! Nyilván ő is így gondolkodik, nem dob be mindent a közösbe. Tehát kérdésedre: külön is, meg együtt is:)

2014. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Rengeteget beszélünk róla... De kíváncsi vagyok kívülálló véleményére is. Illetve érdekelne, hogy akik hasonló helyzetben vannak, hogyan oldják meg a dolgot.

Úgy néz ki, hogy ahogy megvan a diplomám, tárt karokkal fogad a munkahely, de semmi sem 100%, amíg nincsen szerződésem... EZÉRT a diploma megszerzése után NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL hozzá költözöm, de ha még sem lesz állás, akkor MÉG NEM!!!

2014. máj. 3. 17:32
 9/24 A kérdező kommentje:
Eddig is rengeteg programunk volt együtt, de ragaszkodott hozzá, hogy ő állja (nekem ez is elég kényelmetlen, mert soha nem költött rám senki ennyit). A 7-es és 8-as válaszok nagyon hasznosak :)
2014. máj. 3. 17:35
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha költeni szeretne rád engedd meg neki. Ez neki is jól esik. Egyébként az a legjobb ha elmondod neki mindezt ami ide írtál a kérdésbe és megkérdezed hogy hogy képzeli el a közös életetek anyagi részét. Lehet hogy ő sokkal lazábban veszi ezt a kérdést.
2014. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!