Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek anyjanak jar valami...

A gyerek anyjanak jar valami a lakas arabol?

Figyelt kérdés

Roviden a lenyeg:

A ferj feljon Bp-re dolgozni, titkos kapcsolata lesz egy novel.

Hetvegente haza megy videkre a csaladhoz, ket gyerek egy feleseg.

Bp-en vesz egy lakast es ott el hetkoznap a szeretovel aki par honap utan terhes lesz.

Most egy eves a baba, a videki feleseg megtudott mindent.

A ferj hogy mentse a hazasagat meg tesz mindent amit a felesege akar.

Felmondott es eladta a lakast is es haza ment.

A "szereto" es a baba is oda voltak bejelentve de nem voltak tulajdonosok.

A ferfi, hogy valami adot ne kelljen fizetnie videken vett a nagy fianak egy hazat.

Havi 15ezret fizett a babanak gyerektartast (jelenleg munkanelkuli).

A lakasert kapott penzbol viszont semmit nem adott.

Jarna neki valami?


2014. ápr. 23. 10:52
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
97%
Ha a nő adott valamit a lakás árába, vagy esetleges felújításába, akkor jár neki, ha nem adott, akkor semmi nem jár neki.
2014. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%
miért járna? Ő vette? Nem. GYanítom, a fenntartás sem az ő pénzéből történt.
2014. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
85%

Röviden? Nem.

Hosszabban? Még mindig nem.

2014. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
96%

A feleségnek járna ha válnak, a szeretőnek semmi, ha csak nem felesben vették, vagy ő újította fel... amúgy semmi.

A gyerektartás jár oda csak.

2014. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
97%
Mármint a szeretőnek? Neki nem jár semmi, semmiből.
2014. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
96%
majd ha halálakor a nevén lesz valami a pasinak, akkor örököl a gyerek is, de addig nem jár neki, csak gyt. Előbb kellett volna meggondolni, szüljön-e nős embernek :(
2014. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
85%
miért gondolja bárki is, hogy jár?
2014. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
82%
#7, mert a nő szeret ingyenvagyonhoz jutni, azért. Tudom, költői, de nem bírtam ki. Különben a szerető írta a kérdést. Budapestre nem felmegy, hanem "feljon".
2014. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
91%
én csak a pici gyerkőcöt sajnálom...
2014. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
5%

Mivel szerető nem tekinthető élettársnak a Ptk. szerint, így nem jár neki semmi.


"XXV. CÍM


AZ ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT


6:514. § [Az élettársi kapcsolat létrejötte és megszűnése]

(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.

(2) Az élettársi kapcsolat az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállása esetén az életközösség létesítésével jön létre, és megszűnik, ha az élettársak egymással házasságot kötnek, bejegyzett élettársi kapcsolatot létesítenek vagy az életközösségük véget ér."


Élettársnak viszont már sok joga van:

"AZ ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT CSALÁDJOGI HATÁSAI


VII. CÍM


AZ ÉLETTÁRSI TARTÁS


4:86. § [Az élettársi tartásra való jogosultság]

(1) Az életközösség megszűnése esetén volt élettársától tartást követelhet az, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, feltéve, hogy az életközösség legalább egy évig fennállt és az élettársak kapcsolatából gyermek született.

(2) Ha a volt élettárs a tartásra az életközösség megszűnését követő egy év eltelte után válik rászorulttá, volt élettársától tartást különös méltánylást érdemlő esetben követelhet.

4:87. § [A tartásra való érdemtelenség]

(1) Érdemtelensége miatt nem jogosult tartásra az a volt élettárs,

a) akinek súlyosan kifogásolható életvitele, illetve magatartása járult hozzá alapvetően az élettársi kapcsolat megszűnéséhez;

b) aki az életközösség megszűnését követően volt élettársának vagy vele együtt élő hozzátartozójának érdekeit durván sértő magatartást tanúsított.

(2) Az érdemtelenség elbírálásánál figyelembe kell venni az arra hivatkozó volt élettárs magatartását is.

4:88. § [A tartási képesség]

Nem köteles volt élettársát eltartani, aki ezáltal saját szükséges tartását vagy gyermekének tartását veszélyeztetné.

