Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom ezt a terhet, amit...

Nem bírom ezt a terhet, amit a szüleim tesznek rám. Szerintetek nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, orvosi egyetemre készülök. Nagyon félek az érettségiktől, jól kell, hogy sikerüljenek.

Viszont úgy érzem, elfáradtam, nem bírom tovább ezt a tempót, amit diktálnak a szüleim, de főleg apukám. 3 tantárgyból különórára kell járnom, ez heti 5 délutánt jelent. Nem elég, hogy reggeltől általában 2-3-ig suliban vagyok, folyton rohannom kell a különórákra, aztán pedig hajnalig tanulni azokra, illetve az egyéb tantárgyakra is persze. Minden délutánom foglalt, kikapcsolódni gyakorlatilag lehetőségem sincs, mindig tanulnom kell.

Nem bírom, rengeteget sírok, sokszor egész nap enni sincs időm, állandóan fáradt vagyok, hétvégén alig bírok kikelni az ágyból, teljesen kimerít egy-egy ilyen hét. Sokszor mondtam már apának, hogy ez túl sok, mégsem enged belőle, mert nem bízik bennem, hogy enélkül is sikerülhet a felvételi.Ha felhozom a témát, üvöltözni kezd, hogy akkor azt csinálok, amit akarok, őt nem érdeklem. Annyira elegem van az életemből, hogy élni sincs kedvem. Szerintetek hogyan segíthetnék magamon?

18/L


2014. ápr. 18. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Ha úgy érzed ezen az áron bekerülsz és eltudod végezni az egyetemet, akkor ezt végig kell csinálni. Ha nem bízol önmagadban akkor valóban semmi értelme az egésznek.
2014. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Ha már ezt nem bírod akkor az orvosin kikészülsz. Ott egy fél évben 10000 oldalt kell megtanulni és megérteni. Ha magánóra nélkül már most se megy akk ott bajok lesznek. De nem lebeszélni akarlak. Amúgy te is oda akarsz menni vagy csak a szüleid akarják? Anyud mit mondd? Am sok sikert és kitartást!
2014. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Ez az orvosihoz képest semmi. Tudom miről beszélek, mert én is orvosis vagyok:)

Viszont nem értem, minek kell különórákra járnod.. Bőven elég a 2 választott emeltedre készülnöd, a többi tárgyból senkit sem érdekel a jegyed, a különóráknak meg ugye semmi értelme.


Nekem könnyű volt, előrehozottan csináltam a 2 emeltet, mindkettő 95% feletti lett:) Így én érettségi évében csak kidolgoztam a szóbeli tételeket áprilisban, megtanultam májusban. Írásbeli könnyű, arra nem kell készülni.

2014. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Ne idegeskedj! Nem olyan nehéz az érettségi, pláne ha tényleg ennyit készülsz rá. Az egyetemre se nehéz bekerülni (oké, ott maradni igen), ne hajtsd magad túl, mert csak össze fogsz roppani.

Apáddal nem tudok mit tenni, szükséged is van a különórákra vagy ő kényszeríti egyedül?

Légy határozott, állj ki magadért, magyarázd el neki, hogy meg fogsz őrülni (én itt kivágnék egy hisztirohamot, bármilyen rossz szokás is).

Ha van olyan különóra, ami e nélkül is megy, mondd el neki, hogy ez csak pénzkidobás és érted, hogy jó szándékból teszi, de te oda nem vagy hajlandó menni, mert szükséged van kikapcsolódásra és fölösleges érte fizetni.

Sok szerencsét hozzá

2014. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

3-as vagyok

Különben nekem sokszor volt már egyetem alatt, hogy hazaértem, és csak sírni tudtam egész délután.:D Nevetségesen hangzik, de nagyon kiborító ez a rengeteg tanulás..

2014. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

És hogy érzed? Szükséges ennyi különóra? És miért kell még utána mindig hajnalig tanulni?

Néha kell mást is csinálni, és utána biztosan jobban megy majd.

Ha már most ennyit kell tanulnod, akkor nem tudom, hogy fog menni az egyetem, ráadásul az orvosi.

Egy jó tanuló, szorgalmas ember ennyi extra tanulás nélkül is le tud érettségizni kitűnőre.

2014. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
érdekes ember lehet az, aki orvosira jár, és itt vagy csupa rossz, vagy csupa ellenszenves, bunkó választ ad (azokat szokták ennyire lehúzni), hogy 57% legyen a vége...
2014. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
7-es, tudod a buta tini pcsák nem szokták kedvelni a válaszaim, hogy "igen, terhes lehetsz", majd a kifejtés. :)
2014. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
De elég írnod pár választ a politikába, máris másnapra -15% :))
2014. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Első körben úgy segíts magadon, hogy nem jelentkezel orvosira és ezt most a legkomolyabban mondom. Ha ilyen gondot okoz a bejutás, hogy különórákra kell járnod és hajnalig tanulnod, akkor egyetemen mi lesz? Én gimiben szó szerint nem csináltam semmit. Házit nem írtam, a témazárókra 1 délutánnál többet nem szántam, mégis mindenből ötös voltam és ötösre is érettségiztem. Ezek után egyetemen meg heteken át éjszakáztam a házikkal és a tanulnivalóval. Igaz, mérnöki karon, de az orvosi semmivel sem lesz egyszerűbb.
2014. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!