Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek külön vagy közös...

Szerintetek külön vagy közös kassza lenne jó a mi esetünkben?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt, júniusban megszerzem a diplomámat, és hozzá költözöm, mert elég nagy közöttünk a távolság, és úgy vagyunk vele, hogy lakva ismeri meg a másikat igazán az ember. A szerelem megvan, és az összhang is.

A felállás a következő:

Én kezdő diplomásként közszférában (eü) elég rosszul fogok keresni. Szeretnék több képzést is megcsinálni, ami a diplomámra épül, hogy még több bevételhez juthassak, plusz munkával, de a fizetésem 2-3 éven belül így is csupán maximum 200 ezer Ft körül fog mozogni. Most örülhetek, ha ennek a felét megkapom, arról nem is beszélve, hogy elkezdhetem törleszteni a diák hitelt...

Ő elég jól keres, 300 ezer Ft felett. Most bérelt ki egy "luxus" lakást, amit a "miénknek" nevez. Nem tudom még, mennyit fizet érte, de szerintem nem keveset, tekintettel arra, hogy belváros, stb...

Az ízlésünk körülbelül megegyezik, kajában, élelmiszerben (szeretjük a különlegesebb dolgokat, de az egyszerűeket is), ruhában (amit érdemes, pl cipő, táska, drágábban, márkásat vesszük, de az egyszerűbb ruhadarabokat részesítjük előnyben) kb. ugyan úgy vélekedünk.

Viszont ő nagyon szeret utazni, sportolni, ilyesmi, ami szintén sok pénzt visz el. Én is szeretnék, de nekem erre soha nem volt keret.

Ő tudja, hogy én jóval kevesebbet fogok keresni nála. Viszont nem akarom, hogy az legyen, hogy ő fizet mindent, és ő tart el. Mindig előteremtettem magamnak arra a pénzt, amire kell, és én nem akarok tőle függeni.

Én 23/N, ő 32/F.


2014. máj. 3. 17:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Biztos tisztában van az anyagi helyzeteddel, ezért természetes, hogy felajánlja a közös dolgaitok finanszírozását.Igen, hogy ne érezze magát kihasználtnak, "törlesztenék" kellemes otthon megteremtésével. Kitakarítok, főzök, kezelem a ruházatunkat...Nem üzletszerűen, hanem magamban megállapítom, hogy min. ennyivel be tudok szállni a közösbe.

És azért azt mondanám: nagyon hálás vagyok, hogy ennyi mindent finanszírozol, de engedd meg, hogy időnként én hívjalak meg - már csak az önbecsülésem miatt. Ezt nem utasíthatja vissza. Majd máshol kiegyenlíti úgy is.

2014. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

4 hónap után még mindenképp külön kassza. A közös dolgokat osszátok el fizetésarányosan. Pl. ha te a felét keresed az ő keresetének akkor 1:3-hoz arányban. Úgy mindenkinek marad elég egymásra, magatokra is.


A közös kassza itt több okból sem lenne jó: te kellemetlenül éreznéd magad, hogy úgymond az ő pénzét is költöd, ha magadra fordítasz, és valószínűleg egy idő után konfliktusokat is szülne, hogy te jóval kevesebbet engedsz meg magadnak, ő pedig szórja a pénzét.

2014. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, de várok még ötleteket! A háztartás nagyon jó ötlet, de nekem ez magától értetődő, hogy egy kapcsolatban a nő főz, mos, takarít.
2014. máj. 3. 18:01
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

És mitől olyan magától értetődő? Ne gondolkodj így, mert ez egyenes út a szar házassághoz/cselédsorshoz.

Ha a férfi és a nő is egyformán, napi 8 órákat dolgozik, miért csak az egyiknek dolga főzni, mosni, takarítani? Mert puncija van? A másik meg addig vakargathatja a heréit a kanapén behűtött sörrel a kezében mert neki meg az van...

