Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lettem, viszont nem...

18 éves lettem, viszont nem kaptam semmi pénzt szülőktől, kiderült, hogy nincs is semmilyen számlám, amin születésem óta gyűlik a pénz?

Figyelt kérdés
Egy gazdag városban nevelkedtem, ahol bankárok, jogászok, mérnökök gyernekeivel ismerkedtem főképp, és dicsekedtek, hogy az ő nevükre földet íratott az apjuk, átadták nekik a hagyományos x millió összegű számlát, amit születése óta egyenget anyu, apu. Titkon vártam én is, hogy hátha kapok egy kis tarisznyáravalót, de nem így lett, pedig már tervezgettem, hogy értékálló aranyra váltom az infláció miatt és nem hülyeségekre költöm el hanem tanulásra, megélhetésre. Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk, mert anyunak és apunak is nagyszerű munkahelye van és mindent megadnak nekem, persze nem is kérek tőlük luxuscikkeket. Ha kérek tőlük valamit, akkor közösen megbeszéljük, hogy szükséges-e az a dolog, amit meg szeretnék venni. Kérdésem az, hogy vajon mennyire törvényszerű ez a titkos bankszámla? Mert a környezetemben mindenki kapott, ezért meglepődtem, hogy én nem, de nem hisztizek, nem neheztelek emiatt a szüleimre.
2014. ápr. 20. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
96%
3D TV, táblagép, új kocsi és nyomorogtok. Más is szeretne így nyomorogni.
2014. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
83%

NEM általános. A szülőknek ez nem feladatuk, ha a felneveléseden, taníttatásodon kívül még erre is futja, jó, ha nem, akkor nem.

A jogászok, bankárok elkényeztetett gyerekei meg nem fogják megbecsülni, ami munka nélkül az ölükbe hullott. Hidd el, magad is azt fogod majd értékelni, amiért te dolgozol meg.

2014. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Nyomorgunk igen, mert rossz a fűtőrendszer, sok gond van a lakással, az alapvető dolgok nincsenek rendben, de apa elveri a pénzt, csak végszükség esetén költ nem magára. De nem ezen van most a hangsúly.
2014. ápr. 20. 16:28
 14/62 anonim ***** válasza:
89%
Na majd ha elkezdesz dolgozni megtudod hogy miert is nem nyomtak a feneked ala penzt...
2014. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi normális válaszokat.
2014. ápr. 20. 16:30
 16/62 A kérdező kommentje:
Utolsó, én mindenképpen teszek félre a gyerekeimnek,majd. És légyszives értelmezzétek a leírtakat: nem ELvártam a számlát, hanem vártam.
2014. ápr. 20. 16:31
 17/62 anonim ***** válasza:
98%
Lakótelepen laktok, 2004 óta nem tudtak a szüleid családi házat építeni és te milliós bankszámlát vártál a családodtól? Te vagy kamuzol vagy csak szimplán nem vagy normális.
2014. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj meg az őszinteségért, de én Veled ellentétben azon lepődtem volna meg, ha bármit is kaptam volna. Az, hogy valaki felnőtté válik, önmagában nem érdem.

Látogass el az underclassba, hagyd a kőgazdagokat és reálisabban értékeled majd a helyzetedet.

2014. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Hol látod te, hogy milliós számlára vágyom? Azt írtam, hogy tarisznyáravalót. A 3D-s tévé ára pl., mert szerintem az felesleges.
2014. ápr. 20. 16:35
 20/62 anonim ***** válasza:
92%
Kasztgondolkodás megvan keményen. Na, remélem fog még árnyalódni a kép, elvégre is még csak 18 vagy. Engem az érdekelne legjobban, hogy te milyen pályára készülsz?
2014. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!