Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszik figyelembe a...

Miért nem veszik figyelembe a szüleim, hogy én mit szeretnék?

Figyelt kérdés

19 éves, 172 cm, 63 kg lány vagyok. Szeretnék 5-8 kgot leadni. Könnyû ételeket eszem és oda figyelek mit. Grammra mérek minden kaját és kalóriákat számolok, otthon edzek. Szóval most végre sikerült elhatároznom, hogy kitartó leszek és lefogyom ezt a pár kgt ami engem zavar.

Megkértem az anyukám, hogy segítsen nekem, mert ugye itthon élek még, velük étkezem.

Megígérte, hogy oké. Írjam össze egy listába mit ehetek és mit nem. Megcsináltam szépen, de nem érdekli.... Kértem vegyenek egy teljeskiörlésû kenyeret nekem, majd egy hétig elég lesz. De egyáltalán nem támogatnak.

Zöldséget alig eszünk és legszívesebben csak azt enném.

Megkérdeztem mit eszünk ma... Csülök pékné módra krumplival. Tudják, hogy imádom ezt az ételt, tudják, jogy diétázok és képesek így kínozni. Kb majd megehrtek rgész nap 3 evôkanállal, mert annyira zsíros kcal bomba. Persze semmi más ehetô nincs itthon.

II. Kerületben van valahol nyitva élelmiszer bolt? :(



2014. máj. 1. 09:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyokos? Az hogy valaki orvosi okból diétázik egész más lapra tartozik.

Főzz magadnak egészséges ételeket , kóstoltasd meg a szüleiddel hátha ízleni fog nekik. Ha meg nem főzöl akkor kènytelen vagy azt enni amit adnak. Ez ilyen egyszerű. Az idősebbektől picit idegen az utóbbi években divatos salátamánia, nem várhatod el hogy hirtelen mindenki életmódot váltson ahogy az sem magától értetődő, hogy neked külön főzzön anyuci. Ha nem tetszik a menü csinálj magadnak.

2014. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tudják, hogy imádom ezt az ételt, tudják, jogy diétázok és képesek így kínozni." - nekem ez a rész úgy jött le, hogy haragszol amiért ezt sütötte anyukád. Akkor félreértettem.


Márpedig ha ők nem változtatnak, akkor neked kell megvenned a dolgokat. Ha úgysem olyan drágák, akkor te is áldozhatsz rá, nem? Vagy csak akkor kerül szinte semmibe, ha anyukádék fizetik?

2014. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Ha nem ismeritek a családom és a helyzetet akkor nyilván furán álltok hozzá. Nekik ez a pénz nem számítannyira mint nekem. Apámnak fôleg nem.... Jól keresnek mindketten nem kéne többet költeni rám. Ha pl picit ezt átgondolnák. Ugyanolyan napi áron talán kevesebbet de egészségeset lehet venni. De biztos velem van a baj.... Én csak azt látom a környezetemben, hogy az én koromban lévôket a szülôk mindenben támogatnak. És amit én kértem az tényleg nem egy olyan óriási dolog. Legyen otthon zöldség mint minden normális háztartásban.

Én is dolgozok és szoktam néha venni eztazt. Kaját is. Aztán jön apám, hogy ugye most akkor nem leszek külön kasszán..:)

Megsütném, megcsinálnám. Ha lenne mibôl.

Csináljon csülköt, de ha odalök egy fej salátát meg egy ubit, hogy lányom csinálj egy salâtàt a családodnak, azért jó lenne.:)

Fôleg, hogy megígérte, hogy segít.

Remélhetôleg még idén sikerül elköltöznöm :)

2014. máj. 1. 10:04
 14/31 anonim ***** válasza:
80%
Test súlyod pont ideális! Ez a "csak zöldséget eszem egy butaság", szüleidnek van igaza!
2014. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Menj el velük vásárolni, ilyen egyszerű. Az a baj, hogy tényleg gyerekes vagy.

Dolgozol, de azt a pénzt nem fogod kajára költeni? Akkor mástól miért várod el? A te igényeid, neked kéne tenni érte, ha már pénzt keresel...

De ha elvileg támogatnak a szüleid, akkor tényleg csak annyit kéne tenned, hogy elmész velük vásárolni, és beteszed a kocsiba a salátát.

2014. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Oké. Szoktam
2014. máj. 1. 10:21
 17/31 A kérdező kommentje:

Nagyon gyerekes vagyok, hogy szeretnék cipôt venni mert a szüleimtôl nem kapok és 20 fokban még téli csizmában jártam. :)

Olyan dolgokra szeretnék összeszedni pénzt, mint nyaralás vagy nyelvtanfolyam és nem kajára akarom költeni ..

2014. máj. 1. 10:25
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vásárolsz maga
2014. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
*magadnak?
2014. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Most írtam le. Majd megoldom:)
2014. máj. 1. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!