Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban most születik egy...

A családban most születik egy kislány, hagyományosan Anna lenne a nevem, de az anya cirkuszol?

Figyelt kérdés
Nővérem hamarosan életet ad kislányának, aki az apjának a családjában az első unoka és náluk az a szokás, hogy az elsőszülött lánygyereket Annának nevezik el, az első fiút Sándornak. Nővéremék már 10 éve vannak együtt, már öt éve meg van beszélve, hogy ha lány születik, akkor az az Anna nevet fogja viselni, ha fiú, akkor a Sándort. Tesómnak mindkét név tetszett, így boldogan belement az egyezségbe, azonban történt vele valami, amit még nekem sem árul el, de lényeg, hogy összekapott egy nővel nagyon csúnyán, akit Annának hívnak, szerintem a férjével volt évekkel ezelőtt egy afférja, amit később "megbocsájtott". Azóta, ha meghallja ezt a nevet összerezzen, ideges lesz, negatív dolgokat ébreszt benne, az ő szavait idézve: "Hánynom kell." A férje nem örült annak, hogy felhozta, hogy esetleg más nevet is adhatnának, de még nagyobb problémát jelent, hogy az anyós-após, akik nagyon tisztelik ezt a hagyományt, szinte biztos, hogy vérig fognak sértődni. Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben? Joga van az anyának megtörni az ígéretét ha a saját gyereke nevéről van szó, vagy önző dolog lenne tőle és jobban tenné, ha beletörődne?
2014. ápr. 28. 00:55
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
*nevem helyett neve
2014. ápr. 28. 00:55
 2/41 anonim ***** válasza:
92%

Gyűlölöm az ilyen hagyományokat. Szánalmas kísérletek a halhatatlanságra.


A szülők döntsék el ketten.

2014. ápr. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Argloss ***** válasza:
92%

Egyedül az anyának és az apának van joga nevet választani a születendő gyereknek. Másnak ebbe beleszólni, nos...

Ilyen esetben lényegtelen az egyesség, mert ha a gyerek neve a férje szeretőjére emlékezteti majd az anyát, akkor az meghatározó lesz a gyerekkel való kapcsolatában is. Az érzések logikátlanok, ilyen szintű undornál semmiképpen nem érdemes ráerőltetni arra a személyre a nevet, akitől a legjobban fog függni a gyerek.

Önzőségről akkor lehet majd beszélni, amikor az anyós és az após felháborodik és erőszakoskodik a dologgal kapcsolatban. Esetleg mi lenne, ha te vinnéd tovább a hagyományt!? (úgy tűnik számodra is fontos, kisebb módosítással megmaradhat a dolog...)

2014. ápr. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
98%

"Joga van"?? Nem is értem. A gyerek nevét két embernek kell eldönteni, az anyának és az apának. Mindenki más annyit tehet, hogy a választott nevet mosolyogva tudomásul veszi. Bárki bármikor meggondolhatja magát, még akkor is, ha először pillantja meg a gyerekét, és akkor jön rá, hogy egy másik név megfelelőbb lenne.

Azt gondolom, hogy ha a leendő anyának rossz érzései vannak a névvel kapcsolatban, akkor tilos azt választania. Hagy szólítsa már úgy a saját gyermekét, hogy az jó érzéssel töltse el! A nagyszülőknek bizonyára rosszul fog esni, de azt hiszem, hogy a jól induló anya-gyerek kapcsolat ennél sokkalta előrébb való. Remélhetőleg, megértik és megemésztik a dolgot.


Mivel pedig, ha jól értem, a férj egy régi szeretőjéről van szó, azt hiszem, ő igazán ne mondjon semmit, és legyen megértő az anya rossz érzéseivel kapcsolatban. Kíváncsi vagyok, hogy ha a testvérednek lett volna Sándor nevű férfival "afférja", akkor is örülne, ha a fiúk Sándor lenne? Hát kétlem.

2014. ápr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is hülyeség az ilyen hagyomány. Minek mindenkinek ugyanazt a nevet kapnia? Ha egyszer összejön a rokonság, az egyik odaszól, hogy "Anna!", majd 15-en odanéznek, hogy kinek szólt. Nálunk is volt ilyen felháborodás, mikor a nővérem született. Anyám, az ő az anyja, a nagyanyja, a dédanyja, és így tovább mind Mária volt hagyományból, és a rokonságnak nem tetszett, hogy a nővérem miért a Nóra nevet kapta. A szülők dolga ez. Nem értem, hogy a többi rokon minek háborog, senki sem örülne, ha más akarná megmondani, hogy milyen nevet kapjon a gyereke.
2014. ápr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Én nem vihetem, mivel semmi közöm nővérem férjének a családjához. Az tetézi a bajt, hogy ők 5 éve négyen higgadtan leültek, anyós-após semmit nem erőltetett, csak elmondta, hogy ők szeretnék, ha vinnék a hagyományt, nővérem belement, a szülők meg nagyon örültek, mert végülis egyhangúan, probléma nélkül megszületett a döntés.
2014. ápr. 28. 01:46
 7/41 anonim ***** válasza:
96%

Akkor újra leülnek higgadtan, és a testvéred elmondja, hogy időközben történtek olyan dolgok, ami miatt már nem tud jó érzéssel erre a névre gondolni. Megkéri őket, hogy legyenek megértőek, és mondja el, hogy sajnálja, hogy így alakult.


Ha nagyon másképp nem megy, legyen a gyerek 2. neve Anna, amit úgyse fog soha senki használni, de a hivatalos irataiban benne lesz.

2014. ápr. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%
Tele tudatos emberekkel a világ. Sz0pjunk-e egy életen keresztül? És ebből tényleg krédés lett... Uram atyám, 2014-ben élünk, szabad államban. Ostoba konvenció, biztos szépek a családi hagyományok, de nem ilyen áron. Az anyát mindig emlékeztetné, érthető, nehogy már ettől ő érezze rosszul magát, hogy nem hódol be egy ilyen erőltetett szokásnak. De ami a legszebb, hogy cirkuszol. Mi az, hogy cirkuszol, te tahó? Mennyi empátia van benned? Mi ez a kifejezés? Netán még a hiszitiziket is be kellene vetni, nem? Mit kellene tennie? Élni a saját életét a saját családjában, mint anya, nem pedig felsőbb hatalom által irányítva, nyomorítva lenni.
2014. ápr. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Argloss ***** válasza:
89%
Uh, tényleg nagyon figyelmetlen voltam a családi kapcsolatokat illetően. Igazából arra akartam célozni, hogy a te rosszallásod sem igazán jogos. (ez írásodból úgy érződik, hogy szerinted a nővérednek engedelmeskednie kellene még akkor is, ha nyilvánvalóan ez nagyon rossz lenne neki)
2014. ápr. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Most jól megmondtad, aki ilyen stílusban reagál az a tahó. :D

Nem foglaltam állást, mivel én se tudom mi a jó. Ha a hagyomány mellett állnátok, akkor nővérem mellett érvelnék.

De ha úgy tettem volna fel a kérdést, hogy az ígéret betartása vagy az emberi kényelem a fontosabb, akkor más válaszok születtek volna, hiába pamogsz...

Teljesen jogos amit az első öt válaszoló írt, a nővérem joga eldönteni a gyerek nevét, no de ő tett egy ígéretet és az apa az Annát szeretné. Azért apunak is van beleszólasa.

2014. ápr. 28. 02:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!