Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lettem, viszont nem...

18 éves lettem, viszont nem kaptam semmi pénzt szülőktől, kiderült, hogy nincs is semmilyen számlám, amin születésem óta gyűlik a pénz?

Figyelt kérdés
Egy gazdag városban nevelkedtem, ahol bankárok, jogászok, mérnökök gyernekeivel ismerkedtem főképp, és dicsekedtek, hogy az ő nevükre földet íratott az apjuk, átadták nekik a hagyományos x millió összegű számlát, amit születése óta egyenget anyu, apu. Titkon vártam én is, hogy hátha kapok egy kis tarisznyáravalót, de nem így lett, pedig már tervezgettem, hogy értékálló aranyra váltom az infláció miatt és nem hülyeségekre költöm el hanem tanulásra, megélhetésre. Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk, mert anyunak és apunak is nagyszerű munkahelye van és mindent megadnak nekem, persze nem is kérek tőlük luxuscikkeket. Ha kérek tőlük valamit, akkor közösen megbeszéljük, hogy szükséges-e az a dolog, amit meg szeretnék venni. Kérdésem az, hogy vajon mennyire törvényszerű ez a titkos bankszámla? Mert a környezetemben mindenki kapott, ezért meglepődtem, hogy én nem, de nem hisztizek, nem neheztelek emiatt a szüleimre.
2014. ápr. 20. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó szívemből szóltál. Igaz, hogy a magyarok kevés fizetséget kapnak, többet érdemelnénk, de világviszonylatban gazdag országnak számítunk. Sejtettem, hogy páran leszólnak, hogy pénzt reméltem, de valamiért afrikai éhezők nem szoktak tüntetni, hogy mit képzel az a magyar, hogy arról panaszkodik, hogy hónap végére már nem volt pénz kolbászra, mikor ők leveleken, bogarakon élnek. És sok ilyen szegény ember cigizik, meg lusta gyalogolni, biciklizni, inkább járkál kocsival, mikor a benzin az egekben. Tudom, hogy van mélyszegénység, de egy átlag magyar gondolhat a gyerekére, annyira rossz helyzetben nem vagyunk, sokan irigykedhetnének ránk.
2014. ápr. 20. 17:09
 32/62 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy kasztgondolkozás. Mégegyszer mondanám, hogy nem vagyunk gazdagok. Nem tudom pontosan, hogy mennyi az annyi, de 250.000ft nettó körül keresnek ketten. Erről titkolózni szoktak.
2014. ápr. 20. 17:16
 33/62 anonim ***** válasza:
56%
Nekem gyujtottek penzt. Amikor 18 lettem akkor mondtak, h az a penz a tanittatasomra megy. Es ugy is tortent. Nem kaptam keszhez semmit belole.
2014. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
51%
Nekem nem volt, azért, mert a kezdetek kezdetén az adósságokat kellett rendezni, és közben nőttük ki magunkat úgy, hogy jobban éljünk, de addigra már közeledtem a 18hoz, és azóta megint kicsit visszaesett a helyzet. De én is ismerek sokakat akiknek van ilyen számlájuk. Amúgy jó ötlet, ha lesz gyerekem, én is fogok neki csinálni:) Már ha fogok úgy keresni (remélhetőleg).
2014. ápr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
73%
Inkább örülnél, hogy 18 évesen nem raktak ki a szülők. Sokan vannak, akik ha betöltik a 18-at mehetnek ahova tudnak, vehetnek fel hitelt stb. Nemhogy pénzt kapnak.
2014. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező! Megértem a csalódottságodat, hiszen a szüleidnek _lett volna_ lehetősége kicsit félre tenni neked, de nem tették. Elhiszem, hogy bánt, hogy helyette ott a 3D tévé és az egyéb haszontalan dolgok. A húszas éveim végén járok, pontosan tudom, hogy mennyire nehéz a nulláról elindulni, és hihetetlen nagy könnyebbség lett volna már az is, ha a szülők legalább abban tudnak segíteni, hogy a lakás önerőre összegyűljön.

Az, hogy előre gondoljunk a gyerekeink jövőjére és takarékoskodjunk nekik, Magyarországon csak az elmúlt években került a köztudatba. Ha megnézed, a legtöbben csak napról napra élnek, még magukról sem tudnak igazán gondoskodni (pl. nem gondolnak a nyugdíjas éveikre). Sajnos rengetegen vannak, akik nem tehetik meg, hogy akár öt ezer forintot is félre tegyenek egy hónapban a gyerekük jövőjére, hiszen annak is örülnek, ha van mit enni a hónap végén. De, aki ki tudná szorítani, és mégsem teszi, persze, hogy csalódás a gyereknek.

