Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszik figyelembe a...

Miért nem veszik figyelembe a szüleim, hogy én mit szeretnék?

Figyelt kérdés

19 éves, 172 cm, 63 kg lány vagyok. Szeretnék 5-8 kgot leadni. Könnyû ételeket eszem és oda figyelek mit. Grammra mérek minden kaját és kalóriákat számolok, otthon edzek. Szóval most végre sikerült elhatároznom, hogy kitartó leszek és lefogyom ezt a pár kgt ami engem zavar.

Megkértem az anyukám, hogy segítsen nekem, mert ugye itthon élek még, velük étkezem.

Megígérte, hogy oké. Írjam össze egy listába mit ehetek és mit nem. Megcsináltam szépen, de nem érdekli.... Kértem vegyenek egy teljeskiörlésû kenyeret nekem, majd egy hétig elég lesz. De egyáltalán nem támogatnak.

Zöldséget alig eszünk és legszívesebben csak azt enném.

Megkérdeztem mit eszünk ma... Csülök pékné módra krumplival. Tudják, hogy imádom ezt az ételt, tudják, jogy diétázok és képesek így kínozni. Kb majd megehrtek rgész nap 3 evôkanállal, mert annyira zsíros kcal bomba. Persze semmi más ehetô nincs itthon.

II. Kerületben van valahol nyitva élelmiszer bolt? :(



2014. máj. 1. 09:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
19 éves vagy nem óvodàs. Ha nem viselkedsz felnőtt módra akkor miért várod el hogy úgy kezeljenek? Szépen fogod magad és elmész vásárolni azt amit akarsz és megfőzöd magadnak. Nem várgatod el hogy az egész család koplaljon mert te fogyózol. A hosszú hétvégére meg előre fel kellett volna készülni. Rendelj étteremből sA fwalátát ha nem kell a csülök. A felnőttek ezt teszik nem sírnak hogy anyuci nem vett nekik kenyeret.....
2014. máj. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Éhjel nappalik nyitva vannak..

172 cmhez 63 kg nem sok..

Fogynod nem kell, csak edzened szerintem( gondolom a süly nem izomban, hanem zsirban van főleg)

Csak azért mondom, mert én 173 cm vagyok 55 kg-osan orvosilag kezdtek táplálni, mert szetment a verképem, hiába bmi szeribt még csak sovány, és nem kőrosan sovány kategőria, ha izomban van jelen, akkor kevés az a súly..

Mst 67 kg vagyok.. Jő lenne az a 63 mert akkor csak izom lenne rajtam, egyelőre nem tudok tenni ellene, mert diétával ennyi súly leadásához eleskeges kezdeni..de az orvosok így sem hiszik a súlyom sosem..

5 kg lefogyásához nem kelll akkora életmódváltoztatás..

Csak edzés..

Persze a zöldségek mindig jól jönnenek, edd sok savanyúsaggal, ha lehet salatával az ebédet..

Plusz nem kell azt enned, mint a szüleid...

200 ft egy fej saláta, az 2 napig kitart...

Amúgy én is "zöldet" ennek egész nap az utóbbi időben


Sajnos a szülők sokszor nem partnek az ilyen dolgokban.

A tesómnak voltak súlyproblémái, anyukám állította, hogy segít neki.. De igazából nem főz úgy, de ha tesóm kéri, megvezs mindent neki..ez több a semminél..

De anélkül, hogy kitartó lennél úgysem megy, ebbe a kísértések is beletartoznak..

Tesóm konkrétan karácsony előtt 2 héttel állt neki az életmódváltásnak.meg tudta állni, hogy nem eszik a sütikből..sgb pedig nagyon édesszájú, enm véletlen voltak gondjai..


Most 2 évvel később rá sem ismerni..45 kg minusz...és izmos, mert heti5ször edz, napi 15 kmrt fut..

( előszőr 300 m-t sem tudott..)

Kitartás nélkül semmi nem megy!!!

Akkor leszel büszke magadra, ha a kísértések ellenére is megy, mert ez azt jelenti, hogy nem kell egész eletedben mindenkinek rád tekintettel lenni, mert neked tartani kell a súlyod..nekik nem kell, vagy nem akarják.

