Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lettem, viszont nem...

18 éves lettem, viszont nem kaptam semmi pénzt szülőktől, kiderült, hogy nincs is semmilyen számlám, amin születésem óta gyűlik a pénz?

Figyelt kérdés
Egy gazdag városban nevelkedtem, ahol bankárok, jogászok, mérnökök gyernekeivel ismerkedtem főképp, és dicsekedtek, hogy az ő nevükre földet íratott az apjuk, átadták nekik a hagyományos x millió összegű számlát, amit születése óta egyenget anyu, apu. Titkon vártam én is, hogy hátha kapok egy kis tarisznyáravalót, de nem így lett, pedig már tervezgettem, hogy értékálló aranyra váltom az infláció miatt és nem hülyeségekre költöm el hanem tanulásra, megélhetésre. Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk, mert anyunak és apunak is nagyszerű munkahelye van és mindent megadnak nekem, persze nem is kérek tőlük luxuscikkeket. Ha kérek tőlük valamit, akkor közösen megbeszéljük, hogy szükséges-e az a dolog, amit meg szeretnék venni. Kérdésem az, hogy vajon mennyire törvényszerű ez a titkos bankszámla? Mert a környezetemben mindenki kapott, ezért meglepődtem, hogy én nem, de nem hisztizek, nem neheztelek emiatt a szüleimre.
2014. ápr. 20. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
74%

Én sem kaptam semmit, és sajnos szerintem nem is az az általános, hogy útravalóul egy kisebb vagyont kap a csemete.

De mivel nem is számítottam rá, hogy van egy titkos számlám, teljesen természetes volt, hogy a szülinapomra a szokásos, szülinapi összeget kaptam, és szerintem neked pont azért akkora arculcsapás, mert számítottál rá; még csak nem is reménykedtél benne, hanem már logikusan eltervezted, mire fogod költeni.

2014. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
78%
Szep almok ezek hogy majd teszel felre a gyerekeidnek. :) Na de majd kb. 25 ev mulva gondolj vissza erre a kijelentesre mikor a gyereked betolti a 18 at :)
2014. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, kérdező, de azért a pénzért a szüleid dolgoztak meg, az ő hatáskörük eldönteni, mire költik. Jár nekik. Ha a megélhetésedet nem veszélyeztetik, igenis joguk van a saját igényeikhez, legyen az akár tévé, akár kocsi. A titkos bankszámla nem törvényszerű, sőt, legtöbbünk számára nem is életszerű.
2014. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
97%

Kérdésedben ezt írod: "Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk"


Válaszodban pedig ezt: "Nem vagyunk gazdagok, egy kis volt-kommunista lakótelepen nyomorgunk"


Most akkor melyik? Vagy gazdagon nyomorogtok? Annak meg mi értelme van?


Amúgy nem törvényszerű, de elég elolvasni pár kérdést a szülő-gyerek témában, és ez rögtön kiderül. A legtöbb fiatal már annak is örül, ha valamennyire egészben marad az önérzete, mire nagykorúvá válik. Sajnos így jártál, de hidd el, ezzel nagyon nem vagy egyedül.

