Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom ezt a terhet, amit...

Nem bírom ezt a terhet, amit a szüleim tesznek rám. Szerintetek nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, orvosi egyetemre készülök. Nagyon félek az érettségiktől, jól kell, hogy sikerüljenek.

Viszont úgy érzem, elfáradtam, nem bírom tovább ezt a tempót, amit diktálnak a szüleim, de főleg apukám. 3 tantárgyból különórára kell járnom, ez heti 5 délutánt jelent. Nem elég, hogy reggeltől általában 2-3-ig suliban vagyok, folyton rohannom kell a különórákra, aztán pedig hajnalig tanulni azokra, illetve az egyéb tantárgyakra is persze. Minden délutánom foglalt, kikapcsolódni gyakorlatilag lehetőségem sincs, mindig tanulnom kell.

Nem bírom, rengeteget sírok, sokszor egész nap enni sincs időm, állandóan fáradt vagyok, hétvégén alig bírok kikelni az ágyból, teljesen kimerít egy-egy ilyen hét. Sokszor mondtam már apának, hogy ez túl sok, mégsem enged belőle, mert nem bízik bennem, hogy enélkül is sikerülhet a felvételi.Ha felhozom a témát, üvöltözni kezd, hogy akkor azt csinálok, amit akarok, őt nem érdeklem. Annyira elegem van az életemből, hogy élni sincs kedvem. Szerintetek hogyan segíthetnék magamon?

18/L


2014. ápr. 18. 20:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Akarsz egyáltalán orvosi egyetemre menni? Oda tényleg rohadt sokat kell tanulni, úgyhogy ha ez a célod, akkor nem állhatsz le. Viszont ha nem akarsz, akkor azt mondd meg neki. Nincs értelme tönkretenni magad olyasvalamiért, amit nem akarsz.
2014. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérdező miért nem árulod el, hogy miért kell ennyit tanulnod? Csak a szüleid erőltetik ezt a sok külön órát meg az éjjel-nappal tanulást? Vagy enélkül nem menne a suli?

Nem mindegy!

2014. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%

Off: itt divat a lepontozás, mar nem is olvasom vissza a valaszaimat:D

On: Szerintem is gondold ujra a sulit!!

Drukkolok:)

2014. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, bízz magadban!


2 kérdés fogalmazódott meg bennem.

1. Te szeretnél orvos lenni, vagy inkább a szüleid szeretnék, hogy azt a hivatásd válaszd?

2. Hogy érzed, különórák nélkül sikerülne a bejutás?

Ha orvos szeretnél lenni, és nem vagy biztos benne, hogy különóra nélkül is sikerülne, akkor ezt keményen végig kell csinálni. Szabadidődben próbálj kikapcsolódni, mozogni.

Ha biztos vagy benne, hogy a további különórák nélkül is bejutnál az orvosira, akkor le lehet mondani a különórákat, bár én a helyedben nem mondanám le talán.

Minden ember életében, aki komoly szakmát választ, vannak (tanulmányi szempontból) nehéz, intenzív időszakok, úgy is fel lehet fogni, hogy ez az első komolyabb próbatétel.

Hidd el, az egyetem sem lesz egyszerű, de meg lehet csinálni, ha bízol magadban és tényleg érdekel az, amit tanulsz.

2014. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!