2014. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

az én ajánlatom: egyél normális mennyiségű péknét, és fuss 20 perccel többet margit szigeten...


nem az étel megvonással kell lefogyni

2014. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt az anorexia határán állsz, ilyen ideális súly mellett a fogyás vágya, de főleg az, hogy grammra leméred a dolgokat már beteges.

Másrészt, a teljes kiörlésű kenyér kétszer drágább. Fizeted? Nem. Veszel lisztet és megcsinálod, hogy olcsóbban kijöjjön? Felteszem nem. Akkor erről ennyit. A pénz meg nem a fán terem, mondták már?!

2014. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
21%

" Nem várgatod el hogy az egész család koplaljon mert te fogyózol. "


Nem is ezt várja el, te nagyon okos. Én is diétázok (igaz, betegség miatt), anya mégis meg tudja nekem venni a zöldségeket, meg a sovány húst. Nem hal bele senki...

2014. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
16%

Azért, mert önzőek. Te viszont 19 évesen módfelett gyerekes vagy: úgy hisztizel, mint egy kétéves, hogy a szüleid miért nem kezelnek téged felnőttként - de az eszedbe sem jut, hogy réges-régen felnőtt vagy és magad vagy a leginkább felelős magadért.


Ha anyád csülköt főz, csak azért, hogy eszedbe se jusson lefogyni, akkor agresszor. Semmi másról nem szól ez az gelsz, mint akaratharcról. Elég szomorú dolog, mert ezt kb. 17 évvel ezelőtt kellett volna lejátszani.


Ne egyél a főztjéből, hordd el mindenféle mosléknak, amit főz és igyekezz mielőbb elköltözni. Mi a francnak élsz még velük?

2014. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

Beszélj újra anyukáddal.

Lehet, hogy nem voltál elég konkrét.

Ha nincs változás, menj el te vásárolni.

A kenyeret mindenképpen vedd te, és alaposan olvasd el a címkét, hogy tényleg teljes kiőrlésű legyen. De talán a legjobb, ha veszel lisztet és megsütöd magadnak. Rengeteg recept van a neten, nem olyan nehéz mint amilyennek hangzik.


Az viszont, hogy a család többi tagja mit ehet és mit nem, az szerintem kicsit durva. Az én lányom allergiás, főzök neki külön, de ettől mi még eszünk olyan dolgokat amiket ő nem ehet.


Kicsit több önállóság és akaraterő. Segítséget kérhetsz a családodtól, de teljesen nem várhatod el tőlük hogy a te diétád körül forogjanak a mindennapok.

2014. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tegyük fel 400 ft egy kenyér ami én egy hétig beosztanék. Úgyse romlik meg, eláll. Ez durván napi 60 ft. Kígyóubi 150, jégsaláta 300 amit 2 napra elosztok stb.

Nem kellene többet költeni rám, csak picit máshogy. De nem értik. Ha adnának egy összeget én vásárolnék, fôznék magamra. Nem kell, hogy ôk csinálják. Amúgyis én nem önteném teli olajjal az összes fogást... Bbrrr

Nagyon boldog lennék, ha el tudnám tartani magam, de még nem tartok ott. Minden nap reggeltôl estig vagy iskolában tanulok, vagy dolgozok. Azt a minimális pénzt amit megkeresek nem fogom kajára költeni, mert így is hulla vagyok, hogy ezt csinálom. A telefonomat abból fizetem és "luxus" extra dolgokat meg mindent kaján, lakhatáson kívül megveszek magamnak. Ezzel ne piszkaljon senki. :)

Megsütném simán, imádok sütni-fôzni.

Nagyon aranyos mindenki, de nem értem hogy aki támadó hangnemben írt az mit érez amikor elolvasta a kérdésem.

Majd este megkérem a párom, hogy kísérjen el futni. Ô jöhet biciklivel :D

2014. máj. 1. 09:36
 9/31 A kérdező kommentje:
Felôlem azt esznek ami nekik jól esik.!!!! Ezt lehet, rosszul fogalmaztam. Én nem akarom az ô szokásaikat megváltoztatni, csak a sajátomat.
2014. máj. 1. 09:38
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem fogom azért bántani mert csülköt fôz. Az a bajom, hogy nincs semmi zöldség a hûtôben ês 2 napja amikor vásároltak kértem egy fej salátát, de csak beszóltak...

Talán van aki érti mi a gond.

2014. máj. 1. 09:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!