2014. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
23-as szerinted miért irreális, hogy az ember havonta félrerak párezret a gyerekei jövőjére? Èn mérnök szeretnék lenni vagy itt a szülővárosomban, vagy Svájcban várnak ismerősömék, nem hiszem el, hogy a magyarok 2/3-a nem képes mindig egy kicsit spórolni. Egy felsővel, nadrággal, pár csokival kevesebb havonta.
2014. ápr. 20. 16:44
 26/62 A kérdező kommentje:
A nem szegénység nem egyenlő a gazdagsággal...
2014. ápr. 20. 16:45
 27/62 anonim ***** válasza:
83%
Már bocs, de a spórolást te is megtehetted volna és akkor nem kellene a szüleidtől várnod a megváltást.
2014. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Én írtam, hogy szüleimre nem neheztelek. Láttam egy példát, hogy van ez a számlanyitási szokás, ami nálunk nem volt. Tudni szerettem volna, hogy ez mennyire elterjedt. Azt hiszem egyvalaki írta, hogy ő kapott. Ezek szerint nem. Spórolós tipus vagyok, nem herdálom a pénzt, havonta kb. 5000Ft-ot kapok kajára, félévente egyszer megyek ruhát venni, dolgozni szoktam, így is megállok a talpamon, mindössze a kíváncsiság hajtott.
2014. ápr. 20. 16:51
 29/62 anonim ***** válasza:
77%
Tudod en annak orulok ha megtudom segiteni edesanyamekat kulfoldrol... ha tudok anyagilag segiteni... en egynfillert nem akarnek tole. Nekem eleg az mikor hazamegyek a kedvenc eteleimmel es szeretettel var. Sajnos meg az o megelhetesuk is olyan, hogy eppen kijonnek havonta. Nem tudnak engem tamogatni, sajnos igy hugomat se fogjak.
2014. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
80%

Miért ne tehetne félre a Kérdező a gyerekeinek? Aki akar, az meg is valósítja. Engem sem segítettek semmivel sem a szüleim, ha a párom feleségül venne, semmivel sem tudnának támogatni, pedig nincs rossz életük, átlag középréteg a szüleim. De, nincs sose pénz. Persze, hiszen vasárnap mindig 2 fogásos ebéd van, napi szinten 10 ezer megy el a boltban, annyi emberre főz anyám, mintha 5-en élnének, de már csak ketten vannak nyugdíjasok, megy ki a kaja fele a kukába, mert minden nap újat főz, mert ez a mániája. Ja, és a cigaretta, ami már napi 1000 Ft. Vagyis, fontosabb volt azt megvenni, míg a gyereknek a cigi árát félretenni. Ja, és a napi " 2 dekás ", az is megvan. Csak a cigi és a vodka, vagy konyak napi szinten több mint 2 ezer forint, ha csak erről lemondanak, vagy kevesebbszer vettek volna alkoholt, na meg a heti 1-2 nap kocsma is belefért az életükbe, na, ha ezekre tellett, akkor a gyerekre miért nem? Plusz, ne felejtsük el, hogy ők a Kádár, meg Antall kormány idején voltak fiatalok. Anyám egyik nap mesélte, hogy az Antal elengedte anno a lakáshitelek felét, vagy valami hasonló és mivel akkor nem emelkedtek a törlesztőrészletek, simán ki tudták fizetni egy összegben a fennmaradó hitelüket. Ja, de a saját kényelmük fontosabb volt és most is az. Köszönöm nekik, hogy felneveltek, de ha más hasonló körülmények közt élő családok tudtak adni, keveset is ha nem sokat, akkor ők miért nem? Miért volt annyira fontos a cigi, a kocsma? Mert még egy napot a Balatonra sem mentünk soha.

Szóval, én igen, teszek félre a gyerekeimnek, mert ha nem lesz jobb a helyzet Magyarországon, akkor nekik még nehezebb lesz. 3 gyerekem van, fejenként 16 ezer családi pótlékot kapnak. Na, az megy nekik külön számlára és mindegyiknek külön van a számlája, hogy vita se legyen. Lehet, hogy később nem sokat ér ez a pénz, de lehet, hogy 10 év múlva már 25 ezret tudok nekik fejenként félretenni. A lényeg, hogy már kiskorukban el kell kezdeni, minél többet lehessen félretenni nekik. És, nem fogok a számlájukhoz nyúlni a saját javamra!

Nem keresünk fél milliókat sem, mert én 88 ezer Ft tgyást kapok, a párom meg 170 ezret keres és nevelünk 3 gyereket, csak épp cigire meg piára nem költünk, de állatkertbe és hasonló helyekre mégis el tudok menni is a családommal!

2014. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!