Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lettem, viszont nem...

18 éves lettem, viszont nem kaptam semmi pénzt szülőktől, kiderült, hogy nincs is semmilyen számlám, amin születésem óta gyűlik a pénz?

Figyelt kérdés
Egy gazdag városban nevelkedtem, ahol bankárok, jogászok, mérnökök gyernekeivel ismerkedtem főképp, és dicsekedtek, hogy az ő nevükre földet íratott az apjuk, átadták nekik a hagyományos x millió összegű számlát, amit születése óta egyenget anyu, apu. Titkon vártam én is, hogy hátha kapok egy kis tarisznyáravalót, de nem így lett, pedig már tervezgettem, hogy értékálló aranyra váltom az infláció miatt és nem hülyeségekre költöm el hanem tanulásra, megélhetésre. Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk, mert anyunak és apunak is nagyszerű munkahelye van és mindent megadnak nekem, persze nem is kérek tőlük luxuscikkeket. Ha kérek tőlük valamit, akkor közösen megbeszéljük, hogy szükséges-e az a dolog, amit meg szeretnék venni. Kérdésem az, hogy vajon mennyire törvényszerű ez a titkos bankszámla? Mert a környezetemben mindenki kapott, ezért meglepődtem, hogy én nem, de nem hisztizek, nem neheztelek emiatt a szüleimre.
2014. ápr. 20. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt számlám, de soha egy fillért nem láttam abból a pénzből, és úgy fest, em is fogok, szóval nem vagy egyedül.
2014. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném, hogy apu most vett 3d tévét, táblagépet, új kocsit, elkocsmázza a pénzt, de ha mondom neki, hogy költse el értelmesebben, akkor megsértődik.
2014. ápr. 20. 15:59
 3/62 anonim ***** válasza:
98%
Rajtad kívül olyan pár millió 18 éves úgy lép a nagybetűs életbe, hogy semmit nem kap a szülőktől, sőt sokan nem jó módú családból származnak. Szóval te még szerencsés vagy, mert jó módban, dolgozó szülők mellett nőttél fel.
2014. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el, nagyon sokan nem kapnak. A legtöbb szülőnek szerintem eszébe sem jut számlát nyitni a gyerek születésekor. Én életbiztosításból és fundamentából is kaptam pénzt, összesen 2,5 milliót. Egyelőre le van kötve, mert nincs rá szükségem. 1-2 év múlva, ha befejeztem a főiskolát, akkor lakást akarok venni, mert most nagyon jó áron lehet hozzájuk jutni, én úgy gondolom, jobban megéri, mint egy albérlet. Ez önerőnek jó lesz, és keresek valami jó hitelt. A családban van banki dolgozó, aki segít majd eligazodni a hitelek világában. Egyébként nálunk nem volt titok az, hogy a szüleim havonta befizetnek erre a két számlára, mindig is tudtam. Azt is tudtam, mikor már csak néhány hónap volt hátra, hogy le fognak telni, és megkapjuk a pénzt. Nem 18 voltam akkor, hanem már 19.
2014. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
94%
Nahát, ez érdekes. Én 17 vagyok és eszembe nem jutna reménykedni, hogy esetleg kapok pénzt, ha betöltöm a 18-at vagy van egy számlám, amin gyűlik a pénz. Pedig aztán mi sem állunk rosszul. Szerintem ez nem szokás, csak van, aki úgy gondolja, hogy gyűjt a gyereknek. Én személy szerint nem is szeretném, ha rám sóznának egy csomó pénzt, mert nem tudnám rendesen megbecsülni. Amiért viszont én dolgozok meg, arra egyrészt büszke vagyok, másrészt vigyázok rá és nem veszem automatikusnak, hogy pénzelnek.
2014. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
97%

18 évesen én egy meleg kézfogást kaptam és egy "Boldog Születésnapot" felköszöntést.


Mégis örültem neki és nem szidtam anyámékat amiért csak ennyire "telt" tőlük!


"mennyire törvényszerű ez a titkos bankszámla"


Normális átlag emberek körében semennyire

2014. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim válasza:
97%

1.) Lehet, hogy a környezetedben, a burzsujok közt ez a szokás, de hidd el, az egész országot nézve ez a ritkaság.

2.) Örülj, hogy gazdag szüleid vannak! Ha velük lakhatsz, akkor még mindig jómódban élhetsz.

3.) A te feladatod lesz a saját jómódod megteremtése.

4.) Nézd meg Bill Gates-t, ő sem adja oda a dollármilliárjait a gyerekeinek, mikor 18 évesek lesznek. Neki ez a nevelési módszere. Olvass utána, keress rá!


Minden jót, sok sikert!

2014. ápr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
86%

szerintem pereld be a szüleid hogy nem kaptál semmit

pedig elérted a 18 éves kort csak úgy!

azért ezt kevesen ugorják meg

2014. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok, egy kis volt-kommunista lakótelepen nyomorgunk, 2004 óta szeretnénk kertesházat építeni, de sajnos arra nincs keret. Szóval inkább úgy mondanám, hogy kényelmes az életünk. Igazából nem is tudom, hogy pontosan mit kezdhetnék a pénzzel, valószínűleg akkor költeném, mikor hivatalosan is kirepülök a fészekből, külföldre mennék, szóval biztos kéne némi tőke, ami jó lett volna, ha kéznél van.
2014. ápr. 20. 16:16
 10/62 anonim válasza:
87%
LoL, ideje felébredni az álomvilágból, nem gondolod?
2014. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!