Akárhogy is állítod, hogy nem haragszol a szüleidre, azért érződik a szavaidban a harag és a csalódottság, de úgy gondolom, hogy ezt megengedhetnéd magadnak. Mármint, hogy megéld ezeket az érzéseket. Szar, hogy nem voltak előrelátók, szar, hogy bezzeg a hülyeségre van pénz. Ebben a helyzetben nem nagyon van semmi, ami vigasztaló lehetne, maximum csak annyi, hogy te abban szerencsés vagy, hogy normális körülmények között nőhettél fel.


Én utólag már nem bánom, hogy a szüleim nem tudtak adni semmit. Így teljesen önálló az életem, senki nem formálhat jogot arra, hogy beleszóljon a dolgaimba.

Te már biztosan sokkal előrelátóbb leszel, és másképp csinálod a saját gyerekeiddel.

2014. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
88%

én eddig olvastam:


"Egy gazdag városban nevelkedtem.."

"Mi sem vagyunk szegények, anyagilag jól állunk"

"Titkon vártam én is, hogy hátha kapok egy kis tarisznyáravalót, de nem így lett, pedig már tervezgettem, hogy értékálló aranyra váltom "


"Nem vagyunk gazdagok, egy kis volt-kommunista lakótelepen nyomorgunk, 2004 óta szeretnénk kertesházat építeni"


MOST AKKOR MELYIK???


gondolom, ha annyi pénzük lenne, akkor nem lakotelepen laknátok :-O

teljesen ellentétes amiket irsz.....

2014. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

18. születésnapomon sírva felhívott anyám, hogy ha 2 héten belül nem fizet ki több mint egy milliót, akkor elviszik a lakást a fejük felől. A bátyám felvette a max diákhitelt, később én is hitelt vettem fel, 6 hónap múlva akkor is elúszott a lakás -.-

Örülj neki, hogy "tiszta" lappal indulhatsz, egyébként az előttem írók is felhívták a figyelmet az ellentmondásaidra.

2014. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem értem, hogy ha a szülő soha nem mondta soha nem tett utalás,még hogy gondoltad hogy kapsz.

Melyik ez a gazdag város ahol csak jogászok, mérnökök bankárok gyerekei vannak?

Kicsit az az érzésem te nagyon mese világban élsz még.

2014. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
89%

végigolvastam.

én az elejétöl fogva tudtam, hogy van a testvéremnek és nekem is bankszámlája. amikor megszülettem 83-ban, akkor édesapám barátja adott a keresztelömre 5 ezer forintot, ezt egyböl betették számlára, onnantol kezdve minden honapban tettek be egy kisebb összeget, mi ugy lettünk nevelve a bátyámmal, hogy kiskorunk ota dolgoztunk igy kaptunk is érte pénzt, egy horgászboltnak szedtem kis tejfölös dobozokba gilisztát, besegitettem a helyi virágboltban, mentem takaritani a szomszédba, a husvétra, karácsonyra kapott pénzeket mindig összegyüjtöttem és tettem be a számlámra, nyárimunka, kukoricatörés, ballagási pénz, születésnapi pénz mind-mind ment oda.. mire 21 éves lettem, ezen a számlán kereken 10 millio forint volt (amiböl lakást vettem)

mi ugyanezt csináljuk, ahogy megszületett a fiunk, nyitottunk neki egy számlát, ahova havonta 10-20 ezer ft-ot teszünk be, plusz amit a nagyszülöktöl, keresztszülöktöl, innen-onnan kap, az is egyböl ott landol..igy majd 21 éves korára lesz egy kis kezdö tökéje.. nekünk ez igy normális, sokaknak meg nem.. mi nem veszünk plazma tévét, nekünk nincs iphonunk, mi nem járunk el "bulizni", nem iszunk, nem cigarettázunk és nem veszünk havonta nem tudom hány darab uj göncöt.. nem veszünk hitelre semmit, inkább hordjuk, hasznájuk addig amig lehet..kis hazánkban az is flancolni akar, akinek nincs mire és nincs miböl.

2014. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!