Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lesz így szobatiszta a...

Hogyan lesz így szobatiszta a gyerek, ha az anyjának "kényelmesebb" pelenkázni, mint vesződni a bilire szokatással?

Figyelt kérdés

A keresztfiam két éves és két hónapos. Még nem szobatiszta, de az anyja (a hugom) nem szoktatja bilire.

A gyerek, ha meglátja a bilit, megmered és visít.


2008. febr. 4. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
el kell keserítselek.nehezen.elsősorban az anyjával kéne beszélned.meg ha esetleg te ott vagy próbálkozhatnál te is vele.lassan közeledik a nyár.akkor majd könnyebb lesz.egy kis bugyiban is elszaladgál majd.mondjuk jól jönne neki egy olyan bili ami figurás,vagy zenél.akkor a gyerek talán játéknak veszi és nem kötelességnek.
2008. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

A kisfiammal 2,5 évesen kezdtük el a bilizést és matricát kapott, amikor belepisilt. (A védőnénik tanácsolta és nektek is csak ajánlani tudom!)Eleinte csak du, majd délelőtt is. Aztán amikor a hugyhólyagja elég érett lett, akkor a délutáni alvásnál már száraz volt a pelus, majd néhány hónap múlva már éjszaka sem kellett.

Azért annyit jó tudni, hogy a gyereket csak akkor veszik be az oviba, ha szobatiszta, ez feltétel!

A lányok érettebbek, így a lányommal szintén matricáztunk és neki gyorsabban is ment, érettebb volt a dologra, így néhány hónap alatt ő is teljesen szobatiszta lett. Persze könnyítette a dolgát, hogy a tesójával együtt mentek wcre és látta, hogy mit kell csinálni.

Egyik ismerősöm nem tulajdonított nagyobb figyelmet a szobatisztaságra szoktatásra és a libero up and go bugyis pelusát adta a lányára és 3 éves kora körül EGY HÉT ALATT TELJESEN SZOBATISZTA lett a gyerek!

Én a fiamat sajnos már 9 hónaposan ráültettem a bilire, minek következtében, ha bilit látott, akkor visított! Egy idő után aztán elmúlt a tiltakozása. Mi eleinte együtt mentünk wcre ő bilibe pisilt, Anya meg a wcbe.

Vannak olyan gyerekek is akik utálják a bilit és rögtön csak wcbe pisilnek, kakilnak persze wc szűkítővel, lehet mondani is, hogy a nagyok bizony így csinálják.

Én nagyon makacs lettem amióta Anya vagyok és nem hagyom, hogy a dolgaimba beleszóljanak, persze a tanácsokat meghallgatom és némi mérlegelés után eldöntöm, hogy elfogadom-e vagy sem.

Szerintem, ha a hugodat nem izgatja, mert igen kényelmesebb pelusozni, de egy idő után már igénye lesz rá és magától ugyis pisilni, kakilni fog bilibe vagy wc-be. Ne aggódj rajta!

Minden gyerek megtanul 3 éves korára egyedül enni, inni, szobatiszta is lesz és el kezd beszélni.

2008. febr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiú nincs elkésve semmiről. Én még nem hallottam olyan felnőttről aki pelenkába pisil, mert az anyja nem szoktatta a bilire. Előbb utóbb úgyis rájön, vacak neki az a nagy csomag a lába között. Szerencsés ha vannak nagy unokatesók. Nálatok mehet a nagyokkal a WC-re. Mondhatjátok, a pelenka kisbabás, a nagyok biliznek vagy a WC-t használják. Annyira azért nem lehet kényelmes a hugod, hogy 6-8 éves koráig pelenkázni akarná a kicsit.
2008. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!