4:89. § [Megállapodás a tartás egyszeri juttatással történő teljesítéséről]

Az élettársak közokiratban vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratban megállapodhatnak abban, hogy a tartásra köteles élettárs tartási kötelezettségének meghatározott vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget. Ebben az esetben a juttatásban részesített élettárs a jövőben tartási követeléssel akkor sem léphet fel, ha arra e törvény alapján jogosulttá válik.

4:90. § [A tartás sorrendje az élettárs és a házastárs között]

A tartásra a volt élettárs a különélő házastárssal és a volt házastárssal egy sorban jogosult.

4:91. § [A rokontartás szabályainak alkalmazása]

A tartás mértékére, szolgáltatásának módjára, időtartamára és ezek megváltoztatására, a tartási igény visszamenőleges érvényesítésére, a tartáshoz való jog megszűnésére és a tartás megszüntetésére a rokontartás közös szabályait kell megfelelően alkalmazni, azzal, hogy az élettársi tartáshoz való jog megszűnik akkor is, ha az arra jogosult újabb élettársi kapcsolatot létesít vagy házasságot köt.

VIII. CÍM


AZ ÉLETTÁRSAK LAKÁSHASZNÁLATÁNAK RENDEZÉSE


4:92. § [A lakáshasználat bírói rendezése]

A közösen használt lakásnak az életközösség megszűnését követő további használatát előzetesen rendező szerződés vagy az életközösség megszűnése után kötött egyéb megállapodás hiányában az életközösség megszűnése esetén bármelyik élettárs kérheti a bíróságtól az élettársak által közösen használt lakás további használatának rendezését.

4:93. § [Az élettársak közös jogcíme alapján lakott lakás használatának rendezése]

(1) Az élettársak közös jogcíme alapján használt lakás további használatáról a bíróság a házastársak közös jogcíme alapján használt lakás használatának rendezésére vonatkozó rendelkezések megfelelő alkalmazásával dönt.

(2) A bíróság a lakáshasználatra jogosult közös kiskorú gyermek megfelelő lakáshoz fűződő jogát is figyelembe veszi, ha az élettársi kapcsolat megszűnése esetén az élettársak közös jogcíme alapján használt lakás további használatáról dönt.

4:94. § [Az élettárs feljogosítása a másik élettárs kizárólagos jogcíme alapján lakott lakás használatára]

(1) Az élettársi kapcsolat megszűnése esetén a bíróság a volt élettársat - kérelmére - feljogosíthatja a másik élettárs kizárólagos jogcíme alapján közösen használt lakás további használatára, ha az életközösség legalább egy évig fennállt, és az élettársak kapcsolatából származó kiskorú gyermek lakáshasználati jogának biztosítása érdekében ez indokolt.

(2) A bíróság az (1) bekezdésben meghatározott esetekben az adottságainál fogva arra alkalmas lakásnak elsősorban az osztott használatát rendelheti el.

(3) Kivételesen indokolt esetben a bíróság a volt élettársat a másik élettárs kizárólagos tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga alapján használt lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult közös kiskorú gyermekek legalább egyike feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a volt élettársat illeti meg, és a kiskorú gyermek lakáshasználata másként nem biztosítható.

(4) A bíróság a (2)-(3) bekezdés szerinti osztott vagy kizárólagos használatot meghatározott időre vagy feltétel bekövetkezéséig is biztosíthatja.

(5) A kizárólagos használatra feljogosított volt élettársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlása esetén szüntethető meg.

(6) Nem tarthat igényt a másik élettárs kizárólagos jogcíme alapján használt lakás osztott vagy kizárólagos használatára az a volt élettárs, akinek más beköltözhető vagy egyoldalú nyilatkozatával beköltözhetővé tehető lakása van.

4:95. § [A lakáshasználat újrarendezése]

(1) Ha a bíróság a lakás osztott használatát rendelte el, vagy a tulajdonos vagy haszonélvező élettársat kötelezte a lakás elhagyására, bármelyik volt élettárs kérheti a lakáshasználat újrarendezését arra hivatkozással, hogy a rendezés alapjául szolgáló körülményekben bekövetkezett változás folytán a használat módjának változatlan fenntartása lényeges jogi érdekét vagy a közös kiskorú gyermek érdekét sérti.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltak nem érintik a volt élettársnak azt a jogát, hogy a használat megosztását követően volt élettársa bérlőtársi jogviszonyának megszüntetését e törvénynek a bérlőtársakra vonatkozó rendelkezései alapján kérje."

2014. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!