Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy így...

Mit csináljak, hogy így viselkedett, miután megtudta, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Pár napja csináltam tesztet, ami pozitív lett. Elmentem orvoshoz, aki megerősítette, hogy terhes vagyok. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert erre egyáltalán nem számítottunk, szedtem gyógyszert. Még csak 18 éves vagyok, elsőéves egyetemista, a barátom 26 éves. Nem mondtam el neki rögtön, mert nem tudtam, hogy közöljem. Tegnap végül elmondtam és először leblokkolt, majd kijelentette, hogy elmegy meginni egy sört egyedül. Aztán késő este hazajött részegen és konkrétan a képembe röhögött, egy értelmes mondatot nem tudott kinyögni. Basszus, én nagyon meg vagyok zuhanva és szarul esett, hogy így reagált. Kezdjük ott, hogy eleve nem akartam gyereket, rendszeresen védekeztünk, még fiatal vagyok, most kezdődik igazán az életem és nem értem, hogy miért pont velem történik ez meg, miért nem azzal, aki már érettebb és évek óta akar gyereket, de nem sikerül neki. A barátom ma is csak annyit mondott, hogy "de durva, akkor apa leszek?" és mondtam, hogy meg kéne beszélni, de megint lelépett valahova és mondta, hogy majd később megbeszéljük. Rajta kívül még senkinek sem mondtam el, mert szüleim tuti kiakadnának, max a barátnőmmel tudok erről beszélni. Hihetetlen ez az egész, de most legfőképp barátom viselkedése esik nagyon szarul, mert nem értem, hogy miért csinálja ezt..ideges vagyok, meg minden és nem tudom, hogy most mi legyen.
2009. dec. 20. 00:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
63%

Te nem akartál gyereke, iskolába jársz, fiatal vagy. Most biztos lepontoznak, mert a legfontosabb egy még sem született élet, de én elvetetném. Persze örökbe is adhatod, de gondolom ha védekeztél akkor azért tetted mert szülni sem szándékozoltál mostanában. Az elég sok macera, orvos, rosszullét, stb, nem lehet így koncentrálni. Szerintem a legfontosabb az egyetem. Azon kívül nem hagyharod a szüleidre sem, és a barátod sem viselkedik valami szépen. Persze meg lehet ezt így is csinálni, de hát 18 évesen nem azért él az ember hogy egyetemről rohanjon haza etetni és azt lesse mikor alszik el a gyerek hogy éjszaka tanulhasson, aztán majd 40 évesen jár el bulizni meg az álmait megvalósítani. Azon kívül nem gondolnám, hogy nagyobb bűn lenne elvetetni egy embriót, mint egy élő gyereket lepasszolni a szülőknek, meg ilyen apát adni neki...

De hát nem tudom milyen tanécsot vársz. Sok lehetőség nincs, azt pedig magad is kitalálhatod. Vagy elveteted, vagy örökbe adod vagy felneveled.

2009. dec. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

Itt már nincs jó döntés. Semelyik se lesz jó. A szerelemnek meg lőttek. Ha abortuszra mész, azért, mert egy nő se bocsátja meg a párjának, ha abortuszra kell mennie "miatta", ha nem mész, akkor azért lőttek a szerelemnek, mert kényszerből együtt kell lennetek.

Egy 26 éves, alkalmi munkákból tengődő srác amúgy is nagyon gáz szerintem. Hogy sokkot kapott, nem csodálom, ő legalább annyira nem tehet róla/tehet róla, amennyire te.

Én nem ajánlok egy döntést se, mert nem lesz jó egyik változat se.

2009. dec. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem a másik miatt menne abortuszra hanem maga miatt. Ő a fiatal, ő szülei nem tudják segíteni, ő jár egyetemre. És jó hogy ilyenkor az érzelmek eluralkodnak de azért ezt lehet tudatosítani.
2009. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
70%
Te nem akkarsz anya lenni, ki is buktál, 18 évesen fiatal is vagy hozzá. A párod nem akkar gyereket kibukot tuti sz életben nem fogja vállalni a feleőséget. Gondolkoz el rajta akkarsz e egyáltalán gyerket, miből fogod nevelni gondolom 1-ő évesként tulajdonképpen semmi végzetsséged nincs. A szüleid segitenének? A párod segítene, képes rá anyagilag, akkarna részt venni a dologban. Téleg gondolod át mert ha megszülöd az egy életen át tartó kötelesség. Ne az legyen hogy ha megszülöd a gyereket hibáztatod az életed rossz dolgaiért. A párod véleménye másodlagos ő bármikor leléphet a te és egy másik ember élet a fontos.
2009. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
48%

00:58


-15 évesen? Szép!

-De legalább él...

2009. dec. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%

Nincs olyan megoldás, hogy mindenkinek jó legyen. Ha szülsz, nagy valószínűséggel egyedül kell fölnevelned, ami nem kis áldozatokkal jár, de a gyerek nagy ajándék.

Ha az abortuszt választod, megoldódni látszik a probléma, de ez csak a látszat. Húsz évesen én az abortusz mellett döntöttem, s most, 60 felé is siratom a meg nem született negyedik/első gyerekemet.

