Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lettem, viszont nem...

18 éves lettem, viszont nem kaptam semmi pénzt szülőktől, kiderült, hogy nincs is semmilyen számlám, amin születésem óta gyűlik a pénz?

Figyelt kérdés
Egy gazdag városban nevelkedtem, ahol bankárok, jogászok, mérnökök gyernekeivel ismerkedtem főképp, és dicsekedtek, hogy az ő nevükre földet íratott az apjuk, átadták nekik a hagyományos x millió összegű számlát, amit születése óta egyenget anyu, apu. Titkon vártam én is, hogy hátha kapok egy kis tarisznyáravalót, de nem így lett, pedig már tervezgettem, hogy értékálló aranyra váltom az infláció miatt és nem hülyeségekre költöm el hanem tanulásra, megélhetésre. Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk, mert anyunak és apunak is nagyszerű munkahelye van és mindent megadnak nekem, persze nem is kérek tőlük luxuscikkeket. Ha kérek tőlük valamit, akkor közösen megbeszéljük, hogy szükséges-e az a dolog, amit meg szeretnék venni. Kérdésem az, hogy vajon mennyire törvényszerű ez a titkos bankszámla? Mert a környezetemben mindenki kapott, ezért meglepődtem, hogy én nem, de nem hisztizek, nem neheztelek emiatt a szüleimre.
2014. ápr. 20. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 at__us ***** válasza:
Azért kevés ember mondhatja el magáról 18 évesen, hogy kap ennyit, meg annyit. Megértem, hogy a környezetedben az a helyzet, hogy mindenki kap egy milliós nagyságrendet megütő pénzösszeget. Azonban,ha pénzt szeretnél, akkor inkább beszéld meg otthon, hogy szeretnél saját magad eldönteni, hogy mit akarsz venni, tehát ha legközelebb vennének neked valami TV-t vagy Táblagépet, laptopot, akármit csak úgy, akkor mond meg, hogy inkább adják oda a számládra, aztán te eldöntöd, hogy azt a pénzt, mire költöd.
2014. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim válasza:

Nagyon nagy kár, hogy valószínű, a kérdező már nem érhető el... Rettentő kíváncsi lennék ennyi év távlatából, hol tart az élete.


Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok, 29 éves férfi, és kb. elkönyvelhetem, hogy nem lesz sohasem saját lakásom addig, míg nem öröklök.


2014 óta pedig, hogy mennyit változott a világ, ne is menjünk bele.


Én szüleim is tehettek volna félre bőven, de mindig elment az a pénz felesleges dologra.


A teljes huszonéves korom egy pokol volt, mert lakást akartam vásárolni, de bármit próbáltam, belebuktam, és nem jött össze.


Persze, lehet mondani, én hibám, nyilván. De én pl. azt láttam, hogy osztálytársaim nagy része kapott saját ingatlant, ha nem is saját névre, de ottlakásra igen.


Egy sokéves, gyönyörű kapcsolatom ment tönkre, szintén a háztéma miatt. Belefáradtunk az egészbe, nagy volt a távolság, és nem tudtunk sehol sem lakni. Még ma is könnybe lábad a szemem, pedig pár éve volt. Egy kis garzon is megváltás lett volna.


Szívből kívánom, aki fiatalon kap lakást, élvezze ki, mert hihetetlenül értékes és értelmes szülőkkel rendelkezik, és becsülje meg őket.


Remélem egyszer a sors úgy hozza, megváltozik az életem, vállalhatok gyereket úgy, hogy 18 évesen már a kezébe csak egy ingatlan kulcsát kell adjam. A bennem lévő fájdalmat már csak ez tudná enyhíteni.

2022. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!