Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy így...

Mit csináljak, hogy így viselkedett, miután megtudta, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Pár napja csináltam tesztet, ami pozitív lett. Elmentem orvoshoz, aki megerősítette, hogy terhes vagyok. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert erre egyáltalán nem számítottunk, szedtem gyógyszert. Még csak 18 éves vagyok, elsőéves egyetemista, a barátom 26 éves. Nem mondtam el neki rögtön, mert nem tudtam, hogy közöljem. Tegnap végül elmondtam és először leblokkolt, majd kijelentette, hogy elmegy meginni egy sört egyedül. Aztán késő este hazajött részegen és konkrétan a képembe röhögött, egy értelmes mondatot nem tudott kinyögni. Basszus, én nagyon meg vagyok zuhanva és szarul esett, hogy így reagált. Kezdjük ott, hogy eleve nem akartam gyereket, rendszeresen védekeztünk, még fiatal vagyok, most kezdődik igazán az életem és nem értem, hogy miért pont velem történik ez meg, miért nem azzal, aki már érettebb és évek óta akar gyereket, de nem sikerül neki. A barátom ma is csak annyit mondott, hogy "de durva, akkor apa leszek?" és mondtam, hogy meg kéne beszélni, de megint lelépett valahova és mondta, hogy majd később megbeszéljük. Rajta kívül még senkinek sem mondtam el, mert szüleim tuti kiakadnának, max a barátnőmmel tudok erről beszélni. Hihetetlen ez az egész, de most legfőképp barátom viselkedése esik nagyon szarul, mert nem értem, hogy miért csinálja ezt..ideges vagyok, meg minden és nem tudom, hogy most mi legyen.
2009. dec. 20. 00:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
aj a kérdést is kicsit értelmetlenül tettem fel, de már nem is érdekel.
2009. dec. 20. 00:14
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
Ő is ki van akadva, adj neki egy pár napot, így reagálja le. A szüleid meg előbb-utóbb úgyis megtudják, mert gondolom nem akarod a felelősséget arra a picike emberre hárítani, ha érted mire gondolok. Okokat mindig lehet találni, hogy éppen miért nem kell, de más is lediplomáz gyerek mellett.
2009. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%
Nem harmincévesen a legtermékenyebb az ember, hanem tizenévesen.
2009. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen, de én ezt nem érzem jogosnak. Mert oké, hogy ledöbben, de nem kérdezte meg, hogy hogy vagyok, mit gondolok erről. Kettőnk közül én vagyok az, akinek nehezebb lesz.
2009. dec. 20. 00:25
 5/31 A kérdező kommentje:
Egy gyerek az felelősség, én meg még nem érzem magam felnőttnek és lenne segítségem, de a szüleim sem ezt szánták nekem. Én mindenképp folytatni akarom az egyetemet, de a szüleimre nem passzolhatnám le a gyereket.
2009. dec. 20. 00:29
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

valószínűleg azért veled történik meg és nem mással,mert ennek a te életedben így kell történnie,ez az élet meg akar születni valamiért,pont hozzátok..elhiszem hogy 18évesen nagyon ideges vagy,és nem tudod mit is kéne tenned.talán az első lépésben meg kéne gondolni,hogy a mostani párodtól szeretnéd e ezt a gyereket..mindíg így viselkedik ha komoly helyzetről van szó,vagy ezzel csak most tüntetett ki így először?

második lépésben beszéld meg a szüleiddel.lehet hogy először leteremtenek(amit nem hiszek)de utána meglásd azon lesznek hogy hogy tudnának többet segíteni,döntést hozni.gondold meg azt is,te szeretnéd e ezt a babát?fel tudnátok e nevelni,meg van e a kellő anyagi háttér(na meg persze erkölcsi is,meg nyugodt családi légkör)?az hogy fiatal vagy nem feltétlenül hátrány,ha ebben a nehéz helyzetben is megfelelő döntést tudsz hozni.vess össze mindent,mi az amit semmiképp nem tudnál megteremteni,előteremteni,biztosítani a kicsinek.ird fel ,hogy mik szólnak e mellett az egész mellet és ellen..hallgass a szívedre,és biztosan jó döntést fogsz hozni.Na s persze felelősen dönts.ezt nem lehet visszacsinálni,tudod jól.pont ezért vagy ideges is..de nyugi,hamarosan rájössz a válaszra.a párod pedig ültesd le egy alapos beszélgetésre,de ne fejmosásra,hanem tényleg egy őszinte szemtől szembe beszélgetésre.Ha bárkivel szeretnél erről beszélni,csak nyugodtan irj nekem egy mailt és meghallgatlak.

2009. dec. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
mármint ők segítenének, mert anyámmal erről már beszéltünk, hogy ha 20 évesen becsúszna egy gyerek, akkor ők segítenének anyagilag, meg egyébként is, amíg le nem diplomázom, de most csak 18 vagyok és áh..már látom apám fejét, ahogy közlöm vele és az infarktus kerülgeti. ekkora szar helyzetet, hogy ennek is velem kell megtörténnie
2009. dec. 20. 00:31
 8/31 A kérdező kommentje:
Próbálom felvázolni. Tehát a barátomat nagyon szeretem és eddig sok mindent oldottunk meg együtt, de ez nagyon komoly dolog. Mindig számíthatok rá, de nem az a tipikus férj, meg apajelölt, aki megteremti a biztos hátteret a családjának. Ő alkalmi munkákból él, élvezi a szabadságot, tengődik a világban, de ettől függetlenül szeret és ezt tudom. Mielőtt megismert volna, elég "züllött" volt, gyakran nyúlt könnyű drogokhoz, de azóta már sokat változott, nem lázad annyira. Nem tudom, milyen hatással lesz ez a gyerek a kapcsolatunkra, de elhagyni biztos nem fog. Anyagi háttér jó, nem voltam elkényeztetve, de mindig megkaptam, amire szükségem volt. Szüleim rendes emberek, mindig számíthattam rájuk. Ami legnagyobb gond, az az éretlenségem, meg a céljaim. Nem tudom, hogy milyen szülő lennék. Jézusom, én szülőként..nem tudom, félek. Meg most teljesen be voltam indulva, hogy felvettek oda, ahova akartam és az lehetek, ami szeretnék lenni, de most nem tudom, hogy mi lesz vagy mit kell ilyenkor csinálni
2009. dec. 20. 00:45
 9/31 anonim ***** válasza:
37%
És ha örökbeadnád?
2009. dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
60%
Abortusz szóba se jöhet? Csak azért kérdem, mert én is 18 vagyok és nekem volt abortuszom 15 évesen. Mi (a barátommal) is védekeztünk, de ennek ellenére teherbe estem. Meg sem fordult a fejemben, hogy megtartom és ha ez a helyzet most lenne, akkor is ugyanúgy (az abortusz mellett) döntenék. Ha idő előtt vállalod az anyaságot, annak súlyos következményei lehetnek rád és a gyerekre nézve is. Ha kicsúsztál az időből(max 3 hónapos babát abortálnak), akkor oltári balszerencsés vagy és nagyon sajnállak. De az örökbe adást nem tanácsolom, mert életed végig kísérteni fog, hogy van valahol a világban egy gyermeked... Ha még időn belül vagy, akkor én az abortuszt tanácsolom.
2009. dec. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!