Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban most születik egy...

A családban most születik egy kislány, hagyományosan Anna lenne a nevem, de az anya cirkuszol?

Figyelt kérdés
Nővérem hamarosan életet ad kislányának, aki az apjának a családjában az első unoka és náluk az a szokás, hogy az elsőszülött lánygyereket Annának nevezik el, az első fiút Sándornak. Nővéremék már 10 éve vannak együtt, már öt éve meg van beszélve, hogy ha lány születik, akkor az az Anna nevet fogja viselni, ha fiú, akkor a Sándort. Tesómnak mindkét név tetszett, így boldogan belement az egyezségbe, azonban történt vele valami, amit még nekem sem árul el, de lényeg, hogy összekapott egy nővel nagyon csúnyán, akit Annának hívnak, szerintem a férjével volt évekkel ezelőtt egy afférja, amit később "megbocsájtott". Azóta, ha meghallja ezt a nevet összerezzen, ideges lesz, negatív dolgokat ébreszt benne, az ő szavait idézve: "Hánynom kell." A férje nem örült annak, hogy felhozta, hogy esetleg más nevet is adhatnának, de még nagyobb problémát jelent, hogy az anyós-após, akik nagyon tisztelik ezt a hagyományt, szinte biztos, hogy vérig fognak sértődni. Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben? Joga van az anyának megtörni az ígéretét ha a saját gyereke nevéről van szó, vagy önző dolog lenne tőle és jobban tenné, ha beletörődne?
2014. ápr. 28. 00:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%
Engem inkább az aggasztana ebben az egészben, hogy a sógorod is miért erőlteti az egészet? Csak a családi hagyomány miatt, vagy inkább mert az a bizonyos Anna nevű szerető még mindig fontos neki valahol? Családi hagyomány ide vagy oda, én egyik exem nevét sem adnám szívesen a gyerekemnek, még akkor sem, ha békében váltunk szét...
2014. ápr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
94%
Megígérte, és? Kíváncsi lennék, hogy itt hányan adnák a gyereküknek a férjük/feleségük exének a nevét, pláne azét, akivel esetleg csalták is. :)
2014. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk is az Anna a hagyományos név, generációnként egy lány Anna szokott lenni, én vagyok már az ötödik, igaz anyukám nem Anna, csak a második neve az. Ennek ellenére az anyukával vagyok. Nekem is vannak olyan nevek, amivel semmi baj sem lenne (pl zsófia, tímea) de mégis a hideg ráz tőle, mert olyan ismerősöket csatolok hozzá. Szerintem nem elvárható, hogy kötelező alapon kövessék a hagyományt. Ha akarják követni, akkor tök jó, de ha nem, akkor nem. A férjben meg lehetne több jó ízlés annál, hogy a volt szeretője nevét kényszeríti a feleségére...

(mondom ezt úgy, hogy én egy második név erejéig szeretném majd követni, ha lányom lesz...)

2014. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
94%
Ezeknek a hagyományoknak SEMMI értelme. Az én szüleimet is befenyítették a nagyszülők - felőlem nyugodtan megsértődhettek volna, főjenek a levükben - hála nekik gyűlölöm a második nevem. De muszáj volt ezt kapnom, persze mert szegény x-edik rokon, az nem baj ha általános iskolában halálra szekálnak, tényleg, semmi gond. H.lye egy felfogás.
2014. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
84%
annyira azért lehetnének megértők a nagyszülők, hogyha már szül egy unokát nekik, akkor úgy nevezi el a saját gyermekét, ahogy szeretné. De legalábbis nem úgy, amitől felfordul a gyomra. Erről egyébként is két ember dönt, az anya és az apa, a nagyszülőknek semmi közük hozzá, örüljenek, hogy lesz unokájuk. Tipikus esete annak, amikor valaki nem látja a fától az erdőt.
2014. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Joga van az anyának megtörni az ígéretét ha a saját gyereke nevéről van szó, vagy önző dolog lenne tőle és jobban tenné, ha beletörődne?

Ez most tényleg kérdés? Meg, hogy cirkuszol? Ti komolyan betegek vagytok. Kicsinyes vackokat erőltettek olyan szinten mintha legalábbis egy házassági eskü megtöréséről lenne szó. Egyszerűen félelmetes. A kérdésedre válaszolva joga van, nektek viszont nincs jogotok ilyen undorító módon zsarolni meg kiborítani szerencsétlent.

Nem tudom az miért lesz jobb ha az anya megundorodik a saját gyerekétől. Sajnos ez működik ilyen szinte, hogy "belelátja" a gyerekbe azokat a negatív dolgokat amiket a névhez társít. De hát nektek mindez nem fontos csak a kicsinyes hagyomány meg hogy anyósék megsértődnek.

2014. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
78%
Csak a saját döntésük érdekelje őket! Meg is halnék ha Vikinek vagy Aminak hívnák a gyerekemet...
2014. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
94%
csak egy példa, az apám egy pszichopata álat volt gyerek koromban sok kitörölhetetlen dolgot tett velem, és ha a leendő gyerekemnek ezt a nevet kéne adni kifutnék a világból,mert sosem a gyerekemet látnám benne hanem az utált személyt(nem logikus de ez van) a belső lelki fájdalmakat nem lehet félre söpörni és a második név sem jó, mert akkor a nagyszülők csak azon a nevén lesznek hajlandó becézgetni. Találni kell egy köztes megoldást és kész.
2014. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
ez a leghülyébb hagyomány amit ma hallottam. nehogy már előre meg legyen szabva... szerinted hogy fog bánni azzal a gyerekkel ha hányingert kap a neve hallatán...
2014. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
83%

Várjuk a fejleményeket! Hogyan döntött a nővéred. Itt a válaszolók nagyon nagy arányban hülyeségnek tartják ezt a hagyományt.

Írd meg nekünk, mi lett végül! :)

2014. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!