2014. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ne legyen egyértelmű,hogy egy nő ,mos-főz -takarít... mert eljutsz oda,hogy lehet belegebedsz a munkába és ugyan úgy el fogja várni mint előtte,amikor tegyük fel kevesebbet dolgoztál...Egy férfi is tud porszívózni,szemetet kivinni,v. esetleg bevásárolni....

Amúgy félig -meddig külön kassza híve vagyok.Nálunk a férjemmel tök jól működik,pedig már gyerekünk is van (5 éves).Én úgy gondolom,hogy arányaiban fizess a rezsibe, a kaját meg meg kell beszélni.Ha ő "luxus" albérletben szeretne élni,akkor azt is meg kell beszélni,hogy igaz,te nem tudod kifizetni ,de x összeggel beszállnál,szerintem normális legalább felajánlani,max. azt mondja,hogy nem kell. :-) Azért a rezsi és a kaja megosztásából nem engednék.Nálunk a szórakozás rész,úgy működik(kezdetektől fogva) hogy pl.ha elmegyünk egy moziba,akkor a mozijegyet a férjem,a nasit és az üdítőt én fizetem.

2014. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 8 óra munka mellett - feltételezem ennyit dolgozol majd - nem lesz egyszerű tanulni is, az otthoni dolgokat ellátni, plusz a pároddal, magaddal is foglalkozni.

Szóval, ha ő is 8 órát dolgozik, de emellett nem tanul, tehát több a szabadideje jóval, mint neked, nem állapot, hogy csak te végezd az otthoni teendőket. Csak belefásulsz, ha semmire nem lesz időd.

Ez ilyen dolgok mindig próbára teszik a kapcsolatot, de inkább a jobban kereső fél gondolkodásától függ ez az egész. Ha őt nem zavarná, hogy rád is költ, plusz megosztott házimunka, az lenne az ideális.

És ő a férfi, nem kéne, hogy ez zavarja, hiszen a legtöbb nő nem keres annyit, mint ő, tehát nem te egy kivétel e tekintetben. Ha pedig később gyereket akar, akkor pláne nem lehet külön kasszán lenni, tehát el kell fogadnia, hogy előbb-utóbb az lesz a sorsa, hogy a pénzét nem csak magára költi. De lehet, hogy ez nem is probléma egyáltalán az ő számára se most, se a jövőben!

2014. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha Budapestről van szó, egy jó állapotú, de nem luxus lakás (kb 50 nm) 100e ft plusz rezsi.

Ha ennél szebbet/nagyobbat szeretne, akkor elég masszívan megterheli a 300 ezres fizetését....

2014. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Pontosan azt akartam hozzáfűzni, mint az előző írt.


Nem rosszmájúan, de ezek tények.

Bp.-en 300 ezerből bérleményben nem jut luxusra,

ahhoz a Te 100 ezred is kelleni fog és még együtt is kevés lehet.


Számíts arra is, hogy a párod SEGÉDLETEDDEL olyan életszínvonalat próbál létrehozni, amihez együtt sincs elég jövedelmetek.

Nem állítom, hogy szórja a pénzt....


Próbáld ki, de FIGYELD, esetleg kérdezd, hogy később közös gyermekeitekért

lemondana-e

a "luxusról"??

Ha netán nem, neki erőn felül a luxus kell, akkor is összeilletek??

2014. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy mindkettőtök jövedelme jelentősen növekedjen,

akkor belefér a gyermeknevelés is!

2014. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"ne érezze magát kihasználtnak, "törlesztenék" kellemes otthon megteremtésével. Kitakarítok, főzök, kezelem a ruházatunkat"


Állandó kérdés itt miért nem végzi a férfi a házimunkát. Szerintetek is a nő dolga a házi munka a férfinek meg a több pénz keresés, akkor nem tudom minek van hetente ezzel kapcsolatba kérdés.

2014. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!