Sajnállak nagyon.

2009. dec. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

Szia! A legfontosabb kérdések egyike, hogy hogyan védekeztetek? Ha óvszerrel, lehet tovább gondolkozni, ha gyógyszerrel, sürgősen meg kell beszélni a nőgyógyásszal, hogy nem jelent-e a gyógyszer veszélyt a megfogant kisbabára. Még huszonéves koromban fogamzásgátló mellett fogant egy babánk. Bár nem terveztük, ha már így alakult, szívesen megtartottuk volna, de az orvos nagyon nem javasolta, azt mondta, komolyan károsodhatott a magzat. Persze az akkori fog.gátlók még mások voltak, azért mondom, beszélni kell a nőgyógyásszal.

Amúgy első sorban a saját reakciótokon gondolkozz el, az mindent elárul. Te kétségbe estél, tanácstalan vagy, a párod meg egyszerűen kivetkőzött önmagából, kocsmázik, jön-megy. Ez nem azt sejteti, hogy bármelyikőtök is készen állna a szülővé válásra. Hidd el, nem ítéllek el, mert védekeztetek, mindent tőletek telhetőt megtettetek. Egyszerűen mindketten éretlenek vagytok még erre a szerepre.


Próbálj megnyugodni, ülj le anyukáddal, mondd el, mit történt, hogy érzel, mik a félelmeid, készen állsz-e az életmódváltásra. Ha hormonálisan védekeztetek, menj el nőgyógyászhoz és kérd ki az ő véleményét is. Biztos lehetsz benne, hogy anyukád meg fog érteni és a lehető legjobb tanácsot adja majd és bárhogyan is alakuljon, számíthatsz rá.

Nehéz döntés előtt állsz, de ne felejstd, bármelyik döntést hozod meg (abortusz vagy vállalod a kisbabát), megváltoztatja az életedet. Minden jót kívánok neked!

2009. dec. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
56%

Hát itt tényleg nincs jó döntés... De én most 22 évesen ilyen helyzetben biztos az abortusz mellett döntenék.. nem szülnék meg egy olyan gyereket, aki nem várt, és akire úgy tekintenék, mint a fiatalságom elrablója, az életem átírója. És ezt a bosszúságot a gyerek is érezné egész életén keresztül. A lepasszolás szülőknek, vagy örökbeadás szóba se jöhetne, ha már gyerekem lenne, akkor teljes mértékben vállalnám a jó és nehéz következményeit. A gyereket nem lehet félvállról venni, vagy az ember teljes odaadással van felé vagy akkor meg se szülessen, akármilyen fájdalmas is ez. Szóval szerintem a 'legyegyszerűbb' döntés sajnos az abortusz.

22L

2009. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%

Én nem azt látom legnagyobb bajnak a párodnál, hogy most hogyan viselkedik (bár azért ez is sokat elmond a jelleméről), hanem azt, ahogy egyáltalán él, gondolkodik. Ő tuti nem alkalmas társnak, apának. Megtapasztalhattad, hogyan viselkedik, ha stressz éri. Biztos, hogy ezzel a tapasztalattal a hátad mögött is ő az ideális partner számodra?

Jól látod, Te is nagyon éretlen vagy még felelős döntéseket hozni.

Bármit beszélsz meg a szüleiddel, bárhogy reagálnak, nem az lesz a fontos, hanem az, hogy felfogd, ha megtartod a babát, minden megváltozik körülötted. Kizárólag a Te feladatod lesz gondoskodni róla, felnevelni. A család, rokonok, barátok max segítenek ebben, de nem fogják átvállalni a felelősséget tőled.

2009. dec. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
40%
Sokszor hallottam már, hogy a gyerek választja ki a szüleit. Annak, hogy most a védekezés ellenére is terhes maradtaál, oka van. A lehető legrosszabb időpontban kaptad ezt a "feladatot", de én nem vetetném el. Nagyon sok ismerősöm van, aki az első babáját elvetette, mert rossz időpontban érkezett, aztán soha nem esett teherbe. Bármit megtettek volna egy gyerekért, de nem lehetett saját. A párod jelenlegi viselkedése érthető, mert fel sem fogta még, hogy mekkora feladat várna rá. Valóban le kell ülni, és komolyan megbeszélni, hogy mi legyen veletek. A végleges döntés azonban a Te kezedben van. Könnyen mond véleményt az, aki még soha nem szült. Azt az érzést csak átélni lehet, elmondani nem. Én egyedül neveltem fel a lányom, mert az "apja" megijedt a felelősségtől, de bármennyire nehéz volt, a mai napig áldom a döntésem. Csodálatos gyermekkel ajándékozott meg a sors. A világon mindennek megvan az oka. Gondold végig magadban, hogy mire vagy képes, mit mersz vállalni, megbírkózol-e ezzel a nagyon nehéz, teljes embert igénylő csodálatos feladattal. Ha nem mered vállalni, életed végéig bánhatod. Légy okos, téged egy emberke kiválasztott!!
2009. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!