Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban most születik egy...

A családban most születik egy kislány, hagyományosan Anna lenne a nevem, de az anya cirkuszol?

Figyelt kérdés
Nővérem hamarosan életet ad kislányának, aki az apjának a családjában az első unoka és náluk az a szokás, hogy az elsőszülött lánygyereket Annának nevezik el, az első fiút Sándornak. Nővéremék már 10 éve vannak együtt, már öt éve meg van beszélve, hogy ha lány születik, akkor az az Anna nevet fogja viselni, ha fiú, akkor a Sándort. Tesómnak mindkét név tetszett, így boldogan belement az egyezségbe, azonban történt vele valami, amit még nekem sem árul el, de lényeg, hogy összekapott egy nővel nagyon csúnyán, akit Annának hívnak, szerintem a férjével volt évekkel ezelőtt egy afférja, amit később "megbocsájtott". Azóta, ha meghallja ezt a nevet összerezzen, ideges lesz, negatív dolgokat ébreszt benne, az ő szavait idézve: "Hánynom kell." A férje nem örült annak, hogy felhozta, hogy esetleg más nevet is adhatnának, de még nagyobb problémát jelent, hogy az anyós-após, akik nagyon tisztelik ezt a hagyományt, szinte biztos, hogy vérig fognak sértődni. Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben? Joga van az anyának megtörni az ígéretét ha a saját gyereke nevéről van szó, vagy önző dolog lenne tőle és jobban tenné, ha beletörődne?
2014. ápr. 28. 00:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
A probléma NEM a nagyszülőkkel van, hanem az anyukával. Beleegyezett az Anna névbe, az apa is ezt akarja. A férjével kell a név kérdést megbeszélni, nem önhatalmúlag dönteni.
2014. ápr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
85%

Ne nevezze Annának, ha ennyire rosszul reagál rá. A nevén keresztül meg fogja gyűlölni a kislányát. Mire jó ez?


A begyöpösödött szokásokat időnként törni kell. Adja második névnek az Annát, ha végképp nem bír a férje akaratával. (Engem soha nem lehetne ilyen baromságba belevinni, de hát én nem egy szörketollú háziszárnyas vagyok, hanem egy saját akarattal bíró, önálló ember.)

2014. ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
86%

22-es voltam: tényleg nem a nagyszülőkkel van a gond, hanem még korábban valakivel. Kiknek a "szentté" tett emlékét akarják megőrizni ilyen hülye szokásokkal - a XXI. században? Ki volt az az Anna és az a Sándor a családban, akinek a nevét is örökké folytatni kell és miért?


Na itt az igazi gond!

2014. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

A nővérednek jogában áll meggondolnia magát.

Nyugodtan válasszon más nevet. Örüljenek az unokának, ne a névvel foglalkozzanak! Idióták! Méghogy ilyen hagyomány! Röhej..

2014. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
96%

Gondolj bele, hogy megszületne a gyereked, szeretgetnéd becézgetnék, és mindehhez olyan nevet kellene kimondanod, amitől undorodsz. Nem lehet a kettőt különválasztani, van egy szép gyereked, akit valami undorító néven kellene szólítanod. Kizárt dolog.


Szerintem állj a nővéred pártjára, egyrészt mert a húga vagy, másrészt meg igaza van, ha nem akar neki olyan nevet, ami rossz érzéssel tölti el.


Te mondjuk neveznéd egy a gyerekedet mondjuk volt pasiról, aki rosszul bánt veled, vagy a párod exéről..stb?

Gondolom nem.


A hagyomány meg szép dolog, addig a pontig, amíg a hagyományok ápolása mindenkinek örömet okoz. Attól a pillanattól kezdve, hogy valakinél ez nem működik, onnantól kezdve inkább kényszer, és megmérgezi az egészet.


Szerintem ne legyen Anna. A nővéred pedig higgadtan üljön le beszélni apóssal és anyóssal meg az apával, mondja el mi bántja. Ha ezek után is fontosabb a hagyomány, mint az anyuka érzései, akkor a fene megette az egész rokoni kapcsolatot.

2014. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem biztos hogy egyáltalán nem érdekelne, hogy mit szólnak a szüleim vagy az anyósomék a névválasztáshoz. Semmi közük nincs hozzá, nem az ő gyerekük. Valamint a férjben is lehetne ennyi, hogy ha szemmel láthatóan ennyire rosszul van a gondolattól a feleség, hogy az Anna nevet viselje a leendő kislányuk, akkor nem tudom miért erőlteti. Ez Közös döntés kellene, hogy legyen. Egyébként sem értek egyet ezzel a hagyománnyal, hogy a családban 5 Anna, és 3 Sándor legyen. (De ez csak az én véleményem.) Nálam is vannak olyan nevek, amit egyszerűen nem tudnék adni a gyerekemnek, mert negatív dolgot párosítok a név mellé. Ez van, mindenki más. Én nem foglalkoznék azzal kinek tetszik és kinek nem, a legfontosabb, hogy nekem és a férjemnek tetszen a név, a többiek pedig nem számítanak. Nem mindenkinek egyforma az "ízlése" és egy 10 fős családban nem mindenkinek fog tetszeni egy adott név. De nem is kell, hogy így legyen.
2014. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem adnám azt a nevet a lányomnak, ami ellenérzést vált ki belőlem. Szerintem ez nem egy olyan igéret, hogy megesküdött vagy ilyesmi, csak annyi hogy akkor tetszett neki és beleegyezett, de azóta történt sok minden és meggondolta magát. Egyéb hagyományos nevet apuka nem választana? Ha az én párom kitalálná, hogy legyen a volt nője neve a lányunké, lehet én is kiborulnék. Szerintem nem egyedül a nővéredé, nem egyedül a férjéé a döntés, közösen keressenek egy másik lánynevet. A nagyszülők majd megszokják.
2014. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát én magasról tojnék anyós-após véleményére. És csakis olyan nevet adnék a saját gyermekemnek, amit a férjemmel ketten választunk.
2014. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
94%

Én teljesen megértem a nővéred, nekem is vannak ilyen érzéseim bizonyos dolgokkal kapcsolatban.

És pont nem érdekelne, hogy ettől 26 Anna nevű családtagom fog vérig sértődni, majd megbékélnek. Aki emiatt elfordul tőlem, az nem szeret, nem kár érte. Aki meg szeret, az pöfög egy ideig, aztán elfogadja a szitut.

2014. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy te ezt az ígéretet úgy hozod fel, mintha valami vérszerződés lett volna.
2014. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!