Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom ezt a terhet, amit...

Nem bírom ezt a terhet, amit a szüleim tesznek rám. Szerintetek nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, orvosi egyetemre készülök. Nagyon félek az érettségiktől, jól kell, hogy sikerüljenek.

Viszont úgy érzem, elfáradtam, nem bírom tovább ezt a tempót, amit diktálnak a szüleim, de főleg apukám. 3 tantárgyból különórára kell járnom, ez heti 5 délutánt jelent. Nem elég, hogy reggeltől általában 2-3-ig suliban vagyok, folyton rohannom kell a különórákra, aztán pedig hajnalig tanulni azokra, illetve az egyéb tantárgyakra is persze. Minden délutánom foglalt, kikapcsolódni gyakorlatilag lehetőségem sincs, mindig tanulnom kell.

Nem bírom, rengeteget sírok, sokszor egész nap enni sincs időm, állandóan fáradt vagyok, hétvégén alig bírok kikelni az ágyból, teljesen kimerít egy-egy ilyen hét. Sokszor mondtam már apának, hogy ez túl sok, mégsem enged belőle, mert nem bízik bennem, hogy enélkül is sikerülhet a felvételi.Ha felhozom a témát, üvöltözni kezd, hogy akkor azt csinálok, amit akarok, őt nem érdeklem. Annyira elegem van az életemből, hogy élni sincs kedvem. Szerintetek hogyan segíthetnék magamon?

18/L


2014. ápr. 18. 20:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarlak elkeseriteni, de ha mar ez a felkeszules sok neked, akkor sajnos az egyetem nem fog menni. Ott egy kis vizsga nagyobb, mint egy erettsegi. Amikor vizsgaztam es tobb ezer oldalt kellett atnezni es megtanulni, akkor azt mondtam, inkabb az erettsegi az osszes targybol. Az orvosin a sok eloadas mellett ott vannak a gyakorlatok, reggeltol estig odavagy es csak utana kezdhetsz tanulni. Tanulni folyamatosan kell,nemcsak a vizsgaidoszakban, mint sok helyen.
2014. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha orvosira mész,még ennyi életkedved se lesz.

Én nem orvosi egyetemre járok,mondhatni egy "büfészakra",de még itt is 200-300 oldalt kell tanulni egy zh-ra,és általában,ezt zh előtt jelentik be egy héttel. Na és abba gondolj bele,hogy mivan akkor ha egy héten nem egy zh van hanem mondjuk 2-3. A műkörmösön orvosi egyetemre jár és legutóbb azt mondta 700 (!!) oldalas könyvet kell kivülről belülről tudni.

Ha ennyire kibuktál az érettségitől,módosíts sorrendet szerintem.

2014. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, ha ennyire kikészít az érettségire tanulás, az orvosi biztos nem neked való, mert nem fogod se idővel, se idegekkel bírni és elég hamar kiszóródsz.
2014. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Bocs én reggeltől este 6ig iskolában vagyok minden egyes nap és utána kezdek el tanulni. (középiskola). Ha már ezt nem bírod hogy akarsz orvosi egyetemre menni?
2014. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%
Fuhh ti aztán tudjátok ösztönözni az embert. :D
2014. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nice :)
2014. ápr. 18. 21:26
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Az 57%-osnak uzenem, h lassan en is beerem ot, pedig mar a harmadik diplomamat taposom. :)


A kerdesre csak annyit, h ha nem birod a tempot tenyleg erdemes elgondolkodni a palyamodositason. De egyebkent idonkent iktass be egy egy napot, amikor lelazulsz. Igyal, filmezz, menj el furdobe, masszazsra, futni, etterembe. Ezek jol feltoltenek.

2014. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
97%
Én orvos vagyok, most készülök nemzetközi szakvizsgára, azt hiszem elmondhatom magamról, hogy tudom, mi a dörgés. Azt gondolom, hogy amit Édesapád tesz, az erős túlzás, még akkor is, ha minden bizonnyal jót akar. Nem kell túlmisztifikálni az orvosi egyetemet. Igen, tisztességesen tanulni kell, de azért elég sokan túléltük. Aki értve tanul és beosztja az idejét (nem hagy mindent a vizsgaidőszakra), az meg tudja csinálni. Nem kell hozzá semmiféle zseninek lenni, szerintem egy mechatronika vagy gépészeti szak sokkal nehezebb. Ennek megfelelően nem kellene fiatal lányokat a kétségbeesésbe kergetni, ez a felhajtás olyan fölösleges, mint a pápa micsodája (bocsánat). Értelmes, törekvő ember anélkül is be fog kerülni az egyetemre, hogy tönkretenné a legszebb éveit. Nyugodtan mondd le a különóráknak legalább egy részét (így lehetőséged lesz regenerálódni, és ezáltal a tanulásra fordított idő is hatékonyabb lesz). Legalább te bízz önmagadban, ha már apukádnak nehezére esik bízni benned.
2014. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

az érettségitöl én is féltem, és hiába voltam 4-es 5-ös tanulo, nekem azért renegteget kellett tanulno és igen, különorára járnom.

bár nem orvosit, de 2 egyetemet elvégeztem, a diplomavédés, diplomamunka..zh-k, vizsgák.. nekem..sokkal könnyebbnek tüntek, mint az érettségi. (lehet akkora tanultam meg, hogyan is kell hatékonyan tanulni)

ha nem akarsz orvosira menni, ne menj. probálj meg a saját lábadra állni, és azt tanulni, amihez kedved van.

2014. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Pff minek lettem lepontozva? Semmi bunkó haszontalan dolgot nem mondtam. :-/ #2 voltam
2014. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!